2014 بدترین سال آی پد خواهد بود

يكشنبه ، 7 ارديبهشت 1393 ، 05:41


همانطور که می دانید در انتهای هر سال شرکت های بزرگ سراسر دنیا برای فروش خود پیش بینی هایی می کنند و برنامه هایی از پیش تعیین می کنند. پیش‌بینی ‌های شرکت اپل برای فروش محصولات سری آیپد با حقیقت بازار فروش این محصولات همخوانی نداشته است و این افت فروش نسبت به پیش‌بینی، موجب شده است تا اپل از محصول خود تا حدی ناامید به‌ نظر برسد. شرایط به‌ نحوی رقم خورده است که آیفون و مک بوک با رشد فروش روبرو بوده اند ولی آیپد نه ‌تنها رشد فروش نداشته است، بلکه از نظر آماری به مرز نرمال فروش خود نرسیده است.

 

 

 

در سه ماه گذشته میلادی آمار فروش محصولات سری آیپد برابر با 16.4 میلیون دستگاه بوده که این رقم در مقایسه با پیش‌بینی مسئولان شرکت، کسری بسیار بزرگ را نشان می‌دهد. پیش‌بینی مسئولان اپل برای فروش ایده‌آل محصولات خود، حداقل 19.5 میلیون دستگاه در این بازه زمانی بوده و این تفاوت بیش از 3 میلیون دستگاه، به تنهایی نشان دهنده شرایط فروش آیپد و انتظارات اپل خواهد بود.


در حالی که رقیبان اپل در آمار خود از رشد فروش محصولات و بازار تبلت‌های تولید خود سخن گفته‌ اند. آیپد همواره در رده تبلت‌ ها به ‌عنوان یکی از بزرگ ‌ترین نام ‌ها شناخته می‌ شود و حتی در شرایط فعلی که این محصول از نظر فروش به استاندارد‌ های شرکت اپل نرسیده است، باز هم فروش آن از بسیاری از تبلت ‌های دیگر بالاتر بوده است ولی اپل برای حفظ جایگاه عالی خود در رده فروش تبلت‌ها، نیاز به راهکاری جدید دارد؛ زیرا شرایط نشان می‌دهد که راهکارهای فعلی به رشد این تبلت در شرایط موجود منتهی نخواهد شد.


تیم کوک نیز ضمن تائید این موضوع اعلام کرد که این تفاوت آماری مربوط به میزان تولید نیست، بلکه محصولات تولید شده با آمار استاندارد همخوانی دارند. این گفته نشان دهنده این است که به احتمال زیاد در انبار ها آی پد ها فراوان بوده. اما ممکن است با عرضه آفیس برای آی پد، تکانی به بازار فروش آی پد ها داده شود.

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

=================

 

► اکسپریا زد2 با تاخیر به بازار عرضه می شود
تکنولوژی تشخیص گل در جام جهانی 2014 مورد استفاده قرار خواهد گرفت ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر