بنر

شرکت اپل برنامه های جالب خود برای حفظ محیط زیست را اعلام کرد

چهارشنبه ، 3 ارديبهشت 1393 ، 13:39


شرک اپل دست به اقدام عجیب و بسیار جالبی زده است و اعلام کرده که کاربران محصولات این شرکت می‌توانند به رایگان خواستار بازیافت محصولات اپلی خود پس از پایان مدت استفاده شوند. قرار است این طرح به زودی در همه فروشگاه‌ های این شرکت اجرا شود. هدف از اجرای این طرح کمک به حفظ محیط زیست و جلوگیری از آلوده شدن آن به موادی است که جذب آنها در طبیعت ممکن است سال‌ها به طول بینجامد. برای مثال بدنه این گوشی ها از چنین موادی هستند که تجذیه آنها زمان زیادی برده و به محیط زیست آسیب جدی ای وارد می کند.

 

 


از جمله دیگر طرح‌های اپل برای مقابله با آلودگی محیط زیست، استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در تمامی فروشگاه‌ها، ادارات و دیتاسنترهای اپل است که اکثرا برای تامین برق از صفحه های خورشیدی استفاده می کنند. با این کار آلودگی هوا نیز که حاصل کارکرد انواع وسایل الکترونیک و ارائه خدمات آنلاین است، کاهش می‌یابد.


در روز گذشته، اپل توضیحات مفصل در مورد برنامه‌های زیست محیطی خود را در وب سایت خود درج نموده و هدف اصلی خود را افزایش اتکا به منابع انرژی قابل جایگزینی و کاهش تولید انواع زباله عنوان نموده است.


همان طور که می دانید تا به امروز تعداد زیادی آی فون، آی پد و آی پاد به دست کاربران اپل رسیده و با توجه به اینکه در 7 سال اخیر اپل بیش از یک میلیارد از این قبیل محصولاتش را به فروش رسانده چنین اقدامی می‌تواند به حفظ محیط زیست و جلوگیری از جذب مواد سمی این محصولات در طبیعت کمک بسیاری کند نماید.


البته انجام چنین اقداماتی در آستانه فرارسیدن روز زمین بار تبلیغاتی مناسبی نیز برای اپل دارد. محصولات و خدمات فناوری در سال 2012 حدود دو درصد از آلودگی‌های کره زمین را موجب شده بود که این رقم تقریبا برابر با میزان آلودگی صنعت هواپیمایی است. بیشترین میزان آلودگی هم مربوط به کشورهای آمریکا، چین، ژاپن، هند و روسیه است. البته شرکت اپل شروع این اقدام را در روز گذشته به خاطر روز جهانی حفظ محیط زیست اعلام کرد.

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

=================

 

► فنجان های هوشمند در راه اند!
از این پس فریم گوگل گلاس را خود انتخاب کنید! ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر