راهنمای اینترنت بانک کوثر

شنبه ، 14 تیر 1399 ، 10:38
استفاده از اینترنت بانک موسسه مالی و اعتباری کوثر:

 •   حسابهای من در یک نگاه:


جهت مشاهده ي اطلاعات کلي از ليست تمامي حسابهاي سپرده مي توان از اين منو استفاده کرد. اين ليست شامل اطلاعات شماره حساب هاي سپرده و نام صاحبان حساب، نوع حساب، موجودي، مبلغ مسدودي، 10 تراکنش آخر حساب و نام شعبه بانک کوثر مي باشد. جهت مشاهده صورتحساب 10 تراکنش اخير مي توانيد برروي شماره حساب مورد نظر کليک نماييد. همچنين براي مشاهده گزارش به فرمت pdf و یا excel مي توان از آيکون هاي موجود در بالاي ليست مربوطه بهره برد.

 •   صورتحساب سپرده ها:


جهت مشاهده ي ليست حسابهاي سپرده ها، ابتدا صورت حساب مورد نظر را انتخاب کرده، بعد از انتخاب بازه ی تاريخي مورد نظر کليد تاييد را بزنيد ليست صورت حساب سپرده ي مورد نظر قابل مشاهده مي باشد.توجه داشته باشيد تاريخ شروع صورتحساب از زمان دلخواه شما مي باشد ولي تنها در بازه سه ماهه (تا سه ماه بعد از آن) قابل مشاهده است. اين ليست شامل شرحي از حساب سپرده، تاريخ و مقادير برداشت و واريز و مانده مي باشد. ضمنا براي مشاهده گزارش به فرمت pdf و یا excel مي توان از آيکون هاي موجود در بالاي ليست استفاده کرد.

 •   فهرست تسهیلات:


براي نمايش ليست تسهيلات مي توان با انتخاب منوي ليست تسهيلات، اطلاعات مربوط به تمامي تسهيلات کاربر را مشاهده کرد. اين اطلاعات شامل شماره ي وام، نوع تسهيلات، مانده تسهيلات، تعداد اقساط معوق و تعداد اقساط مانده مي باشد. همچنين مي توان با استفاده از آيکون هاي موجود در بالاي ليست، گزارش را به فرمت pdf و يا excel مشاهده کرد.

 •   مشاهده دفترچه اقساط:


برای مشاهده دفترچه اقساط خود در بانک کوثر شامل اقساط پرداخت شده و نشده و معوق و سررسید گذشته می باشد.

 •  تقویم گردش حساب:


جهت مشاهده تقویم گردش حساب به صورت نموداری برای یک ماه با قابلیت انتخاب ماه مورد نظر می باشد.


عملیات بانکی

 • انتقال وجه بين حسابهاي خود:


براي انتقال وجه بين حسابهاي سپرده ي خود مي توان از اين منو استفاده کرد. ابتدا شماره حساب مبدا و مقصد را انتخاب کنيد، سپس با وارد کردن مبلغ به ريال کليد تاييد را بزنيد،درصورت انتخاب کلمه رمز پویا در مرحله ي بعد کد ارسال شده توسط سيستم را در قسمت مورد نظر وارد نماييد(اين کد، يک کد امنيتي است که توسط سيستم sms به کاربر ارسال ميگردد) در صورت انتخاب رمز ثابت نیز در مرحله بعد رمز دوم اینترنت بانک را وارد نمایید. سپس با زدن کليد تاييد انتقال وجه انجام مي شود. جهت پيگيري عمليات انتقال مي توانيد از کد پيگيري استفاده کنيد.

 •   انتقال وجه به حساب ديگران:


جهت انتقال وجه بين حسابهاي سپرده ي ديگران مي توان از اين منو استفاده کرد. ابتدا شماره حساب مبدا را انتخاب کنيد، سپس با وارد کردن شماره حساب مقصد و مبلغ به ريال کليد تاييد را بزنيد، درصورت انتخاب کلمه رمز پویا در مرحله ي بعد کد ارسال شده توسط سيستم را در قسمت مورد نظر وارد نماييد(اين کد، يک کد امنيتي است که توسط سيستم sms به کاربر ارسال ميگردد) در صورت انتخاب رمز ثابت نیز در مرحله بعد رمز دوم اینترنت بانک را وارد نمایید. سپس با زدن کليد تاييد انتقال وجه انجام مي شود. جهت پيگيري عمليات انتقال مي توانيد از کد پيگيري استفاده کنيد.

 •   عمليات انتقال وجه مستمر:


جهت انجام عمليات انتقال وجه مستمر، مي توان از اين منو بهره برد(لازم به ذکر است شما ميتوانيد حداکثر تا تاريخ دو سال آينده را برنامه ريزي نماييد). پس از انتخاب حساب مبدا، شماره حساب مقصد را وارد کرده سپس ارز انتقال را انتخاب نماييد. در ادامه مبلغ انتقال، شرح حساب مبدا و مقصد را وارد کنيد. سپس دوره ي انتقال را وارد نماييد، به طور مثال هر ۲ ماه ۱ بار این انتقال وجه را مستمرأ هر ۲ ماه ۱ بار انجام خواهد داد البته با در نظر گرفتن تاريخ و زمان شروع که وارد کردن اين فيلدها نيز ضروري مي باشد.

 •   گزارش  و لغو عمليات انتقال وجه مستمر:


با انتخاب اين گزينه شما مي توانيد ليستي از عمليات انتقال وجه مستمر خود را مشاهده نماييد. هر رديف از اين ليست شامل حساب مبدا و مقصد، مبدا انتقال، دوره ي انتقال، تاريخ شروع انتقال، مشاهده جزئيات و حذف مي باشد. با انتخاب گزينه ي مشاهده جزئيات شاهد ريز عمليات انتقال مربوطه در تاريخ هاي مختلف خواهيد بود. همچنين با انتخاب گزينه ي حذف مي توانيد عمليات مربوطه را از ليست عمليات انتقال وجه مستمر خود به طور کامل حذف نماييد.

 •   پرداخت اقساط:


براي انجام عمليات پرداخت قسط ابتدا شماره تسهيلات را بدون در نظر گرفتن مميز وارد نماييد. سپس با انتخاب شماره ي حسابي که مي خواهيد پرداخت از آن حساب انجام شود کليد تاييد را بزنيد.

 •   کمکهای مردمی:

در حال حاضر فعلا فقط کمک به عتبات عالیات امکان پذیر است.

 •  پرداخت قبض:


براي انجام عمليات پرداخت قبض ابتدا شناسه ي قبض و شناسه ي پرداخت را وارد کرده سپس با انتخاب شماره ي کارت و رمز مربوط به کارت مورد نظر کليد تاييد را بزنيد.


عملیات بین بانکی

 •   عملیات پایا:


جهت انجام عمليات درخواست پایا ابتدا بانک مقصد و شماره حساب را انتخاب نماييد سپس مبلغ را به ريال وارد کنيد. در ادامه مشخصات گيرنده نمایش داده می شود . اين اطلاعات شامل نام و نام خانوادگی مشتری می باشد. پس صحیح بودن اطلاعات می بایست دگمه تایید زده شود.

 •  گزارش عملیات ساتنا:


با استفاده از اين منو مي توان گزارش تمامي درخواستهاي پایا را مشاهده کرد. اين گزارش شامل شماره حساب، مبلغ به ريال، نام بانک مقصد، کد شعبه گيرنده، شماره حساب مقصد، نام و نام خانوادگي گيرنده مي باشد. ضمنابراي مشاهده گزارش با فرمت pdf مي توان از آيکون موجود در بالاي ليست استفاده نمود.خدمات کارت


 •   مسدود کردن کارت:


براي مسدود کردن کارت شماره ي کارت ،رمز دوم آن را وارد و سپس کليد تاييد را بزنيد.

 •   انتقال وجه کارت به کارت:


جهت انجام عمليات انتقال وجه کارت به کارت،ابتدا شماره کارت مبدا را انتخاب کنيد، سپس شماره cvv2(شماره ي ۳ يا ۴ رقمي درج شده در پشت کارت) و رمز دوم و تاريخ انقضاي کارت خود را وارد نماييد در ادامه شماره کارت مقصد و مبلغ انتقالي را وارد نماييد و کليد تاييد را بزنيد.

 •   صورتحساب کارت:


پس از ورود رمز دوم ، تاریخ انقضا و CVV2 میتوان صورتحساب کارت را مشاهده نمود.


خرید شارژ


در حال حاضر خرید شارژ ایرانسل ، همراه اول و رایتل امکان پذیر می باشد.

برای خرید شارژ ورود شماره کارت و رمز دوم و Cvv2 و تاریخ انقضا و انتخاب مبلغ شارژ الزامی باشد.

 •  گزارش شارژهای خریداری شده:


امکان مشاهده شارژهایی که تاکنون خریداری شده است قابل مشاهده می باشد.


ابزار

 •   ثبت حساب های پر کاربرد:


جهت ثبت حساب های پرکاربرد برای انتقال وجه، حساب مورد نظر را وارد و کلید ثبت را بزنید.

 •   تغيير کلمه ورود:


براي تغيير کلمه عبور ابتدا کلمه عبور فعلي را در فيلد اول وارد کنيد سپس کلمه ي عبور جديد و تکرار آن را در فيلدهاي بعدي وارد کرده و کليد تاييد را بزنيد. ضمنا براي انجام اين کار مي توانيد از صفحه کليد موجود در کنار فيلدها استفاده نماييد.

 •   تغییر رمز دوم:


براي تغيير رمز دوم ابتدا رمز فعلي را در فيلد اول وارد کنيد سپس رمز دوم جديد و تکرار آن را در فيلدهاي بعدي وارد کرده و کليد تاييد را بزنيد. ضمنا براي انجام اين کار مي توانيد از صفحه کليد موجود در کنار فيلدها استفاده نماييد.

 •  تغيير نام کاربری:


براي تغيير کلمه عبور ابتدا کلمه عبور فعلي را در فيلد اول وارد کنيد سپس کلمه ي عبور جديد و تکرار آن را در فيلدهاي بعدي وارد کرده و کليد تاييد را بزنيد. ضمنا براي انجام اين کار مي توانيد از صفحه کليد موجود در کنار فيلدها استفاده نماييد.

 •   نمايش عملکرد:


براي نمايش عملکرد ابتدا بازه ي تاريخي مورد نظر را انتخاب کنيد (توجه داشته باشيد شما ميتوانيد عملکرد دو ماه اخير خود را مشاهده نماييد در صورت انتخاب تاريخ خارج از اين بازه ي زماني سيستم به طور پيش فرض عملکرد دو ماه اخير را نمايش خواهد داد.) سپس کليد نمايش را بزنيد در صفحه ي گزارش با استفاده از آيکون موجود در بالاي ليست مي توانيد گزارش را با فرمت pdf نيز مشاهده کنيد.

 •  مشخصات فردی:


مشاهده نام و نام خانوادگی و کد مشتری و نام کاربری و تلفن همراه و ایمیل

 •   غیر فعال کردن سرویس:


جهت غير فعال کردن سرويس، کافيست پس از انتخاب اين منو کليد تاييد را بزنيد. توجه داشته باشيد که در صورت غير فعال کردن سرويس اينترنت بانک، جهت فعال سازي مجدد بايد حضورا به شعبه مراجعه نماييد.

 •   ماشین حساب:


مشاهده ماشین حسابی جهت کمک برای موارد محاسباتی.

 •   راهنما:


مشاهده راهنما جهت استفاده از اینترنت بانک.

 •   خروج:


جهت خارج شدن از سيستم از منوي ابزار، زير منوي خروج را انتخاب کنيد.

► اگر کارت سوخت خود را گم کرده باشیم چه باید بکنیم؟
نحوه صحیح ضدعفونی کردن کارت بانکی ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط

مروری بر تحولات اقتصاد کلان و اقدامات انجام گرفته در بانک مرکزی به منظور کنترل تورم

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در چارچوب جدید سیاست‌گذاری پولی مبتنی بر عملیات بازار باز در راستای کنترل تورم و دستیابی...


بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در چارچوب جدید سیاست‌گذاری پولی مبتنی بر عملیات بازار باز در راستای کنترل تورم و دستیابی به هدف تورمی در نظر دارد به صورت دوره‌ای و منظم تحولات و اقدامات انجام گرفته در این راستا را به اطلاع عموم برساند.

به گزارش بانکی به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
 
«بسم الله الرحمن الرحیم»
 
در چهار ماهه اول سال جاری، فشار تحریم‌های اعمال شده بر اقتصاد کشور کماکان ادامه یافت. علیرغم فشارهای وارده در دو سال گذشته، اقتصاد غیرنفتی کشور در سال گذشته روند رشد مناسبی را طی کرد. اگرچه در ماه‌های پایانی و تحت تاثیر شیوع ویروس کووید 19 از این رشد کاسته شد، ولی در سال 1398 رشد بخش غیرنفتی به سطح 1.1 درصد رسید.

شیوع ویروس کووید 19 به مثابه شوک منفی عرضه و تقاضای کل به صورت همزمان در اقتصاد عمل کرد. در این راستا، بانک مرکزی تلاش کرد تا با درک شرایط فعالیت‌های اقتصادی و اتخاذ رویکرد تسهیل‌گرانه پولی و اعتباری، آسیب‌های وارده به اقتصاد را مهار کند. از طرف دیگر، شرایط به وجود آمده بودجه دولت را نیز تحت تاثیر قرار داد و باعث تشدید کسری بودجه شد. در پی استفاده دولت از تنخواه‌گردان خزانه و بخشی از منابع صندوق توسعه ملی بابت هزینه های کرونا و نیز سیاست‌های اعتباری تسهیل‌گرانه مبتنی بر بهره‌گیری از منابع آزاد شده از محل کاهش سپرده قانونی بانک‌ها نزد بانک مرکزی و تلفیق آن با منابع بانک‌ها جهت اعطای وام ضروری به سرپرستان خانوارهای یارانه بگیر و کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا، پایه پولی در سه ماهه اول سال جاری نسبت به پایان سال به میزان 8.6 درصد رشد یافت. در این مدت، رشد نقدینگی معادل 7.5 درصد شد. ذکر این نکته ضروری است که بر اساس آخرین ارقام موجود، نقدینگی در هفته منتهی به 26 تیر ماه 1399 نسبت به پایان سال 1398 معادل 9.1 درصد رشد داشته است. می‌توان گفت تحت این شرایط و اقدامات به عمل آمده به منظور حمایت از فعالیت‌های اقتصادی، رشد نقدینگی در چهار ماهه اول سال جاری همان‌گونه که انتظار می‌رفت، از روند بلندمدت فاصله گرفته و از این‌رو بانک مرکزی متعاقباً مجموعه اقدامات سیاستی مختلفی را در جهت مدیریت نرخ سود و رشد نقدینگی به کار گرفته است که در ادامه مورد اشاره قرار می‌گیرد.

متاسفانه شیوع ویروس کرونا باعث شد با مختل شدن روابط تجاری در سطح جهانی، صادرات غیرنفتی و جریان وصول عواید آن و درآمدهای ارزی دولت نیز به دلیل افت قیمت نفت و فرآورده‌های نفتی با اختلال و کاهش مواجه گردد. تحت تاثیر این عوامل و به ویژه شوک انتظاراتی ایجاد شده که برگرفته از عوامل سیاسی- امنیتی نیز می‌باشد، نرخ ارز در بازار با افزایش مواجه شد و همین امر باعث گردید نرخ تورم ماهانه در ماه‌های اردیبهشت، خرداد و تیرماه افزایش یابد. البته انتظار می‌رود با  بهبود شرایط بازگشت ارز صادرات غیر نفتی و تقویت صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی، بازار ارز متعادل شده و نرخ ارز تعدیل گردد که این امر در کنار سایر عوامل بر کاهش نرخ تورم نیز موثر خواهد بود.

متاثر از تحولات متغيرهاي پولي و همچنين نوسانات بازار داراييها، نرخ تورم ماهانه از اردیبهشت 1399 با افزایش مواجه شد؛ به طوري‌ که بر اساس اطلاعات بانک مرکزی نرخ تورم ماهانه و نقطه به نقطه افزایش یافت و ضروری است اقدامات مهار تورم با قوت بیشتری پیگیری شود.

گرچه هنوز داده‌های بخش حقیقی اقتصاد یا تولید ناخالص داخلی برای سه ماهه اول سال 1399 استخراج نشده است، اما شواهد موجود نشان می‌دهد که پس از کاهش قابل توجه فعالیتهای اقتصادی در فروردین ماه 1399 متاثر از شیوع کرونا و تعطیلی بسیاری از فعالیت های اقتصادی، نشانه‌هایی از بهبود وضعیت وجود دارد. به عنوان نمونه، شاخص تولید صنعتی صنایع بورسی در اردیبهشت و خرداد 1399 در مقایسه با فروردین رشد داشته و رشد خرداد نسبت به اردیبهشت 1399 معادل 1.6 درصد و رشد نقطه به نقطه اردیبهشت نسبت به ماه مشابه سال قبل که 3.3- درصد (منفی 3.3 درصد) بود در خرداد ماه 1399 نسبت به ماه مشابه سال قبل به صفر رسیده است، به این معنی که اثر منفی کرونا بر تولید این صنایع مرتفع شده است. لذا، نگرانی تعمیق رکود کاهش یافته و به نظر می‌رسد اقتصاد در مسیر بهبود عملکرد بخش حقیقی قرار گرفته است که تا ماههای پایانی سال 1398 نیز در حال رخ دادن بوده و صرفا به دلیل شیوع کرونا به طور موقتی دچار وقفه شده است.

بر این اساس، بانک مرکزی اقدامات سیاستی جدیدی را در راستای مهار تورم در پیش گرفته است که به اهم آنها اشاره می‌شود.

اقدامات سیاستگذار پولی در راستای هدف گذاری تورمی

در اردیبهشت ماه سال جاری، بانک مرکزی در راستای دستیابی به کنترل تورم و کمک به رشد اقتصادی، اجرای چارچوب هدف‌گذاری تورم را با اعلام تورم هدف (2±22 درصدی) برای یک سال آینده آغاز کرده است. با اجرای این چارچوب، بانک مرکزی کلیه اقدامات خود را با هدف هدایت نرخ تورم به سمت تورم هدف سازماندهی کرده است. در واکنش به تحولات اقتصاد کلان اشاره شده در قبل، بانک مرکزی اقداماتی را تدوین و اجرا کرده است. اقدامات بانک مرکزی در این خصوص در سه محور انجام شده است: الف) ایجاد بازار اولیه فروش اوراق بدهی دولتی، ب) برقراری دالان نرخ سود در بازار بین‌بانکی، و ج) معرفی ابزارهای جدید در بازار پول.

بانک مرکزي ضمن برقراري دالان نرخ سود، با هدف افزايش نرخ سود در بازار بين بانکي و جذب مازاد نقدینگی در این بازار که از تحولات بودجه ای سرچشمه گرفته است، نرخ کف دالان نرخ سود  را در تاريخ 13 خرداد ماه 1399 عملياتي (در سطح 10 درصد) تعیین نمود و طي دو مرحله آن را به 12 و سپس 13 درصد افزايش داد. این اقدام بانک مرکزی اثر محسوسی بر نرخ سود موزون بازار بین بانکی و همچنین نرخ تنزیل اوراق داشته که در نمودار زیر به وضوح قابل روئیت است و ضمن متوقف کردن روند نزولی آنها سبب صعودی شدن نرخ های سود در جهت دستیابی به هدف تورمی شده است.


پرداخت تسهیلات مستأجران (کمک ودیعه مسکن )به‌زودی آغاز می‌شود

دکتر همتی، رییس کل بانک مرکزی، اعلام کرد تسهیلات کمکی به مستأجران، تحت عنوان تسهیلات «مرابحه خرید کالا وخدمات» به محض اعلام...


دکتر همتی، رییس کل بانک مرکزی، اعلام کرد تسهیلات کمکی به مستأجران، تحت عنوان تسهیلات «مرابحه خرید کالا وخدمات» به محض اعلام مشخصات اشخاص واجد شرایط از سوی وزارت راه وشهرسازی، آغاز خواهد شد.

وی تاکید کرد: مبالغ این وام براساس طبقه بندی شهرها 15 ، 30 و 50 میلیون تومان بوده و به دو روش قابل پرداخت است.

در روش اول، گیرندگان وام (مستأجران) می‌توانند تسهیلات را یک‌ساله دریافت کنند و صرفا سود آن را ماهانه بپردازند و درپایان سال، اصل آن را پرداخت کنند؛ در روش دوم متقاضیان می‌توانند وام را سه ساله دریافت کنند و درمدت ۳۶ ماه اصل و فرع آن را به بانک بپردازند.

رییس کل بانک مرکزی ضمن تاکید مجدد بر این موضوع که این وام صرفا کمکی است به مستاجران برای ودیعه و لذا به هیچوجه وام ودیعه نیست، تصریح کرد: دراین وام مؤجران نقشی نخواهند داشت و کسی که وام را دریافت می‌کند با بانک عامل طرف خواهد بود و به تصمیم خود از وام دریافتی استفاده خواهد کرد.

رییس کل بانک مرکزی افزود: اعتبار تخصیصی برای این وام به صورت کلی بیست هزار میلیارد تومان است.

بنر
بنر
بنر