بنر

حواله ارزی در بانک سپه

چهارشنبه ، 16 مرداد 1387 ، 15:20
 
حواله های ارزی بانک سپه
 
حواله هاي ارزي وارده
دستور پرداختي است كه از طرف كارگزاران (بانكهاي خارجي و داخلي) به اين بانك صادر مي شود. پس از دريافت پيام سوئيفت در كوتاه ترين زمان ممكن به شعبه مربوطه اعلام و امكان دريافت وجه توسط مشتري فراهم مي گردد.

شرايط و ضوابط :
در حال حاضر مقررات ارزي اين اجازه را به ذينفع حواله مي دهد كه ارز حواله را در حساب جاري خود نگهداري يا به بانك به نرخ روز بفروشد يا به خارج از كشور حواله كند و يا به ارز ديگر تبديل نمايد يا آن را به گذرنامه خود يا ديگري منتقل و يا تا سقف ده هزار دلار اسكناس دريافت نمايد. دريافت حواله به ارزهاي معتبر از طريق سيستم ماهواره اي سوئيفت از اقصي نقاط دنيا در شبكه بانك سپه امكان پذير است. امكان بازپرداخت معادل ريالي ارزهاي معتبر (پرداخت ريال در قبال وجه ارزي حواله با توجه به نرخ معامله شده در شعب خارج از كشور در ايران به ذينفع حواله ) از طريق شعب خارجي بانك سپه به مشتريان داخل ايران وجود دارد. ضمنا“ بانك سپه بين المللي لندن نسبت به دريافت ارزهاي معتبر كشور در انگلستان از طرف مشتريان حقيقي و حقوقي و تبديل آن به ريال با توجه به نرخ روز و انتقال‌ آن به بانك سپه شعبه مركزي اقدام مي نمايد.

مدارک مورد نياز :
مدارك موردنياز: ارائه مدارك احراز هويت معتبر (دارا بودن حساب ارزي و اعلام نمودن شماره حساب مربوطه در متن پيام حواله MT103 و در صورت عدم داشتن حساب مشخصات كامل گيرنده وجه از قبيل آدرس و تلفن اعلام شماره پاسپورت و يا شناسنامه .....)

حواله هاي ارزي صادره
حواله صادره ارزي عبارت است از نوعي دستور پرداخت كه به موجب آن يك بانك به تقاضاي مشتري خود (اعم از حقيقي يا حقوقي) عهده يكي از بانكهاي كارگزار خود در داخل و خارج از كشور صادر و از او مي خواهد كه وجه قيد شده در حواله را به ذينفع حواله (با توجه به بانك مقصد حواله) پرداخت نمايد.

شرايط و ضوابط :
پس از مراجعه به شعب ارزي اين بانك و ارائه درخواست صدور حواله ارزي و معرفي ارز حواله (از محل حساب ارزي، اظهارنامه گمركي، واريز نقدي، خريد ارز بصورت توافقي از مناطق آزاد تجاري و غيره) اين بانك در كوتاه ترين زمان ممكن و از طريق سيستم مخابراتي سوئيفت نسبت به صدور حواله ارزي عهده كارگزاران خارجي و داخلي اقدام مي نمايد. صدور حواله هاي ارزي به دو صورت امكان پذير است: 1-صدور حواله عهده كارگزاران (بانكها) خارجي در اقصي نقاط دنيا 2-صدور حواله عهده كليه بانكهاي داخلي به ارزهاي معتبر

مدارک مورد نياز :
ارائه درخواست صدور حواله ارزي-معرفي ارز حواله (از محل حساب ارزي - اظهارنامه گمركي، واريز نقدي، خريد ارز بصورت توافقي از مناطق آزاد تجاري و غيره)


► خرید و فروش ارز در بانک سپه
وام ارزی بانک سپه ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
بنر