قیمت مسکن

مباحث مربوط به خرید و فروش مسکن و بازار آن

قیمت مسکن

پستتوسط sh_65 » يکشنبه فروردین 29, 89 1:44 pm

روزنامه ها هر روز تحلیل جدیدی از قیمت مسکن می دن به نظر شما با شروع هدفمند کردن یارانه ها بازار مسکن در سال89 چه طوری خواهد بود؟ :?:
sh_65

تاريخ عضويت: سه شنبه اسفند 11, 88 9:23 am

Re: قیمت مسکن

پستتوسط ya reza » جمعه اردیبهشت 17, 89 1:49 pm

به نظرم با توجه به كم شدن قدرت خريد مردم بايستي قيمت مسكن پايين آيد ولي از طرفي هم گران شدن مصالح ساختماني ، هزينه هاي كارگري و مهندسي و الي آخر باعث گراني مسكن ميشه اما در كل اين كشمكش وجود خواهد داشت . ولي دولت در اين وسط مي تواند واسطه ها و بنگاه هاي شكم گنده را از وسط بردارد و كمي تعديل كند.
در كل اصولاً بايستي كمي گرانتر شود البته اگر خريد و فروش آنچناني باشد و ركود در بازار مسكن به وجود نيايد .
ya reza

تاريخ عضويت: شنبه اردیبهشت 11, 89 4:10 pm

پستتوسط shahruz » دوشنبه اردیبهشت 20, 89 2:29 pm

قیمت مسکن تابعی است ازعرضه وتقاضا اگر عرضه مسکن به همین شکل کنونی باشه و با توجه به قیمت فعلی مسکن خرید وفروش آپارتمان های متراژ پایین که قدرت خرید مردم برای تهیه اش بیشتره رونق می گیره اما خرید و فروش خانه های بزرگ با رکود مواجه خواهد شد.
shahruz

تاريخ عضويت: شنبه فروردین 28, 89 9:39 am

پستتوسط iman-pooldar » دوشنبه مرداد 10, 89 12:52 am

والله من خودم ساکن بوشهرم
یه آپارتمان 120 متری دارم که الان یکساله واسه فروش گذاشتم مشتری خوبی پیدا نکردم .
پارسال روی منزلم 150 ملیون قیمت گذاشتم ولی امروز حاضرم 60 میلیون تومن هم بفروشم ولی بهترین مشتری که تا حالا اومده 50 تومن خواسته
در رابطه با یارانه ها من فکر میکنم تاثیری نخواهد داشت چون قیمت مسکن رابطه زیادی با عرضه و تقاضا داره .
و اگر کسی فکر کنه با حذف یارانه ها و گران شدن مصالخ ساختمانی قیمت مسکن کاهش پیدا میکنه به نظرم تحلیل درستی نیست .

ولی نهایتاً این رکود و کاهش قیمتها تا یه حدی است و به نظرم این کاهش الان در اوج خودش باشد چون الان قیمت فروش با قیمت ساخت مسکن تقریبا یکی شده .
به نظرم تا حداقل دو سال دیگه قیمتها در همین حد باقی میماند و کاهش بیشتری پیدا نمی کند .
iman-pooldar

تاريخ عضويت: دوشنبه مرداد 10, 89 12:14 am

پستتوسط زهرا موجودي » سه شنبه مرداد 12, 89 8:47 am

سلام . من نيز دچار ترديد هستم دوست دارم از زبان يك كارشناس وضعيت آتي را متوجه شوم.با تشكر
زهرا موجودي

تاريخ عضويت: سه شنبه مرداد 12, 89 8:40 am

پستتوسط ghofrani » شنبه مهر 17, 89 3:14 pm

سلام ، به نظر من با توجه به نظام عرضه و تقاضا ، در ابتداي اجراي قانون هدفمندي ، با توجه به مشكلات فوري مردم و عدم توجه به خريد مسكن قيمت مسكن تغييري نخواهد كرد ولي بعدا ( كه زمان آن با توجه به ركود 3 ساله مسكن احتمالا 18 ماه ديگر خواهد بود ) به علت نياز هاي مردم ميزان تقاضا زياد خواهد بود و بعلت اينكه در آنموقع سازنده ها در طول 4 سال توليد كمي داشته اند و ايجاد مسكن فوري و وارداتي نمي باشد قيمت مسكن بصورت سرسام آوري بالا خواهد رفت و بر عكس بقيه من فكر مي كنم تقاضا براي مسكن بالاي 250 متر به علت افزايش فاصله طبقاتي بالا خواهد رفت و متراژهاي كمتر از 60 متر بعلت ارزاني خواهان پيدا مي كند ولي مسكن 60 الي 250 متر خواهان كمي خواهدداشت . البته تمام پيش بيني ها در صورتي است كه اتفاق سياسي و اجتماعي دور از انتظاري به وقوع نپيوندد .
ghofrani

تاريخ عضويت: شنبه مهر 17, 89 3:00 pm

پستتوسط sevi09 » شنبه مهر 17, 95 10:13 am

الان که پنج سال گذشته و همه چی همونجوریه و رو به افزایش روز به روز متاسفانه
sevi09

تاريخ عضويت: شنبه مهر 17, 95 9:57 am

پستتوسط asal22 » شنبه بهمن 16, 95 2:24 pm

به نظر من که خوب اومده پایین این رکورد انگار داره جواب میده ایشالا پایدار باشه
asal22

تاريخ عضويت: پنج شنبه اردیبهشت 2, 94 12:09 am

پستتوسط baspower » سه شنبه اردیبهشت 5, 96 12:07 pm

قیمت مسکن رشد خودشو قبلا کرده - درسته شاید چند وقت گذشته بیشتر نشده ولی میتونه نشون دهنده این باشه که دیگه جایی برای بالا رفتن نداره - امید وارم طرح هایی مانند مسکن مهر دوباره اجرا بشه و ما بتونیم صاحب خونه بشیم
baspower

تاريخ عضويت: سه شنبه اردیبهشت 5, 96 11:55 am

بازگشت به بازار مسکن

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان