حلال یا حرام

چگونه کسب و کارمان حلال و پاک باشد ؟

حلال یا حرام

پستتوسط sepehr64 » يکشنبه مرداد 15, 91 3:44 pm

با سلام
یه سوالی داشتم
آیا درآمد بدست آمده کسانی که از طریق داشتن پارتی سر کار رفتن ، حلال است یا حرام ؟
[size=150][/size]
sepehr64

تاريخ عضويت: يکشنبه مرداد 15, 91 3:23 pm

Re: حلال یا حرام

پستتوسط asdf3390 » جمعه مرداد 27, 91 9:08 pm

به نظر شما دستمزد اونایی که با پارتی میرن سرکار حلاله ؟

به نظر شما حقوق و دستمزد اونایی که با پارتی و رابطه میرن سرکارهای دولتی حلاله ؟

به اندازه درد و رنج و زخم زبونها و از زندگی عقب افتادن های آدمهایی که شایستگی شون از این جور افراد بیشتر بوده ، مدیون نیستند. ؟؟؟؟؟

منظورم شرکت های خصوصی نیست چون اونجا واقعا مدیر عامل شرکت حق داره طبق رای وسلیقه خودش عمل کنه. واز بیت المال نیست . سرمایه خودشه . بشرطی که این ماموریت رو به شخص دیگه ای تفویض نکرده باشه و اون آدم پارتی بازی کنه در اینصورت باز هم اون فرد مدیونه.
asdf3390

تاريخ عضويت: سه شنبه اردیبهشت 12, 91 6:00 am

اصل این کار جایز نیست، و حقوقى که مى گیرند اشکال دارد.

پستتوسط asdf3390 » شنبه مرداد 28, 91 3:31 pm

اصل این کار جایز نیست، و حقوقى که مى گیرند اشکال دارد.

در استفتائی از حضرت آیت الله مکارم شیرازی این سوال پرسیده شده و در پایگاه اطلاع رسانی معظم له منتشر شده است .

ایشان در پاسخ به این سوال که ارگانهاى دولتى افرادى را از طریق امتحان و مصاحبه و مانند آن، و تعدادى را نیز از طریق رابطه و پارتى بازى، گزینش و به کار مى گیرند. به نحوى که اگر این رابطه نبود، افراد دیگرى را از طریق امتحان و مصاحبه، جذب مى کردند.حقوق و مزایاى افرادى که از طریق پارتى بازى، جذب کار شده اند چه حکمى دارد؟
پاسخ داده اند:
-------------------------------- > اصل این کار جایز نیست، و حقوقى که مى گیرند اشکال شرعی دارد.

این هم منبع اش http://www.qudsonline.ir/NSite/FullStory/News/?Id=59479
asdf3390

ترازوی خدا جنسش فرق میکنه

پستتوسط asdf3390 » شنبه مرداد 28, 91 3:36 pm

به نام خدا.

امروزه به این افراد میگویند "زرنگ"
و پدر مادر ها خیلی دوست دارند بچه هاشون زرنگ باشند. کارشون رو پیش ببرند حتی به قیمت تضییع حقوق دیگران.

اتفاقا این افراد خیلی تو جامعه ی ما طرفدار دارند. همه دوستشون دارند. این افراد هیچوقت به هیچ مشکلی برنمیخورند. همه ازشون تعریف میکنند و ازشون بت میسازند. همه دوست دارند مثل اینها باشند. این افراد همه جوره تشویق میشوند. اون موقعی که داری مثل یکی از موجودات شریف ، جون میکنی تا کارت رو درست انجام بدی ، این افراد با تقلب کارشون رو انجام میدن و بعد هم وایمیستن (می ایستند ) جلوت و مسخره ات میکنند که: "دیدی ؟ من یک دهم تو هم زحمت نکشیدم ولی اندازه تو مورد تقدیر قرار گرفتم و کسی نفهمید؟"

اما من مطمئن هستم خدا دوستشون نداره. ترازوی خدا جنسش فرق میکنه.
asdf3390

پستتوسط sudeh63 » سه شنبه دی 19, 91 10:49 am

عزیزم فقط به مردار که نمی گن حرام تو اسلام اگه یه نخ لباست مال کسی باشه که راضی نیست نمازم باطله چه برسه به اینکه حقوقت مال یکی دیگه باشه
"خدایا کمک کن نه ما حق کسی رو بخوریم نه دیگران حق ماها رو"
sudeh63

تاريخ عضويت: شنبه اردیبهشت 30, 91 7:32 am

پستتوسط arshhost » پنج شنبه دی 21, 91 1:00 pm

من فکر می کنم از مرجع تقلید خودتون باید سوال کنید :)
arshhost

تاريخ عضويت: پنج شنبه دی 21, 91 12:57 pm

بازگشت به روزی حلال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان