اس ام اس بانک تجارت

سه شنبه ، 15 مرداد 1387 ، 13:49
سرویس پیام کوتاه تجارت

سرویس پیام کوتاه تجارت(Mobile Banking  ) از خدمات نوین بانک تجارت بوده که در راستای گسترش بانکداری الکترونیکی 24 ساعته راه اندازی گردیده است.
بانک تجارت مفتخر است تا به تمامی هموطنان عزیزی که دارای تلفن همراه بوده و امور بانکی خود را در این بانک به انجام می رسانند بهره مندی از سرویس مذکور را توصیه نماید.
سرویس پیام کوتاه تجارت به شما مشتریان گرامی این امکان را می دهد که در وقت و هزینه خود صرفه جویی نموده و بخشی از امور بانکی خود را از طریق این سیستم به انجام رسانید.
خدمات قابل ارایه از طریق سیستم پیام کوتاه تجارت:
1- دریافت مانده و سه گردش آخر حساب.
2- انتقال وجوه بین حسابهای معرفی شده در فرم ثبت نام.
3- پرداخت قبوض آب، برق، گاز، تلفن ثابت و همراه.
4- پرداخت اقساط
5- راهنمای  استفاده از سیستم

نحوه ثبت نام سرویس پیام کوتاه تجارت:
مشتریان محترم ، شما می توانید ضمن مراجعه به شعبه خود و تکمیل فرم تقاضا نسبت به برقراری سرویس مذکور برای هریک از حسابهای بانکی خود( قرض الحسنه جاری، سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت و قرض الحسنه پس انداز) اقدام نمائید.
فعال سازی سرویس پیام کوتاه تجارت:
پس از تکمیل فرم درخواست در شعب ،بانک تجارت نسبت به فعال نمودن سرویس مذکور و تولید رمز اقدام می نماید و شما به محض دریافت رمز خود قادر به استفاده از سرویس پیام کوتاه تجارت خواهید بود.
دریافت مانده و سه گردش آخر حساب:
با معرفی هریک از حسابهای خود می توانید از طریق ارتباط با مرکز سرویس پیام کوتاه تجارت و ارسال پیام ، مانده و سه گردش آخر حساب خود را دریافت نمایید.
انتقال وجوه بین حسابهای معرفی شده در فرم ثبت نام :
در صورت تمایل به استفاده از سرویس انتقال وجه می توانید برای هریک از حسابهای معرفی شده (حسابهایی که می خواهید از آنها برداشت نمایید) تا 5 شماره حساب فعال در بانک تجارت را برای انجام عملیات انتقال وجه (حسابهایی که می خواهید به آنها واریز شود) معرفی نمایید. این حسابها (حسابهای واریزی ) می تواند متعلق به شما و یا دیگران باشد.
مشتریان محترم توجه نمایید در این مرحله حداکثر وجه قابل انتقال مبلغ 500،000 ریال در هر روزکاری می باشد.
پرداخت قبوض آب،برق  ، پرداخت اقساط  و ...
از طریق ثبت شناسه های پرداخت غیر حضوری در قبوض مصرفی خود(شامل شناسه قبض و شناسه پرداخت ) وارسال پیام درفرمت تعریف شده، بانک نسبت به کسر مبلغ قبوض از حساب معرفی شده شما اقدام خواهد نمود.
با پرداخت قبوض از طریق SMS ، شماره پیگیری ثبت به هنگام اخذ تائید عملیات از طریق سیستم به شما اعلام و در صورتحساب بعنوان شماره سریال سند قید می گردد.

چگونکی ارتباط با مرکز سرویس پیام کوتاه تجارت:   
به منظور انجام امور بانکی همچون دریافت موجودی و سه گردش آخر حساب ، انتقال وجه ، پرداخت قبوض ،      پرداخت اقساط و تغییر رمز با ارسال پیام کوتاه (SMS) به شماره 200070 ( بدون کد ) با فرمتهای ذیل قادر به انجام موارد مذکور خواهید بود:

نوع سرویس و   فرمت پیام( از چپ به راست)
دریافت موجودی و سه گردش آخر حساب    رمز*شماره حساب*1
انتقال وجوه    رمز*مبلغ* شماره حساب * شماره حساب * 2
دریافت کننده    پرداخت کننده   
پرداخت قبوض    رمز* شناسه پرداخت * شناسه قبض * شماره حساب * 3
پرداخت کننده      
پرداخت اقساط    رمز* مبلغ قسط* شماره حساب واریز قسط* شماره حساب بدهکار* 8
تغییر رمز    رمز جدید* رمز فعلی*شماره حساب*4
توضیح:
1-   علامت * در جدول فوق به مفهوم بخش جدا کننده ( فاصله ) می باشد و بدین منظور شما می توانید در تلفن همراه خود علاوه بر فاصله ( Space  ) از علائم ذیل نیز استفاده نمایید:

#    -    0    ,    ;
2-     فرمت ثبت پیام در تلفن همراه از چپ به راست می باشد

مثال :
به منظور انتقال وجه از شماره حساب 3142567852 به حساب شماره 1532874352 به مبلغ 100،000 ریال و با رمز 1851 به صورت ذیل اقدام می نمایید:
1851#100،000#1532874352#3142567852#2

تاییدیه دریافت درخواست خدمات مربوط به انتقال وجه و پرداخت قبوض ، پرداخت اقساط :
پس از ارسال پیام شما به منظور استفاده از خدمات مربوط به انتقال وجه و پرداخت قبوض، پرداخت اقساط تسهیلات ، پیامی به منظور تاییدیه دریافت درخواست شما ارسال خواهد شد و شما می بایست عین پیام دریافتی را بااستفاده از یکی از طریق ذیل و به منظور تائید نهائی ارسال نمایید:
* استفاده از گزینه Forward  گوشی همراه
* استفاده از گزینه Send  گوشی همراه
* ارسال دستور انتهایی پیام مرکز سرویس پیام کوتاه تجارت( شامل کد دستور دریافت شده ، شماره حساب و رمز) به شماره 200070
برای مثال قبل خواهیم داشت:
شماره پیگیری # 3142567852 #21
تائیدیه انجام درخواست خدمات مربوط به انتقال وجه و پرداخت قبوض ، پرداخت اقساط :
پس از انجام عملیات انتقال وجه و یا پرداخت قبوض ، در روز کاری بعد مرکز سرویس پیام کوتاه تجارت پیامی را بمنظور انجام یا عدم انجام عملیات درخواست شده به تلفن همراه شما ارسال خواهد نمود.
راهنمای استفاده از سرویس پیام کوتاه تجارت:
به منظور استفاده از راهنمای سیستم در خصوص چگونگی استفاده از سرویس پیام کوتاه تجارت، با ارسال عدد صفر به شماره200070 می توانید از سیستم راهنمای مرکز سرویس پیام کوتاه تجارت بهره مند گردید.
پس از آنک مشتری دستور انتهایی پیام دریافتی را ارسال نمود. مرکز سیستم پیام کوتاه تجارت پیام دیگری را بمنظور ثبت درخواست و ارائه شماره پیگیری ( شماره پیگیری در واقع شماره سند می باشد.) برای مشتریان ارسال می نماید. چنانچه مشتری شماره پیگیری خود را به 200070 از طریق سرویس پیام کوتاه (sms) ارسال نماید ، سیستم پیام کوتاه بانک تجارت وضعیت موجود دستور پرداخت قسط ( در حال استعلام انجام شده یا انجام نشده )   را به مشتری ارسال می نماید و درصورتیکه وضعیت در آن موقع در حال استعلام باشد در  روز کاری بعد انجام و یا عدم انجام دستور پرداخت اقساط به مشتری SMS می شود.
کلیه درخواست های ارسالی و ثبت شده مشتری در سیستم پیام کوتاه  تا ساعت 19 روز جاری به عنوان درخواست های روز مشتری تلقی و درخواست های بعد از ساعت 19 به عنوان درخواست های روز آتی مشتری در سیستم اعمال می گردد. لذا مسئولیت پرداخت اقساط و دستورهای انتقالی مشتری ( در صورت داشتن سررسید ) به عهده مشتری بوده و بنک حسب شرایط هریک از حسابهای واریزی مشتری نسبت به اعمال ضوابط و مقررات مربوطه اقدام خواهد نمود.

► خود پردازهای بانک تجارت
بانکداری الكترونيك بانک تجارت ◄

بنر
بنر
بنر