جاذبه های گردشگری مسکو

انجمنی برای آشنا کردن یکدیگر با جاذبه های گردشگری نقاط مختلف کشور و جهان

جاذبه های گردشگری مسکو

پستتوسط mehrparvaz » يکشنبه آذر 18, 97 6:04 pm

معنی نام مسکو
تصوير
نام شهر مسکو برگرفته از نام رود موسکوا می باشد . در روسی قدیم آن را گراد ماسکوف ، به معنی شهر کنار رود مسکو می نامیدند . اولین اشاره به نام این شهر در سال 1147 دیده می شود ، زمانی که «یوری دولگوروکی» شاهزاده «ناوگورود - سورسکی» را با این جمله دعوت کرد : «ای برادر ، نزد من آی ، به مسکو.»

توسعه مسکو
مرکز تجارت جهانی مسکو یکی از بخش های جدید موسکو است و هدف آن ایجاد یک منطقه تجاری در تمام اروپای شرقی است . این پروژه از سال 1992 شکل گرفت و یک فضای مرکز تجاری تفریحی بزرگ را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد . برج فدراسیون که در سال 2016 افتتاح شد ، بلندترین برج اروپاست . همچنین علاوه بر موارد ذکر شده ، در پروژه پیشرفت مسکو ، ایجاد یک پارک آبی و امکانات تفریحی ، توسعه کسب و کار و شبکه حمل و نقل و گسترش فضای اداری در دستور کار قرار دارد .
مسکو دارای 5 فرودگاه است که 4 عدد از آنها بین المللی هستند . فرودگاه بین المللی شرمتیوو بیشترین تعداد مسافر خارجی را دارد و 60% کل مسافران کشور های خارجی از این فرودگاه وارد مسکو می شوند .
متروی مسکو سامانه قطار های شهری کلان شهر مسکو است . مترو مسکو با داشتن 12 خط فعال ، 180 ایستگاه و مسیری به طول 298 کیلومتر ، یکی از قدیمی ترین خطوط متروی شهری در جهان است . متروهای این شهر بسیار عمیق هستند و پله برقی هایی به طول بیش از 100 متر ، مردم را حمل می کنند .
mehrparvaz
 
پست ها : 1
تاريخ عضويت: يکشنبه آذر 18, 97 5:56 pm

بازگشت به گردشگری

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

cron