بنر

درخشش کارکنان بانک مسکن در آزمون علمی کارکنان شبکه بانکی

شنبه ، 26 بهمن 1398 ، 13:08
با اعلام نتایج دومین آزمون علمی کارکنان بانک ها، رتبه های دوم، سوم و چهارم این آزمون توسط کارکنان بانک مسکن کسب شد.

به گزارش بانکی به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا ، دومین آزمون علمی کارکنان شبکه بانکی کشور با هدف ایجاد فضای رقابتی برای شناسایی نیروهای زبده و مستعد در سیستم بانکی به صورت همزمان و نیمه متمرکز در تهران و 30 مرکز استان برگزار شد.

در این آزمون که با حضور 2605 نفر از کارکنان شبکه بانکی کل کشور برگزار شد، 207 نفر از شرکت کنندگان از کارکنان منتخب بانک مسکن بودند.

در این آزمون، شرکت کنندگان در مدت زمان 120 دقیقه به 120 سوال طراحی شده از مباحث بانکداری داخلی (تجهیز منابع)، عقود اسلامی (تخصیص منابع)، حسابداری بانکی، حقوق بانکی، مبارزه با جرم پولشویی، کلیات بانکداری بین الملل، رویکردهای نوین بانکداری، بازاریابی و مفاهیم بانکداری الکترونیکی و 10 سوال نظرخواهی پاسخ دادند.

پس از این رقابت تنگاتنگ، بابک عزیزیان از اداره کل سازمان و روش ها رتبه دوم این آزمون را کسب کرد.

همچنین حسن مشکانی از کارکنان شعبه مرکزی اراک استان مرکزی موفق شد در دومین آزمون علمی کارکنان بانک ها رتبه سوم کشور را به دست آورد.

نجات پیرنیا همکار شاغل در اداره کل سازمان و روش ها نیز حایز رتبه چهارم در این آزمون شد.


► رشد 51 درصد تماس های مردم با بانک مسکن
پرداخت 1400 میلیارد ریال تسهیلات بانک توسعه تعاون در استان هرمزگان ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط

بدهی خارجی ایران کاهش یافت

طبق تازه ترین آمارهایی که بانک مرکزی منتشر کرده است میزان بدهی‌های خارجی ایران در پایان آذرماه سال ۹۸ به ۹ میلیارد و ۵۳ میلیون دلار رسید که نسبت به پایان سال...


طبق تازه ترین آمارهایی که بانک مرکزی منتشر کرده است میزان بدهی‌های خارجی ایران در پایان آذرماه سال ۹۸ به ۹ میلیارد و ۵۳ میلیون دلار رسید که نسبت به پایان سال ۹۷ معادل ۳ درصد کاهش داشته است.

بدهی‌های خارجی کشور معمولا وام‌ها و دریافت‌هایی است که عمدتا از سوی بانک مرکزی از طریق منابع خارجی اعم از خصوصی یا دولتی تامین می‌شود و به‌طور طبیعی تعهداتی را برای بازپرداخت اصل و سود آن در سررسیدهای مشخص ایجاد می‌کند. مسئولیت این بدهی نیز با بانک مرکزی است و عمدتا دریافت و پرداخت از کانال این بانک انجام می‌شود ولی این بدان معنا نیست که بدهی‌های خارجی به مصرف بانک مرکزی رسیده و توزیع آن در بخش‌های مختلف انجام می‌شود.

طبق تازه ترین آمارهایی که بانک مرکزی منتشر کرده است میزان بدهی‌های خارجی ایران در پایان آذرماه سال ۹۸ به ۹ میلیارد و ۵۳ میلیون دلار رسید که نسبت به پایان سال ۹۷ معادل ۳ درصد کاهش داشته است.

 براساس آخرین آمار بانک مرکزی میزان بدهی خارجی ایران در پایان آذرماه ۹۸ براساس سررسید اولیه بدهی‌ها ۹ میلیارد و ۵۳ میلیون دلار است که ۷ میلیارد و ۵۴۸ میلیون دلار آن بدهی‌های میان‌مدت و بلندمدت و یک میلیارد و ۵۰۵ میلیون دلار از این میزان بدهی‌های کوتاه مدت است.

این تعهدات بالفعل ایران بر مبنای یورو نیز رقمی بالغ بر ۸ میلیارد و ۱۷۳ میلیون یورو محاسبه شده که ۶ میلیارد و ۸۱۴ میلیون یورو از این میزان حجم بدهی‌های میان‌مدت و بلندمدت و یک میلیارد و ۳۵۹ میلیون یورو حجم بدهی‌های کوتاه‌مدت است.

حجم بدهی‌های ایران در پایان آبان ماه سال جاری ۹ میلیارد و ۱۸ میلیون دلار بوده که در پایان آذرماه با افزایش مواجه شده و به ۹ هزار و ۵۳ میلیون دلار رسیده است. این در حالی است که آمار بدهی‌های خارجی ایران در پایان اسفندماه سال ۹۷ معادل ۹ میلیارد و ۳۳۹ میلیون دلار بوده است که این آمار حکایت از کاهش حجم بدهی‌های خارجی ایران در ۹ ماهه سال ۹۸ دارد.

بنر
بنر
بنر
بنر