چگونه از بانک گردشگری رمز یکبار مصرف پویا دریافت کنیم؟

شنبه ، 21 دی 1398 ، 11:50

رمز پویا یک رمز متغیر بوده که توسط بانک صادرکننده کارت شما تولید و در تراکنش های اینترنتی مبتنی بر کارت به جای رمز دوم ایستا مورد استفاده قرار می گیرد . این رمز به صورت موقت و یکبارمصرف بوده و پس از هر بار استفاده یا پس از مدت زمان مشخص منقضی شده و دیگر قابل استفاده نمی باشد.

در حال حاضر استفاده از این رمز به جای رمز دوم ایستا اختیاری بوده ولی توصیه می شود به جهت کاهش مخاطرات امنیتی و فاش شدن رمز کارت از این رمز به جای رمز دوم ایستا استفاده نمایید.

متذکر می شود از بهمن ماه سال 1398 استفاده از رمز پویا کارت در تراکنشهای اینترنتی اجباری می باشد.

فعال سازی رمز پویا کارت :

مشتریان محترم می توانند از طریق اینترنت بانک و یا موبایل بانک خود رمز پویا کارت خود را فعال نمایند.

همچنین در صورت مراجعه حضوری به شعب و تایید شماره همراه ، رمز پویا کارت مشتریان بر بستر پیامک از زمان اجباری شدن استفاده از رمز پویا ، فعال خواهد شد.


دریافت رمز پویا کارت :

درحال حاضر امکان دریافت رمز پویا کارت از طریق اینترنت بانک و موبایل بانک گردشگری و همچنین از طریق ارسال پیامک میسر می باشد.
 
 اینترنت بانک :

مطابق با راهنمای کاربری زیر مشتری می تواند درخواست دریافت رمز پویا را از طریق اینترنت بانک گردشگری ارایه نماید و رمز به صورت پیامک به مشتری ارایه خواهد شد. این رمز در کلیه درگاههای پرداخت قابل استفاده می باشد.

 موبایل بانک :

مطابق به راهنمای کاربری و موشن گرافی زیر امکان دریافت رمز پویا کارت بر روی موبایل بانک گردشگری فراهم می باشد.پیامک :

از تاریخ 2بهمن در صورتی که مشتری پیش از این رمز پویا کارت خود را فعال نموده باشد و تایید صریح شماره همراه خود را به یکی از روشهایی که در زیر ارایه می گردد به بانک ارایه نموده باشد، پس از مراجعه به درگاههای پرداخت کلیدی با عنوان دریافت رمز پویا قرار دارد که با کلیک بر روی ان کلید رمز پویا برای مشتری پیامک خواهد شد. مجدداً تاکید می گردد این امکان فقط در صورت ارایه تایید صریح شماره همراه مشتری به بانک برای مشتری فراهم خواهد بود.


تایید صریح شماره موبایل مشتریان :

با توجه به الزام بانک مرکزی نسبت به تایید شماره موبایل مشتریان توسط آنها برای ارسال رمز پویا کارت از طریق پیامک به شماره موبایل معرفی شده توسط ایشان لازم است کلیه مشتریان گرامی تا پیش از اجباری شدن رمز پویا کارت به 2 روش حضوری یا غیر حضوری نسبت به تایید شماره موبایل خودشان اقدام نمایند.

متذکر می شود در صورت عدم تایید شماره موبایل مشتری نزد بانک توسط مشتری ، دریافت رمز پویا بر بستر پیامک برای مشتری غیرفعال شده و فقط پس از تایید صریح شماره موبایل توسط مشتری امکان دریافت رمز دوم از طریق پیامک وجود دارد.


روش حضوری :

در این روش لازم است مشتریان محترم ضمن مراجعه به هریک از شعب بانک گردشگری اقدام به تکمیل فرم تایید صریح شماره تلفن همراه خود نمایند.

روش غیر حضوری :

در این روش مشتریان از طریق اینترنت بانک گردشگری می توانند نسبت به تایید صریح شماره موبایل خود اقدام نمایند. راهنمای کاربری نحوه تایید صریح شماره همراه مشتریان در فایل زیر ارایه گردیده است.


برای دریافت نرم افزار رمزدوم پویا بانک گردشگری و راهنمایی های لازم درمورد آن اینجا کلیک کنید.


روشهای دریافت رمز دوم دیگر بانک‌ها

► مرکز تماس کاشف آماده دریافت نظرات مشتریان
رمزساز بانک رسالت، راهی مطمئن برای دریافت رمز پویا ◄

بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر