اتصال امن به اینترنت

پنجشنبه ، 8 خرداد 1393 ، 08:33


روزانه هزاران نفر در سر تا سر دنیا به اینترنت متصل میشوند. اتصال به اینترنت میتواند توسط کامپیوترهای شخصی، لپ تاپ، گوشی های هوشمند و... باشد اما میزان امنیت اتصال به اینترنت و محافظت از اطلاعات شخصی موجود در لپ تاپ یا هر وسیله ای که با آن به اینترنت وصل میشویم بسیار مهم است.

به گزارش گروه خبری بانکی دات آی آر در حال حاضر آنتی ویروس های مختلفی در بازار وجود دارند که در هنگام اتصال به اینترنت فعال شده و از سیستم شما در برابر ویروس ها محافظت میکنند اما پس از مدتی این آنتی ویروس ها یا نیاز به آپدیت شدن دارند یا اینکه خیلی از آنها پس از مدتی از کار می افتند. اما چگونه باید اتصال به اینترنت را در نهایت امنیت برقرار کنیم؟ آیا از میزان امنیت وب سایت هایی که در طول روز از آن ها استفاده میکنید آگاهی دارید؟


شاید بارها خرید آنلاین انجام داده باشید و پسورد و شماره کارت عابر بانک تان را در اختیار وب سایت ها قرار داده باشید به راستی چه میزان از امنیت این سایتها اطلاع دارید؟ برای سالیان متوالی زمانی که از مرورگر های قدیمی تر استفاده میشد شاخص اولیه ی امنیت سایت ها قفل موجود در پایین صفحه ی مرور گر بود اما در حال حاضر شما با وارد کردن آدرس در نوار بالای مرور گر با سبز شدن آدرس میتوانید اطمینان حاصل کنید که این وب سایت از امنیت کافی برخوردار است.


همیشه سعی کنید برای نوشتن آدرس وب سایت در نوار جستجوی بالای صفحه ی مرورگر حتما از پسوند " HTTP " استفاده کنید و آدرس را کامل وارد کنید.


امنیت برای یک وب سایت زمانی برقرار میشود که صاحبان وب سایت های بزرگ یک گواهینامه دیجیتال منحصر به فرد که از هویت وب سایت پشتیبانی کند را داشته باشند در این صورت مصرف کننده به راحتی از این سایت استفاده میکند. در برخی از این گواهینامه ها اطلاعات اضافی مبنی بر امکان تصدیق هویت سایت توسط مصرف کننده گان وجود دارد.


فلاویو مارتینز مدیر ارشد DigiCert که در اروپا گواهینامه های تضمین امنیت وب سایت ها را صادر میکند میگوید: اطلاعاتی که برای دادن گواهینامه از صاحبان سایت های بزرگ میگیریم شامل سازمان عامل ، آدرس ، شهرستان، استان، کد پستی ، شماره ثبت کسب و کار و سایر اطلاعات دیگر است که حتما برای ارائه گواهینامه لازم است.


مارتینز همچنین اضافه میکند که این گواهینمه ها دارای علایم خاصی است که مصرف کننده را از امنیت وب سایت آگاه میکند و وب سایت به راحتی با این گواهینامه ها امنیت کافی برای مصرف کنندگان خواهد داشت. در حال حاضر افراد بسیار هستند که در اروپا از این گواهینامه ها برای تامین امنیت وب سایت خود استفاده میکنند.

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

=================

 

► چرا آیفون 5S بازی های گوشی را متحول نکرده است؟
گوگل نسل جدیدی از تبلت ها را وارد بازار خواهد کرد ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر