اظهارنامه عملکرد

مباحث مربوط به سرمایه گذاری در بخش های مختلف

اظهارنامه عملکرد

پستتوسط سینا یعقوبی » يکشنبه شهریور 11, 97 3:30 pm

اظهارنامه عملکرد

نوعی اظهارنامه مالیاتی وجود دارد به نام اظهارنامه عملکرد که اشخاص حقوقی یا حقیقی بعد از ان که تمام مبالغ سود و زیان خود را در معاملات و فعالیت های مالی خود محاسبه کردند این اظهارنامه را بر اساس آن تهیه کرده و باید ۲۵ درصد از سود دوره مالی را مطابق با اظهارنامه عملکرد مالیات پرداخت کنند.. تعریف کامل تر درباره اظهارنامه عملکرد این است که در واقع نشان دهنده اظهار دارایی ها، بدهی ها ، درآمد ها ،هزینه ها ، سرمایه ، معافیت ها ، بخشودگی های مالیاتی ، وسایر اطلاعات است. .
اظهارنامه عملکرد مشمول چه کسانی میشود ؟
تمام اشخاص حقیقی که دارای درامد و شغل و کسب و کار هستند مطابق با ماده ۹۵ مالیات های مستقیم موظفند باتوجه به سال مالی نتیجه عملکرد مالی خود را در قالب اظهارنامه عملکرد به سازمان امور مالیاتی تحویل نمایند و همچنین اشخاص حقوقی که شرکت داشته و شرکتشان به ثبت رسیده است باید طبق ماده ۱۱۰ قانون مالیات های مستقیم اظهارنامه عملکرد خود را تهیه و به همراه ترازنامه سود و زیان به سازمان امور مالیاتی ارائه نمایند و حتما باید این کار درزمان مقرر شده انجام شود. .
مدارک لازم برای تهیه و ارائه اظهارنامه عملکرد :
• گروه اول و ترازنامه کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی آن . گروه اول شامل مشاغلی میشود که مبلغ فروش و خرید کالای آن در سال قبل بیشتر از سی میلیارد ریال بوده و یا اینکه ده برابر درامد مجموع مالیاتی که باید پرداخت کنند هم بیش از سی میلیارد ریال باشد به غیر از این دو گروه از افرادی که کارت بازرگانی دارند و در امر صادرات و واردات هستند ، صاحبان کارخانه ها و معادن و هتل ها و بیمارستان ها و ، صرافی ها و فروشگاههای زنجیره ای و … همگی جزو مشاغل گروه اول بوده که باید صورت ترازنامه داشته باشند.
• مدرک دومی که برای ارسال اظهارنامه عملکرد لازم است صورت سود وزیان می باشد و مبلغ پایانی درامد و فروش های داخلی و خارجی را هم باید ارائه دهند.
• این اشخاص باید صورت گردش مالی کالاها و مواد اولیه خود را هم ارائه نمایند که اظهارنامه انها پذیرفته شود.
• صورت بهای تمام شده کالاها و خدمات ارائه شده در مورد شرکت های تولیدی و خدماتی
• شرکت های پیمانکاری هم باید در زمان ارائه اظهارنامه عملکرد قرارداد های خود را به همراه بهای تمام شده پروژه تحویل دهند.
• تمامی مشمولین این امر شماره ثبت پلمپ دفاتر قانونی خود را هم باید ارائه دهند
• مالیات هایی که تحتعنوان های مختلف در طی سال پرداخت کرده اند را هم باید ارائه کنند این مالیات ها می تواند شامل مالیات تکلیفی ، ارزش افزوده یا غیره باشد
برای مطالعه بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید:
tehcp.com
سینا یعقوبی
 
پست ها : 5
تاريخ عضويت: دوشنبه دی 4, 96 1:09 pm

بازگشت به سرمایه گذاری

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

cron