نکات امنیتی در استفاده از بانکداری مجازی در بانک پاسارگاد

 

دراین نوشتار چند نکته را برای حفظ امنیت شما در بانکداری اینترنتی یادآور می شویم.

به گزارش بانکی دات آی آر، بانک پاسارگاد در پورتال خود در مورد نحوه مراقبت هنگام استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک آورده است:   آدرس سایت بانکداری مجازی در نوار آدرس مرورگر باید با https آغاز شده باشد. در صورت مشاهده هشدار عدم اعتبار گواهی (Certificate Error) در مرورگر خود از ادامه عملیات خودداری نمایید .

ورود به اینترنت بانک

به آدرس بانکداری مجازی دقت کنید، هر آدرس دیگری غیر از bankpasargad.com  نامعتبر است. به آدرس های مشابه و نزدیک به آدرس سایت بانک دقت کنید.

 

تا آنجا که می توانید ازمکان های عمومی مانند کافی نت ها برای ورود به بانکداری مجازی استفاده نکنید. و در صورت استفاده از مکان های عمومی جهت ورود به بانکداری مجازی از صفحه کلید امن استفاده نمایید.
پس از استفاده از رایانه های عمومی و هر زمان که دیگر نیازی به استفاده از بانکداری مجازی خود ندارید، ابتدا در گوشه سمت چپ بالای صفحه از سیستم خارج شده و سپس پنجره مرورگر را ببندید.
اگر تلاش جهت ورود مشکوکی به حسابتان دیده شد، می توانید با مشاهده جزئیات فعالیت در صفحه بانکداری مجازی خود این مورد را بررسی نمایید؛ در صورت مشاهده آدرس آی پی مشکوک، اقدام پیشنهادی، تغییر نام کاربری و رمز عبور از طریق منوی "تنظیمات" می باشد.

 


ورود ناموفق به اینترنت بانک

از رمزعبور بانکداری مجازی خود در سایت‌های دیگر استفاده مجدد نکنید. استفاده مجدد از رمزعبور مهمترین عامل در به خطر افتادن حساب‌ها یا افراد است.
هرگز از طریق لینک های موجود در سایت های دیگر به سایت بانک مراجعه نکنید بلکه آدرس سایت را در محل مناسبش تایپ نمایید.
بانک پاسارگاد هیچ گاه در محل دیگری غیر از صفحه رسمی بانکداری مجازی نام کاربری و رمزعبور شما را مطالبه نمی کند. بنابراین به هیچ وجه نام کاربری و رمزعبور خود را در جای دیگر وارد نکنید.
نام کاربری و رمزعبور خود را با دقت انتخاب کنید. طوری نباشد که دیگران بتوانند آن را حدس بزنند. برای مثال اسم خودتان، سال تولد، شماره شناسنامه، نام شخصیت محبوب، مکان مورد علاقه و ... نباشد.
تعداد حروف رمزعبور خود را کمتر از 8 نویسه در نظر نگیرید و حتما در گذرواژه خود از حروف کوچک و بزرگ به همراه اعداد استفاده نمایید.
هنگام استفاده از اتصالات بی سیم (Wireless) امکان خطر رهگیری بیشتر می شود. تنها زمانی از اتصالات بی سیم استفاده کنید که کاملا از امنیت ارتباط اینترنتی خود مطمئن هستید.
مطمئن شوید که برنامه هایی چون آنتی ویروس روی رایانه تان به روز شده باشد.
هرگز اطلاعات مهم خود مانند شماره حساب، رمز، تاریخ تولد و غیره را از طریق پیام کوتاه ارسال نکنید.
قبل از اینکه تلفن همراه خود را در اختیار دیگران قرار دهید یا آن را بفروشید، تمام اطلاعات شخصی و رمز و شماره حساب های بانکی خود را از حافظه آن پاک نمایید.
امیدواریم شما و تنها شما همچنان در استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک بانک پاسارگاد خود لذت ببرید.

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

=================

 

► بانکداری موبایلی چیست ؟
توصیه های موسسه اعتباری توسعه برای حفظ اموال شما ◄

 
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 218 مهمان آنلاین داریم