بنر

اقساط تسهیلات قرض الحسنه بانک کشاورزی سه ماه به تعویق افتاد

يكشنبه ، 10 فروردين 1399 ، 12:42
اجرای دستور العمل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بانک کشاورزی اقساط تسهیلات قرض الحسنه مشتریان این بانک را سه ماه به تعویق انداخت.

به گزارش بانکی به نقل از روابط عمومی و همکاری های بین الملل بانک کشاورزی، پیرو درج خبری در پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران مبنی بر کسر اقساط تسهیلات قرض الحسنه برخی از مشتریان،این بانک جوابیه ای را به شرح زیر برای پایگاه خبری یاد شده ارسال کرد:

 

مدیرمسئول محترم پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران

موضوع: جوابیه

 

باسلام و احترام؛

پیرو درج خبری با عنوان « بانک کشاورزی مصوبه عدم کسر اقساط وام ازدواج را اجرا نکرد» و بازنشرآن در صفحه اینستاگرام آن پایگاه خبری، خواهشمند است دستور فرمایید مطابق قانون و به منظور تنویر افکار عمومی نسبت به درج این پاسخ اقدام فرمایند.

1- بانک کشاورزی در اجرای قوانین و بخشنامه های ابلاغی  پیشاهنگ و پیشگام و مجری مصوبه های قانونی است و در زمینه وصول مطالبات، سیاست همراهی و مدارا با مشتریان را محور فعالیت های خود در این حوزه قرار داده است.

2- بر اساس بخشنامه ابلاغی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تعویق اقساط قرض الحسنه مشتریان به مدت سه ماه این موضوع در دستور کار بانک کشاورزی قرار گرفته و دستور العمل های مربوطه به مدیریت های شعب بانک در استان ها ابلاغ شده است.

3- اقساط کسر شده صرفا مربوط به آن دسته از مشتریانی است که گزینه دستور پرداخت (Standing order) حساب را فعال کرده اند و در تاریخ مقرر و بدون حضور در شعب، اقساط تسهیلات آنان کسر شده است.

4- بدیهی است بر اساس بخشنامه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ،مبلغ کسر شده اقساط به حساب این دسته از مشتریان باز گردانده خواهد شد.


► ۳موعد قانونی مهم برای تسویه بدهی بدهکاران بانکی
جزییات اعطای تسهیلات ۷۵۰ هزار میلیارد ریالی به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر