آموزش گام به گام اکسل برای جویندگان کار(50)

يكشنبه ، 17 فروردين 1393 ، 13:44

 

همان طور که می دانید امروزه برای استخدام شدن در هر سازمان، شرکت و یا تشکیلاتی باید با تعدادی از نرم افزارهای مرسوم موجود در کامپیوتر های شخصی آشنایی داشته باشید که یکی از آنها نرم افزار اکسل است که از زیر مجموعه های مایکروسافت آفیس است.

به گزارش بانکی دات آی آر، ما قصد داریم شما را با محیط اکسل آشنا کرده و تمام فوت و فن های آن را به شما آموزش دهیم و سعی کردیم که آموزش را از موارد پایه ای آغاز کنیم.


چگونه در اکسل 2013 مقادیر تکراری را حذف کنیم؟
فرض کنید شما مسئول تبلیغات یک شرکت هستید و شما باید روزانه  یک فایل را که حاوی 1000 شماره تلفن را میباشد را دریافت و به این شماره از طریق سرویس های موجود پیامک های تبلیغاتی شرکت را ارسال نمایید . اگر فردی که این فایل را به شما داده است شما را آگاه کرده است که تعدادی  از شماره تلفن ها تکراری میباشد و شما ابتدا باید شماره های تکراری را حذف نمایید و سپس اقدام به ارسال آنها نمایید . آیا شما مجبور هستید که 1000 شما را تک تک بررسی کنید و شماره های تکراری را حذف نمایید ؟ خیر . شما با کمک نرم افزار اکسل می توانید این مشکل را به سرعت و به راحتی حل نمایید .

1.شماره تلفن های خود را در ستون A وارد نمایید
2. سپس محدوده ای که شماره تلفن ها را در آن وارد کرده اید را انتخاب نمایید .

 

3.از منوی Data بر روی گزینه Remove Duplicate کلیک نمایید .
4. در پنجره باز شده بر روی مطمئن شوید که تیک گزینه مربوط به ستونی که اطلاعات در آن وارد شده است فعال میباشد . سپس بر روی OK کلیک نمایید .

 

 

5. در پایان یک پیغام نمایش داده خواهد شد و تعداد شماره تلفن های تکراری که اکسل اقدام به پاک کردن آنها نموده است نمایش داده خواهد شد .

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

=================

 

► آموزش گام به گام اکسل برای جویندگان کار(51)
آموزش گام به گام اکسل برای جویندگان کار(49) ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر