آموزش گام به گام اکسل برای جویندگان کار(53)

چهارشنبه ، 27 فروردين 1393 ، 12:04

 

همان طور که می دانید امروزه برای استخدام شدن در هر سازمان، شرکت و یا تشکیلاتی باید با تعدادی از نرم افزارهای مرسوم موجود در کامپیوتر های شخصی آشنایی داشته باشید که یکی از آنها نرم افزار اکسل است که از زیر مجموعه های مایکروسافت آفیس است.

به گزارش بانکی دات آی آر، ما قصد داریم شما را با محیط اکسل آشنا کرده و تمام فوت و فن های آن را به شما آموزش دهیم و سعی کردیم که آموزش را از موارد پایه ای آغاز کنیم.

تهیه drop down list در اکسل
تهیه لیست های drop down در اکسل فواید خیلی زیادی دارند کاربر می تواند داده هایی که به سل ها وارد می شوند را کنترل کند و برای آن ها محدوده تعریف کند. به عنوان مثال وقتی که قرار است سن تعدادی از مصرف کنندگان را وارد کنیم میتوانیم بر روی سلول مربوطه محدوده ۱۲ تا ۷۰ را بگذاریم و یا برای نوشتن جنسیت دو گزینه زن و مرد را قرار دهیم تا وارد کننده اطلاعات فقط از بین زن و مرد انتخاب کند. این کار نه تنها باعث یکسان شدن داده های ورودی می شود بلکه سرعت وارد کردن داده ها به نرم افزار را نیز بالا میبرد.
برای تهیه drop down list در excel 2007 ابتدا سلول مورد نظر را نتخاب کنید و سپس:
Data -> Data Validation --> Data Validation
و سپس در قسمت Validation Criteria نوع داده هایی که باید در سل مورد نظر وارد شوند را انتخاب کنید. در این قسمت ما روی گزینه List تمرکز میکنیم. پس در قسمت Allow در تب اول پنجره Data Validation  روی گزینه List کلیک میکنیم.
و در انتها لیست مورد نظر را در قسمت Data وارد میکنیم. لازم به ذکر است برای داده های انگلیسی از کاما جهت جداسازی داده ها استفاده میکنیم و برای داده های فارسی از کامای انگلیسی (زبان کیبرد انگلیسی) و برای نوشتن داده ها از زبان فارسی. همچنین عنوان شده که روی بعضی ویندوزها باید برای جدا کردن داده ها از semicolon  یا ; استفاده کنیم.

 

همچنین میتوانیم به جای وارد کردن داده ها به صورت دستی اکسل را از طریق گزینه سمت راست قسمت Data اکسل را به گروهی از سلول ها ارجاع دهیم.

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

=================

 

► آموزش گام به گام اکسل برای جویندگان کار(54)
آموزش گام به گام اکسل برای جویندگان کار(52) ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر