آموزش گام به گام اکسل برای جویندگان کار(58)

چهارشنبه ، 17 ارديبهشت 1393 ، 14:03

 

همان طور که می دانید امروزه برای استخدام شدن در هر سازمان، شرکت و یا تشکیلاتی باید با تعدادی از نرم افزارهای مرسوم موجود در کامپیوتر های شخصی آشنایی داشته باشید که یکی از آنها نرم افزار اکسل است که از زیر مجموعه های مایکروسافت آفیس است.

به گزارش بانکی دات آی آر، ما قصد داریم شما را با محیط اکسل آشنا کرده و تمام فوت و فن های آن را به شما آموزش دهیم و سعی کردیم که آموزش را از موارد پایه ای آغاز کنیم.

چگونه از قابلیت Autofill در اکسل 2013 بهره ببرید
قابلیت Autofill : با استفاده از این قابلیت شما قادر به پر کردن خودکار سلولها خواهید بود. همانگونه که در تصویر زیر مشخص شده است، مربع کوچک واقع در کنار سلول فعّال، دستگیره Autofill نام دارد.


قابلیت Autofill در مورد سلول حاوی اعداد: اگر روی دستگیره Autofill این سلول کلیک نمایید، با درگ نمودن آن به سلولهای همجوار، محتویات سلول، در سایر سلولها کپی می شود. حال اگر هنگام درگ نمودن، کلید Ctrl را نیز همزمان بفشارید، محویات سلول به صورت افزایشی (دراگ سلول به سمت پائین یا چپ) یا کاهشی (دراگ سلول به سمت بالا یا راست) در سلولهای همجوار ذخیره خواهند شد. به عنوان نمونه در تصویر زیر اعداد بصورت افزایشی در سلولها درج میشوند.

 

 

قابلیت Autofill در مورد سلول حاوی تاریخ، ساعت و متن که به عدد ختم می شوند: برعکس حالت قبلی، بدون استفاده از کلید Ctrl، پیشفرض بصورت افزایشی یا کاهشی عمل میکند، و بمنظور کپی نمودن محتویات سلول هنگام درگ نمودن دستگیره Autofill میبایست کلید Ctrl را نیز همزمان بفشارید. به عنوان نمونه در تصویر زیر با درگ نمودن دستگیره ی Autofill سلول حاوی ساعت بدون استفاده از کلید Ctrl، محتوای سلولهای همجوار بصورت افزایشی تا ساعت 17:00 افزایش یافته اند:


قابلیت Autofill در مورد چند سلول همجوار عددی: در صورتی که مثلاً دو سلول همجوار با محتوای 5 و 8 داشته باشید، اگر بخواهید می توانید سایر سلولهای همجوار آنها را نیز با افزایش سه رقم، سه رقم، ایجاد کنید، برای این منظور ابتدا دو سلول را انتخاب کنید و سپس با درگ نمودن دستگیره ی Autofill سلول دوّم، به هدف مورد نظر دست خواهید یافت، در صورتی که کلید Ctrl را همزمان با درگ نمون بفشارید، صرفاً محتویات دو سلول ابتدائی در سایر سلولها کپی خواهد شد.

 

 

 

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

=================

 

► آموزش گام به گام اکسل برای جویندگان کار(59)
آموزش گام به گام اکسل برای جویندگان کار(57) ◄

مطالب مرتبط
بنر