بازار کار رشته مدیریت

استخدام بانک ها موسسات و سازمان ها

Re: بازار کار رشته مدیریت

پستتوسط salina66 » يکشنبه شهریور 24, 92 7:08 pm

salina66 نوشته است:الان در حال نوشتن پایان نامه مقطع ارشدم هستم (گرایش بازرگانی)ولی اگه زمان به عقب برگرده دیگه مدیریت یعنی بزرگترین اشتباه زندگیمو انتخاب نمی کنم ! من مدیریت خوندم ولی ریاضی تدریس میکنم (خصوصی)! درسته که اکثر آگهی های استخدامی مدیریت رو میخوان ولی به همون نسبت فارغ التحصیل بیکار تو این رشته وجود داره که هیچ هنری هم ندارن! فقط یه مشت مطالب ترجمه شده ی تاریخ مصرف گذشته رو حفظ کردیم تو این 6 سال (کارشناسی و کارشناسی ارشد)که به هیچ دردی هم نمی خوره!حداقل اگه مهندسی کشاورزی گرایش باغبانی خونده بودم الان میتونستم گل و گیاه پرورش بدم! ;)عقل سلیم حکم میکنه آدم رشته و یا حرفه ای رو انتخاب کنه که خودش بتونه یه کسب و کار راه بندازه !هر چند کوچیک !به خصوص تو شرایط جدید که داره بازار استخدامی های دولتی کساد میشه چون به اندازه کافی نون خور دارن !جالب اینه که همه حرف از کوچک سازی دولت میزنن اما باز فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی به امید پشت میز نشینی میخوان برن ارشد بگیرن اونم تو رشته مدیریت و اشتباه امثال من رو تکرار کنن! دوست عزیز من اگه جای شما بودم با توجه به اینکه رشته کارشناسیم مدیریت نیست گرایش کارآفرینی رو انتخاب میکردم (اونم دانشکده کارآفرینی تهران) تا با تلفیق دانش مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشدم بتونم خودم یه کسب و کار راه بندازم !کاری که خیلی از بچه های فارغ التحصیل این دانشکده میکنن !ولی صد حیف که عمر در گذره و برگشت به عقب غیر ممکن! :)

بر اساس آخرین سرشماری صورت گرفته، 768 هزار بیکار در کشور دارای تحصیلات فوق دیپلم تا دکترای تخصصی هستند که در این بین، 505 هزارنفر دارای لیسانس و 207 هزار نفر فوق دیپلم هستند، ضمن اینکه بیشترین تعداد بیکاران دانشگاهی نیز در رشته های علوم انسانی و هنر، علوم اجتماعی، بازرگانی و حقوق و مهندسی ساخت و تولید هستند.

.................................................

البته نظری که دادم در مورد کساییه که هنوز شاغل نیستن و به امید شاغل شدن میخوان دوباره عمرشون رو تلف کنن تغییر رشته بدن و از یه جای دیگه بیان مدیریت !گفتم بگم که صدای دهل از دور خوش است !به جای ادامه تحصیل تو یه رشته جدید اگه هر کسی تلاش کنه تو گرایش خودش مهارت کسب کنه که به درد بازار کار بخوره بهتره! نه اینکه مدام از این شاخه به اون شاخه بپره و عمرش رو تو دانشگاه به خاطر گرفتن مدرک هدر بده و خدای نکرده آخرشم نتیجه ای نگیره! و بعد زمین و زمان رو مقصر بدونه و گله کنه !!
اما در مورد شما، اگه شاغلی و یا اگه اطمینان داری که خدا رو شکر استخدام شدی فرق میکنه! ،و بیشتر بستگی داره به اینکه شما کجا شاغل شدی ! و تو کدوم دایره میخوای فعالیت کنی !که به نظرم بهتره از کارمنداش بپرسی! اونا بهتر می تونن راهنماییت کنن !مثلاً کسی رو میشناسم که کارمند بانکه و به همین دلیل برای مقطع ارشد، رشته بازرگانی رو انتخاب کرد چون به نسبت سایر گرایش ها تو بانک کاربرد بیشتری داره ! البته ناگفته نماند اینا همش ظاهر قضیه اس چون اکثر رشته های مدیریتی تو مقطع ارشد فقط تو چند تا واحد درسی باهم متفاوتن !
اما در مورد مدیریت دولتی ! بین گرایش های مدیریتی آسونترینشونه و ایده آل واسه کسی که تو دروس حل کردنی یه مقدارضعف داره ! اگه تو قسمت منابع انسانی یه سازمانی باشی خوب رشته ایده آلیه ! در غیر اینصورت در نظر داشته باشین که خیلی جاها مدیریت دولتی کاربرد نداره مثه بانکا یا اگه استخدام یه شرکت خصوصی باشی ، یا مثلا تو قسمت امور مالی یه سازمانی استخدام شده باشی ! این در حالیه که واسه شاخه های دیگه مدیریت، مثل صنعتی ،بازرگانی این محدودیت یه مقدار کمتره ،چون یه فارغ التحصیل مثلاً رشته بازرگانی هم میتونه بره قسمت امور مالی کار کنه هم میتونه کار یه کارشناس منابع انسانی رو انجام بده !بازم تأکید میکنم از همکارایی که سابقشون بیشتره در این زمینه حتماً مشاوره بگیر !انشالله هر چی که خیره همون رو انتخاب کنی!
:)
salina66

تاريخ عضويت: سه شنبه خرداد 28, 92 6:58 pm

پستتوسط مجی 70 » پنج شنبه شهریور 28, 92 9:44 am

به نظر دوستان من ارشد بخونم بهتره ؟
یا اینکه برم کنکور بدن واسه پزشکی؟
مجی 70

تاريخ عضويت: چهارشنبه اسفند 16, 91 12:32 pm

پستتوسط مجی 70 » دوشنبه مهر 1, 92 9:29 am

سلام به همه دوستان بنده امسال ارشد ازاد قبول شدن مدیریت دولتی
و یم خوام واسه سراسری بخونم چه جزوه هایی خوبه ؟ ماهان رو دارم .
میخوام ارشد بازرگانی بخونم ؟ کدوم گرایشش بهتره ؟؟؟؟؟؟؟
مجی 70

پستتوسط golestan2012 » يکشنبه دی 8, 92 12:38 pm

دوستان در مورد تغییر رشته چکار کردن ؟ منم موندم ارشد کامپیوترم رو ادامه بدم یا برم مدیریت بازرگانی ( دانشگاه آزاد )، دفترچه هم که آخر برج میاد و من هنوز تصمیم قطعی نگرفتم
golestan2012

تاريخ عضويت: يکشنبه آبان 28, 91 5:13 pm

پستتوسط mehdi.my » سه شنبه دی 17, 92 11:26 pm

سلام به همه دوستان بخصوص قدیمیها
کارشناسی مدیریت دارم
چند روزیه استخدام بانک شدم
مدیریت رشته خوبیه ولی بدجور اشباع شده
اما بودن دیگران در جایی نباید ما رو ناامید کنه
باید سعی کنیم با تلاش بیشتر از همه جلو بزنیم

کلاً مگه همه ما درس نمیخونیم تا یه جا استخدام شیم؟ خوب هر استخدامی میبینی مدیریت رو میخاد. واسه همینم دانشجوهاش و فارغ التحصیلاش بسیار زیادن، کار گیر آوردنم که شده کوه کندن، یه آزمون برگزار میکنن چند هزار نفر میاد باید نفر اول بشی تا از بیکاری در بیای، یعنی بقیه نیاز به کار ندارن؟ همیشه فکر میکردم تا آخر عمر بیکار میمونم، ولی از بین این همه آدم خدا به منم لطف کرد و یه بانک قبول شدم و چند روزیه شروع بکار کردم،
ای داد و بیداد از بیکاری که پول اینترنت و شارژ هم بزور خانواده بهمون میدن، خدا کنه همه بچه های تحصیلکرده برن سر کار و از بیکاری در بیان.
mehdi.my

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند 10, 91 8:42 pm

پستتوسط golestan2012 » چهارشنبه دی 17, 92 12:00 am

mehdi.my نوشته است:سلام به همه دوستان بخصوص قدیمیها
کارشناسی مدیریت دارم

کلاً مگه همه ما درس نمیخونیم تا یه جا استخدام شیم؟ خوب هر استخدامی میبینی مدیریت رو میخاد. واسه همینم دانشجوهاش و فارغ التحصیلاش بسیار زیادن، کار گیر آوردنم که شده کوه کندن، یه آزمون برگزار میکنن چند هزار نفر میاد باید نفر اول بشی تا از بیکاری در بیای، یعنی بقیه نیاز به کار ندارن؟ همیشه فکر میکردم تا آخر عمر بیکار میمونم، ولی از بین این همه آدم خدا به منم لطف کرد و یه بانک قبول شدم و چند روزیه شروع بکار کردم،
ای داد و بیداد از بیکاری که پول اینترنت و شارژ هم بزور خانواده بهمون میدن، خدا کنه همه بچه های تحصیلکرده برن سر کار و از بیکاری در بیان.

سلام حاج مهدي
بسلامتي شاغل شدي مباركت باشه
يازدهم آزمون دادگستري دارم دعا كن قبول بشم براي اين آزمون خيلي زحمت كشيدم
رشته كامپيوتر هم توي اكثر آزمونا هستش ، نميدونم هنوزم تصميم نگرفتم براي تغيير رشته
golestan2012

پستتوسط hakan6 » چهارشنبه دی 18, 92 8:07 pm

golestan2012 نوشته است:
mehdi.my نوشته است:سلام به همه دوستان بخصوص قدیمیها
کارشناسی مدیریت دارم

سلام حاج مهدي
بسلامتي شاغل شدي مباركت باشه
يازدهم آزمون دادگستري دارم دعا كن قبول بشم براي اين آزمون خيلي زحمت كشيدم
رشته كامپيوتر هم توي اكثر آزمونا هستش ، نميدونم هنوزم تصميم نگرفتم براي تغيير رشته

سلام ایمیلتون رو دیدم جواب دادم ببخشید دیر شد
hakan6

تاريخ عضويت: دوشنبه مهر 2, 91 1:31 am

پستتوسط golestan2012 » شنبه بهمن 19, 92 11:29 am

مديريت بازرگاني گرايش بازاريابي به نظر شما خوبه يا مديريت دولتي ؟
golestan2012

پستتوسط مجی 70 » سه شنبه بهمن 22, 92 1:16 pm

من هم مدیربت دولتی قبول شدم گرایش تشکیلات و روشها دو دل برم یا نرم / کسی می تونه راهنمایی کنه ؟
مجی 70

پستتوسط golestan2012 » سه شنبه بهمن 22, 92 2:18 pm

مجی 70 نوشته است:من هم مدیربت دولتی قبول شدم گرایش تشکیلات و روشها دو دل برم یا نرم / کسی می تونه راهنمایی کنه ؟

با اونايي كه فاز منفي ميدن و ميگن درس خوندن فايده نداره كار نداشته باش ، درستو حتمأ ادامه بده .
golestan2012

قبليبعدي

بازگشت به استخدام و بازارکار

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان