ایجاد ۶۸ هزار شغل در طرح نوآفرین

شنبه ، 29 تیر 1398 ، 14:40

با حضور وزیر ارتباطات و وزرای ارتباطات کشورهای دیگر و ۴۰ هیئت عالی رتبه الکامپ 25 افتتاح شد

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از کسب و کار نیوز، با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری برای تجار و سرمایه‌گذاران خارجی که قصد بازدید یا حضور در نمایشگاه را دارند تسهیلاتی در نظر گرفته شده تا حضورشان در کشور بدون مشکل انجام شود.نمایشگاه الکامپ ۲۷ تا ۳۰ تیر در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران دایر است و در انتهای این نمایشگاه به کارآفرین برتر، توانیاب برتر، برترین شرکتی که در حوزه مسئولیت اجتماعی فعالیت کرده، بهترین غرفه و… جوایزی تعلق خواهد گرفت. در افتتاحیه الکامپ ۹۸ که با حضور وزرای ارتباطات کشورهای دیگر و ۴۰ هیئت عالی رتبه در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، محمدجواد آذری جهرمی افزود: ما در دوره ویژه ای از تاریخ قرار داریم چرا که انقلاب صنعتی چهارم بسیاری از معادلات ما را در جهان تغییر داده است، به واسطه همین انقلاب صنعتی سبک زندگی فردی و اجتماعی ارتقا یافته، افراد بسیاری از کارهای روزانه شان را تنها با یک کلیک انجام می‌دهند. وزیر ارتباطات ‌و فناوری اطلاعات گفت: از طریق برنامه اشتغال و طرح نوآفرین تا سال آینده ۶۸ هزار شغل ایجاد می‌شود تا رویای تحقق ایران هوشمند به واقعیت تبدیل شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم چنین گفت: آینده روشن در گرو ایران هوشمند است، ایران هوشمندی که در گام اول خود قرار است ۶۸ هزار شغل در سال آینده ایجاد کند. وزیر ارتباطات اضافه کرد: تحول دیجیتال، نگرش مدیران به صنایع مختلف را تغییر داده و همه به دنبال بهره گیری از آن برای افزایش بهره وری و گسترش کسب وکار خود هستند، همین امر موجب می‌شود اقتصاد دیجیتال در آینده نزدیک به اقتصاد اول دنیا تبدیل شود. وی تصریح کرد: این افتخار بزرگی برای جمهوری اسلامی ایران است که هم‌گام با کشورهای بین المللی دنبال شکوفایی زیرساخت‌های وضعیت اقتصادی و توانمندسازی کارآفرینان این حوزه است. آذری جهرمی ادامه داد: با وجود تحریم‌های یک‌جانبه ایالات متحده که به دنبال ضربه زدن به اقتصاد ایران است جوانان توانستند غیر ممکن‌ها را ممکن کرده و فعالانه در عرصه‌های مختلف داخلی و خارجی نقش آفرینی کنند، ایده ایران هوشمند به همین دلیل شکل گرفت و با جدیت دنبال شد.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: الکامپ امسال با ویژگی‌های منحصر به فردی برگزار می‌شود شعار آینده بهتر هدف اصلی کسب و کارهایی در ایران را نشان می‌دهد که به دنبال بهتر کردن زندگی تمام اقشار جامعه بدون هیچ تبعیضی و ساخت آینده روشن برای همگان است.آذری جهرمی افزود: ویژگی ارزشمند این نمایشگاه حضور گسترده در الکام استارز است، ما اعتقاد داریم در ایران، استارتاپ ها همچون ستاره‌هایی در کنار شرکت‌های بزرگ خواهند بود، حضور شرکت کنندگان خارجی به خصوص هیأت‌های عالی رتبه در ایران موجب تقویت روحیه همکاری شده است، تا بتوانیم برنامه‌ها و اقدامات بی نظیری را همه با هم پیش ببریم. وی در پایان با بیان اینکه قرار است با استفاده از برنامه‌های اشتغالزایی در گام اول ۶۸ هزار شغل در سال آینده ایجاد شود، گفت: این افتخار بزرگی برای ایران است که ابتکار عمل در چنین مواقعی داشته باشد تا رؤیای تحقق ایران هوشمند تبدیل به واقعیت خواهد شد؛ در بازدید از غرفه‌ها مشاهده خواهید کرد که زیست‌بوم ارتباطات و فناوری اطلاعات چقدر توانمند است و مسلماً با وجود انگیزه و امید در جوانان، آینده از هر زمان دیگری روشن‌تر خواهد بود، آینده روشن ایران در گرو ایران هوشمند است.

► سهم قابل توجه بانک ملی ایران در طرح اشتغال فراگیر
دریافت مجوز های کسب‌ و کار آسان‌تر می‌شود ◄

مطالب مرتبط
بنر