دریافت وام مسکن

بحث در خصوص علل شکل گیری ، اخبار مربوط و راه های گذر از بحران مالی جهانی

دریافت وام مسکن

پستتوسط navid70 » چهارشنبه اردیبهشت 27, 91 7:14 pm

با عرض سلام و خسته نباشید
چگونه می شود یک وام 60 ملیونی از بانک مسکن ریافت کرد؟؟
راجع به اقسادش هم اگه میشه توضیح بدین
با تشکر..
navid70
 
پست ها : 1
تاريخ عضويت: چهارشنبه اردیبهشت 27, 91 7:00 pm

Re: دریافت وام مسکن

پستتوسط hooshmandsazan » دوشنبه آبان 10, 95 11:35 am

شرایط اعطای وام 40 تا 80 میلیونی مسکن

علی اصغر میرمحمد صادقی مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی عصر امروز در نشستی گفت: در پی تلاش‌های بانک مرکزی به منظور ایجاد رونق در بخش مسکن و خروج از رکود، شورای پول و اعتبار بخش مسکن را مورد بررسی قرار داد و 2 مصوبه از این شورا گرفتیم.
ایسنا: مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی، جزئیات اعطای وام مسکن از طریق صندوق پس‌انداز مسکن و نیز مصوبه وام 60 میلیون تومانی را تشریح کرد.
سیدعلی‌اصغر میرمحمدصادقی در نشست خبری با تشریح جزئیات مصوبه روز گذشته - سه‌شنبه - شورای پول و اعتبار درباره نحوه دریافت تسهیلات وام مسکن و همچنین اقساط و مدت بازپرداخت آن توضیح داد.

شروط دریافت تسهیلات از صندوق پس‌انداز مسکن

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با بیان اینکه تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن در شهر تهران تا سقف 80 میلیون، شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت تا 60 میلیون و در سایر مناطق شهری تا 40 میلیون تومان پرداخت می‌شود، گفت: خانه اولی‌ها شامل این طرح خواهند شد. آن‌ها کسانی هستند که از تسهیلات بانک مسکن و سایر بانک‌ها جهت خرید واحد مسکونی یا سهم‌الشرکه و همچنین از امکانات دولتی مانند زمین، تسهیلات یارانه‌ای یا تسهیلات مسکن مهر نیز استفاده‌ای نکرده و متأهل باشند.

وی با اشاره به اینکه سپرده‌گذاری در صندوق پس‌انداز مسکن با شرایط خاص انجام خواهد شد، افزود: بر این اساس مدت سپرده‌گذاری در این حساب حداقل یک ساله و در دو دوره شش ماهه خواهد بود. این در حالی است که هیچ‌گونه از تسهیلات حساب پس‌انداز مسکن با سپرده‌گذاری کمتر از یک سال پرداخت نخواهد شد.

میرمحمد صادقی با بیان اینکه به ازای هر شش ماه ماندن پول در حساب صندوق پس‌انداز مسکن منابع یک برابر افزایش می‌یابد، توضیح داد: به عنوان مثال اگر متقاضی10 میلیون تومان در این حساب سپرده‌گذاری کند برای دو دوره شش ماهه 20 میلیون به وی تعلق می‌گیرد که در پایان سال منابع سرمایه گذاری شده در قالب وام 30 میلیون تومانی که 10 میلیون تومان آن همان سپرده گذاری اولیه است به شخص بازخواهد گشت.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی در ادامه گفت: در طول دوره زمانی خوابیدن پول در حساب پس انداز مسکن هیچ سودی به آن تعلق نمی گیرد اما اگر متقاضی در این فاصله انصراف دهد مطابق با نرخ روز سود سپرده کوتاه مدت که اکنون 10 درصد است به وی سود پرداخت خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه افرادی که در صندوق سپرده‌گذاری ممتاز بانک مسکن حساب دارند به هیچ عنوان نمی‌توانند از مزایای صندوق پس‌انداز مسکن استفاده کنند خاطرنشان کرد: بنابراین در صورت تمایل باید انصراف داده و مانند کسی که در ابتدای سرمایه‌گذاری در صندوق پس‌انداز مسکن است اقدام کنند. از این‌رو برای چنین افرادی بهتر است که در همان صندوق سپرده‌گذاری ممتاز بانک مسکن بمانند.
hooshmandsazan
 
پست ها : 11
تاريخ عضويت: چهارشنبه اردیبهشت 25, 92 11:21 am

Re: دریافت وام مسکن

پستتوسط iranhair » يکشنبه اردیبهشت 24, 96 7:45 pm

نزدیک انتخابات اقدام کنی میدن
iranhair
 
پست ها : 6
تاريخ عضويت: پنج شنبه اردیبهشت 7, 96 5:17 pm


بازگشت به بحران مالی / اقتصادی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

cron