خود دریافت های بانک مسکن

دوشنبه ، 14 مرداد 1387 ، 17:19
 
 
دستگاه خود دریافت:

امروز نقش تحول آفرین و بی بدیل انفورماتیک و سیستمهای نرم افزاری در تمامی تحول و پیشرفت های بانکداری نوین ، امری بدیهی بنظر میرسد
بانک مسکن در تداوم ارائه خدمات نوین بانکداری و هم سو با شیوه های بانکداری جهانی و به منظور تسهیل و تسریع در انجام امور دریافت اقساط از مشتریان و جلب رضایت آنان ، فناوری کارت هوشمند و ماشین های خود دریافت  را به عنوان اولین بانک در نظام بانکی کشور به خدمت گرفته است
در این سیستم اطلاعات حساب پس انداز و تسهیلات مسکن هر یک از مشتریان به صورت الکترونیکی و برروی کارتی هوشمند که مختص به همان مشتری است در اختیار صاحب حساب قرار داده می شود
 
توجه
دارنده کارت می تواند ضمن پرداخت اقساط از طریق دستگاه خود دریافت از آخرین وضعیت حساب خود (تعداد اقساط پرداختی اقساط معوق ، جریمه دیر کرد سررسید قسط بعدی و نظایر آن ) اطلاع حاصل نماید.
همچنین با استفاده از این سیستم پرداخت از طریق پایانه های کارت هوشمند دستگاه خود دریافت ( pos) نیز امکان پذیر است.
مزایای استفاده از دستگاه خود دریافت
* با استفاده از این دستگاه مشتری می تواند یک قسط را در طول یک ماه و در چند قسط پرداخت کند.
* در طول یک ماه اگر قسطی کامل پرداخت نشود ، جریمه متعلقه به آن فقط به اندازه همان کسر پرداختی یک قسط محاسبه می شود .
* در صورت اضافه پرداخت ، مازاد در قسط بعدی منظور شده و به مشتری جایزه خوش حسابی تعلق می گیرد
* با استفاده از کارت هوشمند دستگاه خود دریافت از سیستم خدمات اطلاع رسانی به مشتریان بهره مند خواهید شد
نحوه استفاده از دستگاه خود دریافت
سیستم خوددر یافت بانک مسکن در هر مرحله راهنمائی های لازم جهت کار با دستگاه و انجام عملیات مورد نظر کافیست به این راهنمائی ها توجه فرمائید :
برای استفاده از دستگاه خود دریافت پیش از هر کار ضروری است کارت خود را از سمت و به صورت صحیح داخل کارت خوان دستگاه وارد نمائید .
دستگاه با خواندن کارت ، آخرین وضعیت و اطلاعات حساب شما نظیر مبلغ قسط ، تعداد اقساط پرداختی ، جریمه دیرکرد ، اقساط معوقه  ، سرسید قسط بعدی و ... را نمایش می دهد .
هریک از عملیات مورد نظر از قبیل شمارش وجه ، اضافه نمودن به مبلغ پرداختی قبلی ، خاتمه عملیات  و دریافت کارت  در هر مرحله گزینه ای مناسب بر روی صفخه نمایش در نظر گرفته شده است . جهت انتخاب و اجرای فرامین مربوط به این گزینه ها لازم است کلید کنار صفحه نمایش در دو سمت محل گزینه انتخابی را فشار دهید .
در هر مرحله از شمارش می توانید تا دویست برگ اسکناس را در وضعیت صحیح ( تا نخورده و مرتب شده ) درون دریچه دریافت قرار دهید .
ممکن است تعداد بسیار معدودی از اسکناسها یی که از کیفیت مناسب برخوردار نیستند پذیرفته نشونددر اینصورت اسکناسهای پذیرفته نشده از دریچه برگشت مرجوع می شوند و الباقی به حساب شما منظور می گردد. همزمان اطلاعات کارت شما بهنگام می شود .
توجه
اسکناسهائی که در شمارش بار اول پذیرفته نشده اند چنانچه کیفیتی خیلی نامطلوب نداشته و تقلبی نیز نباشند ، می توانند در شمارش بار دوم پذیرفته شوند . برای این منظور کافی است اسکناسهای مرجوعی را درون دریچه دریافت قرار دهید و یکی از دو کلید مجاور در دو سمت گزینه " اضافه نمودن به مبلغ قبلی " را فشار دهید .
نکات ضروری
جهت استفاده از دستگاه خود دریافت بانک مسکن ضروری است :
1- از اسکناسهای 5000 ریالی و 10000 ریالی و 20000 ريالي استفاده نمائید.
2- کارت خود را از جهت صحیح داخل کارت خوان دستگاه قرار دهید .
3- برای انتخاب هر گزینه کافیست فقط یکبار کلید مقابل آن را فشار دهید.
4- به پیغام های دستگاه توجه کامل نموده و برای انجام هر عمل منتظر پیغام دستگاه بمانید.
5- پول خود را قبل از قراردادن درون دستگاه شمارش نمائید.
6- از قراردادن اسکناسهای پاره ، تاخورده ، مچاله شده و خیلی کثیف و همچنین اسکناسهای چسب یا منگنه خورده درون دستگاه جدا خودداری نمائید.
7- قبل از قراردادن اسکناسها داخل دستگاه باند آن را باز کرده ، مرتب نموده و در وضعیت صحیح درون دریچه  مخصوص قرار دهید .
8- در صورتیکه دستگاه به هر علتی اسکناسهای شما را از دریچه  بازیافت عودت داد ، تا پایان عملیات از برداشتن  آنها خودداری نمائید.
9- پس از پایان عملیات پرداخت حتما کارت و رسید خود را از دستگاه دریافت نمائید.
10- در صورت بروز هرگونه اشکال ، مسئول مربوطه را مطلع نمائید

شعب مجهز به سيستم صندوق پس انداز و تسهيلات متمركز به تفکیک مدیریتهای شعب (خوددريافت)

http://www.bank-maskan.ir/bank/khdaryaft_shoab.htm

 

► خودپردازهای بانک مسکن
بانکداری الكترونيك بانک مسکن ◄

بنر
بنر
بنر