راهنمای خریدن بلیط ارزان هواپیما

انجمنی برای آشنا کردن یکدیگر با جاذبه های گردشگری نقاط مختلف کشور و جهان

راهنمای خریدن بلیط ارزان هواپیما

پستتوسط salvatoreh » يکشنبه مرداد 8, 96 12:56 pm

در چند سال گذشته شاهد افزایش هزینه های سفر، به طور خاص رزرو بلیط هواپیما و هزینه های مرتبط با پرواز بوده ایم. در یک بازار به سرعت در حال تغییر، گاهی اوقات خرید پروازی با قیمت مناسب و بدون ترس از قلم افتادن یک بلیط، كاری دشوار است. اگر چه به نظر می رسد مانند نرخ بلیط هواپیما كه همچنان رو به افزایش است، راه های بسیاری برای مقابله با هزینه های بالای پرواز وجود دارد. با کمی وقت و خرید هوشمندانه، گرفتن بخش بزرگی از هزینه های هواپیما امکان پذیر است.
روش 1: جستجو در بانکهای اطلاعاتی
1) استفاده از آژانس مسافرتی آنلاین. آژانس های مسافرتی آنلاین (OTA) منابع رزرو بلیط هواپیما به صورت آنلاین هستند كه اجازه می دهند شما به راحتی و فقط با وارد کردن تاریخ های سفر و مقصد خود، به مقایسه پیشنهادات هواپیمایی ها در یک محل مرکزی بپردازید. بیشتر آژانس های مسافرتی آنلاین به موجودی پرواز خطوط هوایی مختلف دسترسی داشته كه راهی برای مشاهده گزینه های پروازی متعدد در یک مکان فراهم می کنند. از آنجا که از حجم زیادی از کسب و کار انجام شده توسط OTA این است كه می توانند توانایی جستجو برای پرواز را بدون پرداخت هزینه ای به شما ارائه دهند.
• یکی از مزایای عمده OTAs این است که مسافر اغلب در معرض گزینه های بیشتر از آنچه كه اطلاع داشته، مانند پروازهای مختلف، مسیرهای مختلف، و یا مکان های مختلف قرار می گیرد.
• مزایایی از جمله نرخ پایین در بلیط های لحظه آخری و همچنین موارد مجموعه ای شامل نرخ به شدت کاهش یافته هتل و یا اجاره اتومبیل را دارا می باشد. این مهم است که همه نیازهای شما و تمام گزینه های پس انداز شما در استفاده از OTA در نظرگرفته شود.
• شما هرگز نباید هزینه ای بیشتر از خرید مستقیم از وب سایت شركت هواپیمایی برای یک بلیط را در سایت OTA پرداخت نمایید. در واقع، بسیاری از خطوط هوایی پایین ترین نرخ رزرو بلیط هواپیما را تضمین می كنند.

• سایت های محبوب OTA شامل makemytrip.com، Expedia.com، و Booking.com می باشند.
2) مقایسه نتایج خود با یک وب سایت منبع. یک وب سایت منبع، وب سایتی است که به طور مستقیم به شرکت هواپیمایی، مانند خطوط هوایی آمریکا یا دلتا متعلق باشد. کاهش استفاده از OTAs در طول چند سال گذشته شاهد تجدید فعالیت افراد در رزرو بلیط هواپیما به طور مستقیم از طریق وب سایت خطوط هوایی بوده است. مزیت اصلی هزینه است، با خطوط هوایی بیشتر كه بسته های ویژه ارائه می دهند یا اعتبارات رفت و برگشتی مکرر که در سایت های شخص ثالث ارائه نمی گردند.
• بسیاری از خطوط هوایی برای به روز رسانی وب سایت خود میلیون ها دلار خرج کرده اند تا اجازه سفارشی سازی گزینه های پرواز مانند اولویت شبانه روزی یا دسترسی Wi-Fi را ارائه دهند. با این حال، این تجملات اغلب در هزینه های اضافی ارائه شده اند.
• یکی از اشکالات استفاده از یک وب سایت منبع این است که مقایسه قیمت ها می تواند وقت گیر و طاقت فرسا باشد.
3) استفاده از یک موتور ابرجستجو. موتورهای ابر جستجو ، موتورهای جستجویی هستند که شاخص هایی (یا پایگاه های داده سایت های مربوطه) را از بسیاری از موتورهای جستجو مانند گوگل یا بینگ بیرون می كشند. این امر اجازه می دهد تا مسافر به انواع اطلاعات مربوط به خطوط هوایی، پرواز، و هزینه ها، همه در یک محل مرکزی دسترسی داشته باشد. پس کاربر می تواند از هر كاهش قیمت، فروش، و یا تبلیغات ارائه شده توسط یک شرکت هواپیمایی سود ببرد. مسافر، درست زمانی که شركت آماده رزرو بلیط هواپیما است، به وب سایت شرکت هواپیمایی فرستاده می شود.
• موتورهای ابرجستجو محبوب عبارتند از Google Flight Search، Hipmunk و Hopper.
• یکی از معایب این است که همه خطوط هوایی (به خصوص آنهایی که کوچکترند) بخشی از پایگاه داده موتورهای ابرجستجو نیستند. به عنوان مثال، خطوط هوایی جنوب غربی از نمایش قیمت های خود در چنین موتورهای جستجویی اجتناب كرده است.
• نقطه ضعف دیگر این است که خطوط هوایی خاص برای حضور اطلاعات خود در بالای صفحه هزینه می كنند، بنابراین گاهی اوقات اطلاعات ارائه شده توسط یک موتور ابرجستجو ممکن است به نظر مغرضانه بیاید.
4) استفاده از ابزارهای جستجو مختلف. هرچند که ممکن است وقت گیر باشد، مقایسه قیمت در میان OTAs، وب سایت های هواپیمایی، و موتورهای ابرجستجو، ارزش انجام دارد. با مقایسه هر جستجو، شما قادر خواهید بود تا افزایش قیمت از طرف ارائه دهنده و یا ارائه تخفیفات ویژه را مشاهده كنید.
• اگر برنامه سفر شما (تاریخ / زمان) مشخص باشد، این کار به شما كمك می كند. در غیر این صورت، شما در همه گزینه های ارائه شده گیج و دستپاچه می شوید.

روش 2: استفاده از اسرار یك شخص خودی
1) جستجو با استفاده از حالت مرور ناشناس، یا خصوصی. هنگام مراجعه به یک وب سایت برای بررسی قیمت پرواز، اطلاعات در قالب یک کوکی، به وب سایت هواپیمایی منتقل می شود. اگر یک پرواز خاص بارها و بارها مورد جستجو قرار گیرد، سایت ها قیمت پرواز را به منظور ترساندن شما به رزرو بلیط هواپیما افزایش می دهند. از مرور خصوصی برای جلوگیری از افزایش قیمت استفاده كنید.
• اگر از گوگل کروم یا سافاری استفاده می كنید، مرور ناشناس را با فرمان: (کنترل؛ اگر از کامپیوتر استفاده می كنید)، شیفت، "N" فعال كنید.
• برای فایرفاکس یا اکسپلورر، مرور خصوصی با فرمان (کنترل؛ اگر از کامپیوتر استفاده می كنید)، شیفت، "P" فعال می شود.
• با بستن پنجره ناشناس، لوح جستجوی هر پرواز را پاک كنید. کوکی های شما بعد از هر بار بستن پنجره ناشناس مجدداً تنظیم می شوند.
2) پروازخود را 6-8 هفته زودتر رزرو كنید. بهترین كار برای رزرو بلیط هواپیما، 6-8 هفته قبل از حركت است. اگر در طول فصول اوج سفر، رزرو می كنید، پرواز خود را در حدود 3 ماه قبل از سفر خریداری كنید. از رزرو بلیط هواپیما خیلی زود هم اجتناب كنید زیرا خطوط هوایی اغلب به علت کمبود تقاضا، كرایه را پایین تر خواهند برد. به همین ترتیب، از خرید خیلی دیر بلیط هم اجتناب كنید زیرا معمولا در نزدیكی تاریخ حركت، کرایه افزایش می یابد.
• پروازهای بین المللی کمی متفاوت می باشند. آنها به طور معمول برای فروش در 335 روز قبل از حركت باز شده و قیمت نسبتا برای چند ماه ثابت باقی می ماند. قیمت به آرامی تا 90 روز مانده، شروع به افزایش می كند و سپس به سرعت رشد دارد.
• تحقیقات نشان داده است که در حدود نیمه شب سه شنبه، ارزان ترین زمان برای خرید بلیط، با صرفه جویی متوسط حدود 6٪ است. با این حال، این تنها در 1.6 درصد از بازار آمریکا قابل اجرا است.
• پیشنهاد "همیشه در نیمه شب رزرو كن" یک افسانه است. در واقع، قیمت در روز افزایش می یابد که بعد از آن در هفته سقوط می كند.
• از رزرو بلیط هواپیما در دیروقت شب و روزهای پایانی هفته، زمانی که قیمت رزرو بلیط هواپیما افزایش می یابد، اجتناب كنید. این افزایش هزینه به احتمال زیاد به دلیل هفته های فروش خطوط هوایی دقیقا قبل از آخر هفته می باشد.
3) از امتیازات پرواز استفاده کنید. در یک برنامه پاداش هواپیمایی که اجازه می دهد تا شما در طول سفر امتیاز و پاداش كسب كنید، ثبت نام كنید. شما می توانید پاداش خود را برای پرواز رایگان، ارتقاء رایگان، و رزرو بلیط هواپیما رایگان به پول نقد برگردانید. حتی اگر شما اغلب پرواز نمی كنید، شما می توانید پاداش های خود را با خرید در فروشگاه های شریک زندگی، تماشای پیشنهادات خاص، و یا گرفتن یک کارت اعتباری ارائه دهنده پاداش، به دست آورید.
• خطوط هوایی ایالات متحده معمولا در همکاری با دیگر حامل های بین المللی هستند. برای مثال، یک پرواز در خطوط هوایی سنگاپور می تواند به شما پاداش خطوط هوایی ایالات متحده را ببخشد، زیرا آنها شریک هستند.
• شریک هواپیمایی با شرکت های بزرگ به ارائه پاداش بر اساس دلار خرج شده می پردازند. آمازون، اپل، Best Buy، و Target در هر نقطه از 2-4 امتیاز در هر دلار خرج شده و حتی پاداش های جمعی ماهانه ارائه می دهند.
• خبرنامه ها اغلب تبلیغات ویژه ای ارائه می دهند که در وب سایت شرکت هواپیمایی بیان نشده اند. برای مثال، شما ممکن است فقط با نصب یک نوار ابزار جستجو و یا دو پرواز در یک مسیر خاص امتیاز به دست آورید.
• برخی از کارت های اعتباری نیز پاداش سفر ارائه می كنند. اگر نه، سعی کنید از یک کارت اعتباری پاداش سفر استفاده كنید. به جای پرداخت پول نقد برای صورت حساب ها و هزینه های دیگر، همه چیز را با کارت بپردازید و پاداش پرداخت صورتحساب را به طور معمول دریافت كنید.
رزرو بلیط هواپیما
4) جستجو برای تخفیفات. از تخفیف های ارائه شده توسط باشگاه یا سازمان هایی که عضو هستید، استفاده كنید. به عنوان مثال، بسیاری از کدهای تخفیف برای دانش آموزان وجود دارد. هرگز از پرسیدن از یک عامل در مورد وجود تخفیف و یا استفاده از موتورهای جستجو برای یافتن كدهای تبلیغاتی (تبلیغی) نترسید.
• لیست های پستی، یک راه عالی برای ارائه مزایا به "اعضا" هستند. از آنجا که معاملات پرواز ارزان معمولا فقط به مدت 24 ساعت آگهی می شوند، لیست های پستی کمک می كنند تا شما را از تمام فروش های ویژه آگاه شوید.
روش 3: انعطاف پذیر باشید
1) ارزان ترین روز برای پرواز را انتخاب كنید. قیمت رزرو بلیط هواپیما بسته به روز هفته، زمان سال و نزدیکی به تعطیلات متغیر است. اگر تاریخ های ورود و خروج شما دقیق نیست، سعی کنید در طول وسط هفته به جای آخر هفته پرواز داشته باشید. علاوه بر این، سعی کنید در اوایل صبح یا اواخر شب که معمولا به دلیل ترجیح كمتر سفر در این زمان ها، بسیار ارزان تر هستند؛ پرواز را رزرو كنید.
• حتی یک روز سفر می تواند تفاوت ایجاد كند. گاهی اوقات هزینه یک شب فوق العاده در یک هتل ارزان تر از تفاوت در هزینه های پرواز است.
• سایت هایی مانند Skyscanner به شما اجازه دریافت تصویری سریع قیمت برای کل ماه را داده، بنابراین شما می توانید ارزان ترین در طول هر ماه را جستجو کنید.
2) از شرکت هواپیمایی ارزان قیمت استفاده كنید. چندین سال پیش، اگر شما می خواستید بین قاره ها سفر كنید، شما مجبور به انتخاب یک شرکت هواپیمایی "بزرگ" مانند دلتا و یا خطوط هوایی آمریکا بودید. در چند سال گذشته شاهد ظهور خطوط هوایی ارزان با ارائه مسیرهای با مسافت طولانی بین قاره بوده ایم. در امریکا، تنها چند خطوط هوایی ارزان وجود دارد، اما در اروپا و آسیا بسیار است (رقابت به پایین نگه داشتن قیمت کمک کرده است). از شرکت های ارزان قیمت مانند هواپیمایی WOW یا ایر آسیا ایکس برای یافتن نرخ های به پایینی $ 30 در یک مسیر، استفاده كنید.
• این خطوط هوایی تمایل به ارائه خدمات کمتر دارند، اما آنچه شما در قیمت صرفه جویی می كنید، می تواند بیش از جبران كمبود خدمات اضافی باشد.
• بسیار مراقب پرداخت هزینه باشید. این خطوط هوایی کوچکتر این طور پول بدست می آورند؛ بنابراین مطمئن شوید که برای جلوگیری از هزینه های سنگین، از قوانین پیروی می كنند.
3) مسیرهای جایگزین را انتخاب كنید. بسیاری از خطوط هوایی ارزان قیمت در سراسر جهان وجود دارند كه گاهی اوقات، پرواز کم هزینه به یك شهر مجاور، و سپس یک رزرو بلیط هواپیما قیمت به مقصد خود مقرون به صرفه تر است. به عنوان مثال، به جای انتخاب یک پرواز مستقیم به آمستردام، سعی کنید یک پرواز ارزان تر به لندن، و یک پرواز ارزان قیمت ارزان تر از لندن به آمستردام داشته باشید.
• این گزینه به این دلیل كه شما باید بسیاری از راه ها و خطوط هوایی متفاوت را بررسی كنید، از كارهای دیگر بیشتر نیست.
• علاوه بر این، این گزینه می تواند زمان كل سفر شما را افزایش دهد، اما بسیاری بر این باورند كه صرفه جویی ارزش آن را دارد.
4) در انتخاب مقصد خود انعطاف پذیر باشید. این گزینه فقط برای مسافرانی که به دنبال رفتن به هرجایی به جز خانه هستند، می باشد. اگر شما برای انتخاب مقصدهای مختلف آزاد هستید، می توانید یک کشور یا شهرستان را انتخاب نمایید. همیشه تخفیف های هواپیمایی در مقصدهای فوق العاده و عجیب و غریب در سراسر جهان وجود دارد. اگر شما در مورد مقصد خود انعطاف پذیر هستید، همیشه می توانید پیروز باشید.
• کایاک و گوگل پرواز دارای ویژگی هایی هستند که شما را با ارزان ترین مسیرها و کرایه ها بر اساس فرودگاه حركت، آشنا می كنند.
salvatoreh
 
پست ها : 1
تاريخ عضويت: چهارشنبه مرداد 27, 95 10:21 am

Re: راهنمای خریدن بلیط ارزان هواپیما

پستتوسط alibaba travel » يکشنبه اردیبهشت 9, 97 10:56 am

اگر به دنبال خرید بلیط ارزان هواپیما هستید باید 4 راز را بدانید:
واقعیت این است که بلیط هواپیما ارزان هم به صورت چارتر و هم سیستمی وجود دارد. فقط کافی است که با صبر و حوصله پرواز‌های مقصد مورد نظر را بررسی کنید. بسیاری از افرادی که می‌گویند نمی‌توانند بلیط ارزان هواپیما پیدا کنند معمولا در هر جستجویی پنج یا شش گزینه اول را نگاه می‌کنند و معمولا توجهی هم به شرکت هواپیمایی و کلاس آن پرواز ندارند. یک مساله مهم دیگر این است که در خرید آفلاین شما اصلا توان مقایسه قیمت‌ها را ندارید که بتوانید تشخیص دهید بلیطی که تهیه کرده‌اید ارزان‌ترین است یا خیر. اما در خرید آنلاین، علاوه بر اینکه به راحتی خرید می‌کنید، امکان مقایسه قیمت‌ها را دارید و اینگونه می‌توانید بلیط ارزان هواپیما تهیه کنید.
قیمت بلیط هواپیما یکی ازمهمترین فاکتورها در انتخاب پرواز است.معمولاً برای هر مسیر ایرلاین های مختلفی پرواز دارند اما پیدا کردن بلیط ارزان هواپیما دارای رموزی است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.
1. چه زمانی به خرید بلیط هواپیما اقدام کنید:
زمان تاثیرگذارترین معیار در قیمت بلیط هواپیماست. البته این فاکتور در پروازهای داخلی و خارجی به یک شکل تغییر نمی کند. مثلا برای پروازهای خارجی بهتر است از چند ماه قبل اقدام به خرید بلیط کنید تا بلیط با قیمت مناسب تری را صاحب شوید ولی در کل گفته می شود بهترین زمان خرید بلیط هواپیما پنجاه روز قبل از سفر است. ضمنا در بعضی از روزها و فصل های سال مقدار افت قیمت بلیط ها بالا و سفر در آن ایام به صرفه تر است.

2.از طریق وب سایت معتبر علی بابا، قیمت پرواز ها را مقایسه و روز دقیق سفر خود را مشخص کنید.
خوشبختانه در حال حاضر امکان مشاهده و مقایسه قیمت پروازها از طریق وب سایت های گردشگری فراهم است. پس در گام اول وارد سایت https://www.alibaba.ir شوید و مسیر پروازی خود را جستجو کنید. از آن جا که علی بابا دارای تقویم قیمتی برای پروازهاست پس می توانید قیمت ها را برای روزها و ساعت های مختلف ببینید و قدرت انتخاب بیشتری دارید.

3. در انتخاب خود انعطاف پذیری را فراموش نکنید:
فرودگاه‌های نزدیک مقصد سفر خود را چک کنید چون بعضی اوقات پروازهای یک فرودگاه ارزان‌تر است. انعطاف پذیری خود را در انتخاب فرودگاه سفر خود بالا ببرید تا سفر مقرون به صرفه تری داشته باشید. نکته مهمتر این که پرواز در فرودگاه‌های کوچک به نفع شماست. در فرودگاه‌های بزرگ و بین‌المللی معمولاً هزینه بیمه به بلیط اضافه می‌شود. با انتخاب فرودگاه‌های کوچک، بلیط ارزان تهیه کنید.

4. به کلاس پرواز و شرکت هواپیمایی ارائه دهنده پرواز توجه کنید.

بلیط ارزان هواپیما همیشه به معنی پیدا کردن ارزان‌ترین بلیط موجود نیست بلکه بلیطی است که با توجه به خدمات دریافتی، مناسب‌ترین قیمت را دارد. منظور از خدمات کلاس پرواز، شرکت هواپیمایی، و مقصد مورد نظر است. مثلا هیچ گاه برای پرواز First Class بلیط ارزان نمی‌توانید پیدا کنید، چون اینگونه پرواز‌ها لوکس هستند ولی امکان دارد که مناسب ترین قیمت را برای این نوع کلاس پیدا کنید. ولی اگر در این مورد صرفا به دنبال خریدی ارزان هستید؛
بهتر است بدانید که کلاس های پروازی به ترتیب از ارزان به گران عبارتنداز:
اول کلاس اکونومی دوم کلاس بیزینس و سوم کلاس درجه یک
alibaba travel
 
پست ها : 1
تاريخ عضويت: يکشنبه اردیبهشت 9, 97 10:52 am


بازگشت به گردشگری

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان