چه حساب بانکی باز کنم؟

سه شنبه ، 3 دی 1392 ، 14:24

باز کردن حساب بانکی یکی از آن کارهایی است که اغلب ما حد اقل یک بار در زندگی مان باید انجام بدهیم. اینکه چطور حساب باز کنیم و یا اینکه ازکدامیک از سپرده های بانکی استفاده کنیم سوال اساسی است که در این جا به آن پاسخ خواهیم گفت.

به گزارش بانکی دات آی آر، برای افتتاح حساب در هر بانکی و هر نوع حساب بانکی باید مدارک فوق را به همراه داشته باشید:


1- شناسنامه صاحب حساب يا كارت شناسايي معتبر مورد قبول بانك (اصل گواهينامه رانندگي  يا اصل پاسپورت )ویا کارت ملی

2- درهنگام افتتاح حساب براي محجورين ، غايبين و مفقودالاثر و صغار ارائه اصل شناسنامه امين ،‌قيم و يا ولي نيز الزامي ميباشد .

3- در افتتاح حساب بوسيله وكيل ارائه اصل شناسنامه وكيل و همچنين اصل وكالتنامه ضروري ميباشد. فتوكپي شناسنامه وكيل و همچنين فتوكپي وكالتنامه نيز اخذ و ضميمه كارت نمونه امضاء ميگردد.

4- تسليم فتوكپي شناسنامه ولي و برگ تائيد سمت قيم و امين كه به وكالت ،افتتاح حساب نموده اند و الصاق آن به كارت نمونه امضاء حساب الزامي ميباشد .

5- دو قطعه عكس در موارديكه افتتاح كننده حساب فاقد سواد خواندن  و نوشتن باشد عكسهاي مزبور برروي دفترچه حساب و كارت عمليات الصاق ميشود .

انواع حساب های بانکی

زمانی که می خواهید یک حساب در بانک باز کنید اولین چیزی که متصدی بانک از شما می پرسد این است که تمایل دارید چطور حسابی افتتاح کنید؟

برای پاسخ به این سوال باید در نظر بگیرید که هرکدام از انواع حساب های بانکی مزایای خاص خودش را دارد و به تناسب آن کارکرد هایش هم متفاوت خواهد بود از این روی این شما هستید که باید آنچه بیش از همه نیازهایتان را برآورده می کند انتخاب کنید.

حساب های بانکی معمولا یا قرض الحسنه هست و یا سرمایه گذاری.

حساب های قرض الحسنه

این نوع حساب ها بهترین روش برای پس انداز هستند در این نوع حساب ها پول شما در مکان امنی به نام بانک به مدت نامعلومی یعنی هروقت که شما اراده کنید نگهداری می شود.

بانک ها از محل این وجوه به کسانی که نیازمند هستند وام قرض الحسنه می دهند و شما هر زمان که به پولتان احتیاج پیدا کنید می توانید پولتان را برداشت کنید. درمقابل سودی به پولتان تعلق نمی گیرد

به این ترتیب اگر کار فرمای شما از شما خواسته حسابی در بانک برای پرداخت حقوقتان بازکنید و یا اینکه می خواهید پس انداز کنید این بهترین حساب  برای شماست.

در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید برای این حسابتان درخواست کارت بانکی، اینترنت بانک ،موبایل بانک، اس ام اس بانک نمایید و از تمامی مزایای بانکداری الکترونیک بهره ببرید.

حساب سرمایه گذاری

این حساب انواع  و اقسام مختلف دارد و به دوره های زمانی کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شود. اگر شما پولی برای سرمایه گذاری دارید و می خواهید آن را به بانک بسپارید بهترین نوع حساب سرمایه گذاری است.

دوره های کوتاه مدت از چهار ماه شروع می شود و بلند مدت تا 5 سال ادامه دارد. در طی مدتی که پول شما در این نوع حساب ها هست اصل مبلغ قابل برداشت نیست و اگر بخواهید آن را برداشت کنید بخشی از سود آن کم خواهد شد.

هر ماه مبلغ سود به حساب شما واریز می شود که برای شما قابل برداشت است. پس اگر اصل پولتان را نیاز ندارید و می توانید تا موعد مقرر صبر کنید و از سود پولتان استفاده کنید این حساب برای شما عالی است.

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:
================

 

 

► وقتی کارت بانکم منقضی شد چه کنم؟
چرا پول نقد منقرض نشد؟ ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر