مدیریت سرمایه های انسانی و مالی در کسب و کار در سریع ترین زم

مباحث مربوط به سرمایه گذاری در بخش های مختلف

مدیریت سرمایه های انسانی و مالی در کسب و کار در سریع ترین زم

پستتوسط razi » شنبه اردیبهشت 4, 95 10:31 am

در مدیریت کسب و کارتان باید نیروی انسانی را که در اختیار گرفته اید کمک کنید تا به سطوح حرفه ای دست پیدا کنند .
اگر مدیریت و هدایت یک کار گروهی یا تیمی را به عهده گرفته اید کاری کنید تا میزان همبستگی و اتحاد میان اعضای تیم بیشتر شود .
صداقت و صراحت خود را کلام تان حفظ کنید ، زمانی کارمندان میتوانند به خوبی برای شما کار کنند که وظایف و مسئولیت های شان به خوبی برای شان تعریف شده باشد .
فروتنی یکی از خصلت های خوب مدیران برتر دنیا ست ، برای تیمی که مدیریت میکنید ارزش قائل باشید حتی در روند انجام یکی از سری کارهای ساده مشارکت کنید ، نشان دهید یکی از آنها هستید هم کارمندان احساس بهتری خواهند داشت هم شما را یک فرد فروتن و متواضع تصور میکنند.
اعضای تیم کاری خود را باور داشته باشید اگر کارمندان احساس کنند که مدیرشان به توانمندی و قابلیت های آن ها باور دارد و آن ها را در پیشبرد اهداف کسب و کار خود موثر میداند بهره وری شان چند برابر خواهد شد .
اگر مایل به گرفتن احترام هستید به کارمندان تان که مهم ترین سرمایه های کاری شما هستند احترام بگذارید، هر طور که با آن ها رفتار کنید با شما برخورد خواهند کرد .
یک مدیر موفق تلاش میکند که افراد مختلفی را با هوشمندی متفاوت در تیم کاری خود بگنجاند چرا که اگر افراد با هوشمندی مختلف بتوانند در قالب یک تیم کنار هم جمع شوند میتوانند باعث تحقق اهداف کسب و کار و رشد سرمایه آن شوند .
دیگر دوران آن گذشته که مدیران هر کسب و کاری لزوما" باید از همه افراد تیم خود یا کارمندان شان باهوش تر و بالاتر باشند این طرز فکر منسوخ و تاریخ گذشته است زیرا امروزه رهبران کسب و کار میدانند که اگر سرمایه های انسانی که گرد خود جمع میکنند از آن ها باهوش تر و دارای مهارت های بیشتری باشند کسب و کارشان با موفقیت بیشتری نیز رو به رو خواهد شد چون در غیر این صورت به غیر از گرد آوردن یک سری افراد بی کفایت و نا لایق چه چیزی گیرمان خواهد آمد ؟
یک مدیر باهوش هم از افراد فنی باتجربه هم از افراد متخصص با دانش بالا استفاده میکند چرا که ترکیب دانش و تجربه در کنار هم بسیار از موثر تر و کارا تر از هر کدام از این موارد به تنهایی ست .
رفتار شما به عنوان یک مدیر باید الگویی برای سرمایه های انسانی تان باشد الگویی که کارمندان و تیم کاری تان دوست داشته باشند آینده کاری شان در قالب شخصیتی مانند شما باشد .
یک مدیر باهوش برای مواقع ضروری و مواجه با بحران راه حل ها و استراتژی های از پیش طراحی شده دارد ،در غیر این صورت ممکن است در صورت بحران یا مواجه با مشکل غافلگیر شوید .
از ویژگی های بارز مدیران برتر دنیا این است که هم قاطع هستند هم مهربان چرا ترکیب این دو ویژگی کنار یکدیگر به جای ترس و وحشت و تنها انجام وظیفه ، به مسئولیت پذیری و دلسوزی منجر میشود.
مدیران برتر دنیا مانند مدیران شرکت هایی مانند گوگل هفته ای یک بار با کارمندان خود جلسات بحث و گفتگو می گذارند و نظرات و انتقادات و پیشنهادات آن ها را جویا میشوند .
مدیران باهوش در دسترس هستند، اجازه دهید هم افراد تیم بتوانند با شما صحبت کنند و نظرات و پیشنهادات شان را به شما عنوان کنند شاید در همین نظرات و پیشنهادات به ایده های خوبی رسیدید .
برای گرفتن بهترین نتیجه از سرمایه گذاری خود مشاوران با تجربه، متعهد و قابل اعتماد استخدام کنید تا پیوسته با رصد بازار بتوانند شما را یک قدم جلو تر از دیگر رقبا قرار دهند .
اگر مدیر باهوشی باشید متوجه خواهید شد که اگر اشتباهی از کارمند یا اعضای تیم کاری تان سر بزند باید با یک رفتار صحیح و منطقی آن ها را متوجه اشتباه خود کنید و به آن ها فرصت جبران بدهید نه این که با این بی ادبی و بی احترامی جایگاه قابل احترام خود را به عنوان یک مدیر در ذهن آن ها خدشه دار کنید .
مدیران باهوش میدانند که تیم بازاریابی قوی قلب تپینده هر کسب و کار می باشد افراد واجد شرایط با سابقه کاری موثق را در این قسمت قرار دهید و حتی اگر همه چی خوب پیش میرود با نظارت مداوم اجازه ندهید روند کاری شان کند شود .
به کارمندانی که کار خود را خوب انجام میدهند و برای کسب و کار شما دلسوزی میکند توجه کنید و علاقه و اطمینان خود را به آن ها نشان دهید و از سرزنش کردن افراد دیگر در جمع خودداری کنید.
کارمندانی که بی کفایت ، تنبل و بی مسئولیت هستند را شناسایی کنید و در لزوم تصمیمات جدی در رابطه با آنها اتخاذ کنید زایرا این گونه افراد با زیاد کردن بار مسئولیت کارمندان پرتلاش و دلسوز کم کم آن ها را دلسرد و بی انگیزه میکنند و باعث به وجود آمدن جو بی عدالتی در محیط کسب و کار خواهند شد .
منبع:سرمایه گذاری مگاشید
razi
 
پست ها : 8
تاريخ عضويت: شنبه اسفند 8, 94 10:38 am

بازگشت به سرمایه گذاری

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان