بنر

بانک رسالت ۱۴۰۰ بدون شعبه می شود

يكشنبه ، 29 تیر 1399 ، 12:42
گزارش هیئت مدیره بانک قرض الحسنه رسالت در سال مالی ۱۳۹۸ منتشر شده است.این گزارش که در سامانه کدال منتشر شده حاوی نکات جالب توجهی است و به نوعی می‌توان گفت تاکنون بی‌سابقه بوده است.

به گزارش بانکی به نقل از بنکر (Banker)، از جمله نکاتی که در گزارش هیئت مدیره خطاب به سهامداران منتشر شده این است که قرار است این بانک نخستین بانک بدون شعبه کشور ارائه خدمات نماید.
در یکی از بندهایی که اعضای هیئت مدیره بانک قرض الحسنه رسالت با عنوان برنامه‌های آینده بانک در گزارش خود منتشر کرده اند نکته زیر آمده است؛

بانک قرض الحسنه رسالت از پیشروترین بانک‌ها در ایران است که در نظر دارد تا سال ۱۴۰۰ به عنوان نخستین بانک بدون شعبه کشور و یک بانک کاملاً غیر حضوری فعالیت نماید.

در این راستا گام های اصلی در طی سالهای گذشته برداشته شده که از جمله آن کاهش ۱۹ درصدی تعداد شعب(۴۲ شعبه) در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ می باشد.

بانک قرض الحسنه رسالت در پایان سال گذشته ۳ هزار و ۴۲۵ کارمند داشته که نسبت به سال قبل از آن سه درصد یعنی به تعداد ۱۲۹ نفر کاهش نیرو داشته است.

► جزئیات نرخ رسمی ۴٧ ارز/ تمام قیمت‌ها ثابت ماند
دریافت شماره شبای بانک کشاورزی از طریق پیامک ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط

کمک ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومانی کی واریز می شود؟


آخرین کمک معیشتی ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومانی امسال ساعت ۲۴ فردا (یکشنبه) به حساب سرپرستان خانوار مشمول واریز خواهد شد.آخرین کمک معیشتی ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومانی امسال ساعت ۲۴ فردا (یکشنبه) به حساب سرپرستان خانوار مشمول واریز خواهد شد.

به گزارش بانکی به نقل از ایسنا، از آبان ماه سال گذشته تا کنون این شانزدهمین مرحله از پرداخت یارانه ای است که تحت عنوان کمک معیشتی به جمعی حدود ۶۰ میلیون نفر از یارانه بگیران پرداخت می شود.


این کمک نقدی بعد از اصلاح قیمت بنزین و از محل درآمد ناشی از افزایش قیمت سوخت در دستور کار دولت قرار گرفت و به همراه یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ دو پرداخت نقدی ماهانه دولت است.


مبلغ کمک معیشتی به تناسب تعداد خانوار متغیر بوده و برای خانواده های یک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار، سه نفره ۱۳۸ هزار، چهار نفره ۱۷۲ هزار و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان است.


در طرح کمک معیشتی ماهانه به طور متوسط ۲۵۰۰ میلیارد تومان هزینه می شود که در سال به حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان می رسد.


در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ بخش یارانه بسیار پرچالش پیش رفت و حتی در کمیسیون تلفیق مصوب شد که یارانه نقدی و معیشتی حذف و به جای بین تمامی ۷۸ میلیون نفر یارانه بگیر ارقام دیگری توزیع شود؛ به طوری که ۳۵ میلیون نفر اول بیش از ۱۸۰ هزار تومان، حدود ۲۳ میلیون نفر دیگر ۱۳۸ هزار تومان یارانه  و مابقی که حدود ۲۰ میلیون نفر بودند هم ۹۱ هزار تومان در ماه، یارانه دریافت کنند.


اما در نهایت با رد کلیات لایحه بودجه در صحن علنی مجلس این مصوبه لغو شد و هنوز در مورد نحوه پرداخت یارانه ها مصوبه نهایی صادر نشده است.

بنر
بنر