بالمر یک قدم به بزگترین سهام دار مایکروسافت نزدیک می شود

چهارشنبه ، 18 دی 1392 ، 05:31

بیل گیتس که موسس شرکت مایکروسافت است اخیرا بسیار به فروش سهام خود پرداخته و در آخرین آماری که از وضعیت سهام شرکت مایکروسافت منتشر شده، مشخص است که استیو بالمر می تواند در آینده، بیشترین سهام مایکروسافت را در اختیار داشته باشد.

داده‌‏های کمیسیون بورس و اوراق بهاردار آمریکا نشان می‌‏دهد استیو بالمر در طول یک دهه گذشته سالانه به طور متوسط ۸۰ میلیون سهم خود را فروخته است.

اسناد این کمیسیون نشان می‌‏دهد وی در فاصله بین ۲۸ اکتبر تا اول نوامبر ۲۰۱۳ حدود ۲۰ میلیون از سهام خود را که در مجموع ۷۱۱ میلیون دلار ارزش داشته است، فروخته است. فروش این ۲۰ میلیون سهم باعث شده است وی در پایان سال ۲۰۱۳ صاحب ۳۵۷ میلیون و ۹۹۰ هزار و ۱۷۳ سهم از مایکروسافت باشد.

این در حالی است که وی در سپتامبر ۲۰۰۴ حدود ۱. ۱ میلیارد از سهام این شرکت را در اختیار داشت. استیو بالمر، مدیر عامل کنونی مایکروسافت نیز در حال حاضر ۳۳۳ میلیون و ۲۵۲ هزار و ۹۹۰ سهم از مایکروسافت را در اختیار دارد.


بر اساس این گزارش، سهام کنونی بیل گیتس از مایکروسافت در حال حاضر ۲. ۱۳ میلیارد دلار ارزش دارد که این رقم فقط ۱۷ درصد از ثروت تقریبی ۷۸ میلیاردی وی را تشکیل می‌‏دهد. او هر ساله برای خیریه ها به کمک می پردازد و بخش بزرگی از سرمایه این فرد صرف چنین کار هایی می گردد.

 

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

================

► ال جی آغازگر دنیای تلویزیون های انعطاف پذیر
سامسنوگ از نسل بعدی تبلت هایش پرده برداری کرد ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر