آموزش سئو سایت در وردپرس ( بخش دوم )

مباحث و مطالب مربوط به نتورک مارکتینگ

آموزش سئو سایت در وردپرس ( بخش دوم )

پستتوسط monajj » شنبه بهمن 2, 00 8:18 am

تصوير


3- نمایش سایت با www یا بدون www

در ادامه آموزش سئو سایت، باید بدانیم که برای اینکه رتبه سایت را ارتقاء دهیم و برای انجام بهترین سئو برای سایت، استفاده از یک نوع آدرس دهی، ضروری می باشد؛ به تعبیری دیگر یک سئو کار با تجربه می داند که یا باید سایت مورد نظر را با www نمایش دهد و یا بدون www، چرا که موتورهای جستجوی گوگل تنها یکی از آن ها را انتخاب می کنند تا محتوای مورد نظر، بهتر ایندکس و یا ثبت گردد. به این منظور می توانید از قسمت تنظیمات وردپرس، با انتخاب گزینه همگانی، آدرس اصلی سایت مورد نظر را تنظیم نمایید.

4-انتخاب افزونه سئو وردپرس

پس از اینکه سئو کار، تنظیمات لازم برای سایت را انجام داد مرحله بعدی، انتخاب افزونه سئو می باشد تا به این ترتیب، بتوان بهترین و بهینه ترین محتوا را در سایت بارگزاری نمود. اگر بخواهیم از جهت میزان محبوبیت و عملکردی عالی، بهترین افزونه های سئو وردپرس را معرفی نماییم، می توانیم به yoast seo و all in one seo pack اشاره نماییم که در بحث آموزش سئو سایت رایگان نیز، می تواند گزینه ای بی نظیر برای تولید محتوای یونیک و بهینه باشد.
این نکته را در نظر داشته باشید که وجود افزونه سئو برای یک سایت وردپرسی، کاملا ضروری بوده و برای تولید محتوای بهینه، حتما لازم است.

5- نقشه گوگل

در ادامه بررسی نکات مهم در آموزش سئو سایت، باید به معرفی یکی از بهترین روش ها برای ایندکس کردن مطالب توسط موتورهای جستجوی گوگل، یعنی نقشه گوگل یا سایت مپ اشاره نماییم که به طور معمول با فرمت xml ایجاد شده و باعث می شود تا لینک های مهم سایت، لیست شده و از این راه، در افزایش سرعت ایندکس شدن مطالب در گوگل، کمک زیادی می نماید؛ البته این نکته را باید بدانیم که اکتفا به گوگل مپ به تنهایی، تضمینی برای افزایش سئو سایت وردپرس نمی باشد.

6- ثبت سایت در سرچ کنسول گوگل

پس از گذراندن این مراحل مهم، سئو کار حرفه ای به ثبت سایت در گوگل سرچ کنسول( Google Search Console) می پردازد؛ گوگل سرچ کنسول دارای امکاناتی زیادی از جمله: ارائه آمار روزانه از ورودی های گوگل، نمایش صفحه هایی که دارای بیشترین ورودی گوگل هستند، نشان دادن کلماتی که توسط کاربران مختلف در گوگل سرچ شده، نمایش بک لینک های داخلی و خارجی، می باشد.
که در بحث آموزش سئو سایت نیز می تواند نکات بسیار مهمی را به کاربر ارائه دهد تا بتواند با بررسی نوع عملکرد سایت، در نهایت بهترین تصمیم را جهت انجام یک سئو سایت اصولی و درست، اتخاذ نماید.

7-نوشتن محتوای با کیفیت و یونیک
یک سئو کار حرفه ای این نکته مهم را می داند که حتی اگر همه اصول و قوانین مهم سئو را رعایت نماید اما محتوایی که در سایت بارگزاری می گردد، دارای کیفیت لازم نباشد، اثرگذاری کافی را نخواهد داشت! چرا که تولید محتوا بر اساس معیارهای اصلی سئو از مهمترین نکات در بحث آموزش سئو سایت، به شمار می رود.

مهم ترین نکاتی که در هنگام تولید محتوای باکیفیت باید به آن توجه نمود، یافتن کلیدواژه کانونی توسط افزونه سئو، استفاده از کلیدواژه در عنوان مقاله و توضیحات، تولید محتوا با هدف رفع نیاز کاربر نه فقط برای گوگل و... می باشد. بهتر است مقاله چطور یک سئو کار حرفه‌ ای شویم؟؟ را نیز بخوانید.

8- بهینه سازدی دیدگاه ها
یکی دیگر از اصول مهم که تاثیر زیادی در سئو وردپرس دارد و در آموزش سئو سایت به آن می پردازیم، قرار دادن دیدگاه مخاطبان در سایت می باشد که لازم است افزونه ای به نام ضدهرزنامه اکسیمت را در هنگام نصب وردپرس، فعال نمایید تا به این ترتیب از دیدگاه کاربرانی که به منظور جذب لینک، کامنت می گذارند، بر روی سایت خود جلوگیری نمایید.نکته دیگر اینکه به دیدگاه بازدیدکنندگان از سایتتان پاسخ داده و اهمیت دهید چرا که تاثیر مثبتی جهت افزایش بازدید سایتتان خواهد داشت.

منبع : آموزش سئو سایت مهرآرا
monajj
 
پست ها : 28
تاريخ عضويت: يکشنبه آبان 20, 97 4:17 pm

بازگشت به بازاریابی شبکه ای

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان

cron