بنر

بانک مسکن نماد بانکداری اسلامی در تامین مسکن نیازمندان است

شنبه ، 26 بهمن 1398 ، 11:35
دردهه فجر انقلاب اسلامی ، مدیر شعب استان کردستان با امام جمعه سنندج دیدار کرد.

به گزارش بانکی به نقل از خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا ، جلال الدین سلیمی در این دیدار ضمن تبریک انتصاب ماموستا فایق رستمی به امام جمعه سنندج، به گزارشی از عملکرد مدیریت کردستان در توسعه بخش مسکن در استان پرداخت و گفت: بانک مسکن در استان کردستان رتبه اول پرداخت تسهیلات در شبکه بانکی را داراست، بطوری که در شش ماهه نخست سال جاری بیش از 2500 میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه و رونق بخش مسکن و کمک به ترویج ازدواج و ایجاد اشتغال برای جوانان استان پرداخت کرده است.

سلیمی ، تأمین مسکن نیازمندان و کمک به بازسازی مناطق آسیب دیده از حوادث اخیر را به عنوان محور اصلی فعالیت بانک برشمرد و اظهار داشت: در حوادث اخیر کشور خصوصاً زلزله منطقه غرب و سیل در برخی از استان های کشور از جمله گلستان و سیستان و بلوچستان را ، بانک مسکن در همان ساعات اولیه این حوادث در کنار مردم حضور یافته و تمام توان خود را در بازسازی مسکن آسیب دیدگان و تسکین آلام و رنج های آنان بکار برده است.مدیر شعب کردستان در ادامه به بیان مشکلات بانک در استان خصوصاً در بخش وصول مطالبات اشاره کرد و ابراز داشت: مهم ترین دغدغه امروز بانک مسکن وصول مطالبات خصوصاً در بخش مطالبات روستایی می باشد چرا که با وصول این مطالبات، توان مالی بانک مسکن در پرداخت تسهیلات به سایر اقشار جامعه و توسعه مناطق محروم افزایش می یابد که در این راستا خواهان همکاری ائمه محترم جمعه در دعوت مردم به پرداخت تسهیلات بانک به عنوان دین و بیت المال مسلمین هستیم.

در ادامه این دیدار ماموستا فایق رستمی امام جمعه سنندج ، فعالیت های بانک مسکن را موجب توسعه مناطق محروم و کمک به ارتقای سطح زندگی مردم دانست و گفت: بانک مسکن نماد بانکداری اسلامی در تأمین مسکن نیازمندان و کمک به توسعه و آبادانی مناطق محروم است.

امام جمعه سنندج ، سیستم بانکداری اسلامی را کلید رفع موانع و مشکلات اقتصادی دانست و اظهار داشت : رفع موانع و مشکلات اقتصادی کشور خصوصاً کمک به رونق تولید که از تأکیدات مقام معظم رهبری می باشد بدون حضور بانک ها میسر نیست و می بایست همه ما به توانمندسازی سیستم بانکی در تحقق این امر با همکاری و دعوت مردم در خطبه های نماز جمعه به پرداخت مطالبات به عنوان دین مسلم که بر ذمه افراد است ، کمک کنیم.

لازم بذکر است در پایان این دیدار مقرر گردید با همکاری ستاد اقامه نماز جمعه استان، رؤسای شعب با حضور در خطبه های نماز جمعه ، ضمن معرفی راه های خانه دار شدن افراد در بانک مسکن، زمینه وصول مطالبات را با همکاری ائمه نماز جمعه فراهم سازند.

► پرداخت 1400 میلیارد ریال تسهیلات بانک توسعه تعاون در استان هرمزگان
هشت اقدام مهم بانک مسکن در 12 ماه منتهی به بهمن 98 ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط

بدهی خارجی ایران کاهش یافت

طبق تازه ترین آمارهایی که بانک مرکزی منتشر کرده است میزان بدهی‌های خارجی ایران در پایان آذرماه سال ۹۸ به ۹ میلیارد و ۵۳ میلیون دلار رسید که نسبت به پایان سال...


طبق تازه ترین آمارهایی که بانک مرکزی منتشر کرده است میزان بدهی‌های خارجی ایران در پایان آذرماه سال ۹۸ به ۹ میلیارد و ۵۳ میلیون دلار رسید که نسبت به پایان سال ۹۷ معادل ۳ درصد کاهش داشته است.

بدهی‌های خارجی کشور معمولا وام‌ها و دریافت‌هایی است که عمدتا از سوی بانک مرکزی از طریق منابع خارجی اعم از خصوصی یا دولتی تامین می‌شود و به‌طور طبیعی تعهداتی را برای بازپرداخت اصل و سود آن در سررسیدهای مشخص ایجاد می‌کند. مسئولیت این بدهی نیز با بانک مرکزی است و عمدتا دریافت و پرداخت از کانال این بانک انجام می‌شود ولی این بدان معنا نیست که بدهی‌های خارجی به مصرف بانک مرکزی رسیده و توزیع آن در بخش‌های مختلف انجام می‌شود.

طبق تازه ترین آمارهایی که بانک مرکزی منتشر کرده است میزان بدهی‌های خارجی ایران در پایان آذرماه سال ۹۸ به ۹ میلیارد و ۵۳ میلیون دلار رسید که نسبت به پایان سال ۹۷ معادل ۳ درصد کاهش داشته است.

 براساس آخرین آمار بانک مرکزی میزان بدهی خارجی ایران در پایان آذرماه ۹۸ براساس سررسید اولیه بدهی‌ها ۹ میلیارد و ۵۳ میلیون دلار است که ۷ میلیارد و ۵۴۸ میلیون دلار آن بدهی‌های میان‌مدت و بلندمدت و یک میلیارد و ۵۰۵ میلیون دلار از این میزان بدهی‌های کوتاه مدت است.

این تعهدات بالفعل ایران بر مبنای یورو نیز رقمی بالغ بر ۸ میلیارد و ۱۷۳ میلیون یورو محاسبه شده که ۶ میلیارد و ۸۱۴ میلیون یورو از این میزان حجم بدهی‌های میان‌مدت و بلندمدت و یک میلیارد و ۳۵۹ میلیون یورو حجم بدهی‌های کوتاه‌مدت است.

حجم بدهی‌های ایران در پایان آبان ماه سال جاری ۹ میلیارد و ۱۸ میلیون دلار بوده که در پایان آذرماه با افزایش مواجه شده و به ۹ هزار و ۵۳ میلیون دلار رسیده است. این در حالی است که آمار بدهی‌های خارجی ایران در پایان اسفندماه سال ۹۷ معادل ۹ میلیارد و ۳۳۹ میلیون دلار بوده است که این آمار حکایت از کاهش حجم بدهی‌های خارجی ایران در ۹ ماهه سال ۹۸ دارد.

بنر
بنر
بنر
بنر