«اگر به فرانسه برای بار اول سفر می کنید، بدانید که ...»

انجمنی برای آشنا کردن یکدیگر با جاذبه های گردشگری نقاط مختلف کشور و جهان

«اگر به فرانسه برای بار اول سفر می کنید، بدانید که ...»

پستتوسط mahshsh » يکشنبه بهمن 28, 97 12:35 pm

اگر شما در حال برنامه ریزی برای رفتن به اولین تور فرانسه خودتون هستید و در تمام طول سال منتظر همچین تعطیلاتی بودید و اگر می خواهید حداکثر استفاده را از تور فرانسه خود ببرید، در اینجا چند تا اشتباه در مسافرت به فرانسه است که، شما باید از اون دوری کنید.

یک از هشت : برید پاریس، فقط پاریس

اکثر مردمی که به تور فرانسه می روند؛ که خیلی هم زیاد هستند؛ حتما به پاریس می روند و فقط پاریس.
این واقعا تاسف بار و آخر تراژدیک هست، چرا که کل فرانسه خیلی مکان ها و دیدنی های بسیاری از یک پایتخت خودش یعنی فرانسه داره! شهرهایی در فرانسه وجود دارند که شما ممکن است آن را دوست داشته باشید.

نیس را امتحان کنید، ملکه Riviera (توصیف یک منطقه ساحلی با آب و هوای و پوشش گیاهی گرمسیری)، یک شهر تاریخی پر زرق و برق با موزه ها، کافه ها، رستوران ها و بارها و همچنین یکی از رنگارنگ ترین بازارهای میوه و سبزی در فضای باز در ساحل جنوبی فرانسه است.

اگر می خواهید عظمت و شکوه اقیانوس اطلس را ببینید به بوردو بروید، که در سال های اخیر بازسازی های عظیمی در این شهر صورت گرفته است.

یا شاید هم شهر نانت برای شما جالب باشد. جایی که می توانید کودک درون خود را در پارک موضوعی شهر رها کنید و سوار یک فیل بزرگ مکانیکی شوید و در اطراف بندر تاریخی شهر به آرامی حرکت کنید و از آن بالا همه نقاط را ببینید.

شهر قدیمی Aix-en-Provence؛ شهر صنعتی Lille در جنوب فرانسه و در نزدیکی مرز بلژیک، که هر دوی اینها برای یک استراحت کوتاه بعد از پاریس خیلی عالی هستند.

شهر لیون در مرکز فرانسه، که پایتخت آشپزی فرانسه است، با رستوران هایی که هر سلیقه و بودجه ای رو راضی میکنه. البته که مناظر بسیار زیبایی برای دیدن و گردش داره!

دوست دارید یک کم به جاده خاکی بزنید؟ پس به شهرهایی که زیاد معروف نیستند نگاهی کنید، همه آنها زیبا و کم جمعیت هستند.

اول به آنچه که می خواهید انجام دهید، فکر کنید. فرانسه، بزرگترین کشور اروپا، همه چیز دارد: ساحل های فوق العاده، شهرهای استراحتگاهی، روستاهای تپه ای بسیار مستحکم، مناظر تاکستانی و ... فقط اسم ببرید.

بله، هر کسی حق دارد که شکوه و زیبایی پاریس را ببیند. اما به جای اینکه تمام زمان خودتون در فرانسه را در این شهر باشید، فقط دو روز اول و آخر را در این شهر باشید (چون با احتمال زیاد فقط پرواز شما به این شهر است) و در این بین به اکتشاف عجایب و زیبایی های این کشور باشید.

دو از هشت: هیچ چیزی از فرهنگ و رفتار اجتماعی فرانسه، قبل از رفتن به آن را ندانید

فرانسوی ها در مورد آداب و رسوم و رفتار اجتماعی شان بسیار دقیق و نکته بین هستند. اگر به فرانسه سفر کنید بدون اینکه چیزی در مورد فرهنگ رفتاری مردم فرانسه بدانید، چند اتفاق خواهد افتاد. شما متوجه نمی شوید، که چرا یک سری از اتفاق ها می افتند و باعث می شوند که فرانسوی ها به نظر شما گستاخ و بی ادب بیایند. مثل زمانی که در رستوران هستید و می خواهید از آنجا سریعتر خارج شوید و با صدای بلند پیشخدمت را صدا می زنید که چرا اینقدر برای آوردن صورتحساب معطل می کند؟. آنها این رفتار شما را بی ادبانه می بینند و بر طبق آن با شما رفتار می کنند.

اما چیزهای کوچک زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید. به عنوان مثال، هر مکالمه و هر جلسه ای که برای کسب و کار و یا فقط خرید یک باگت در یک نانوایی باشد را با Bonjour شروع کنید. نگران نباشید اگر آنها بخواهند بیشتر بخواهند با شما صحبت کنند؛ شما تلاش کرده اید و فرانسوی ها آن را تحسین خواهد کرد.

سه از هشت: چیزی درباره زبان فرانسوی ندانید

آیا شما در کشور خود با افراد خارجی به زبان خودشان صحبت می کنید؟ نه؟ پس انتظار نداشته باشید که فرانسوی ها این کار را برای شما انجام بدهند. آنها احتمالا نمی خواهند و مجبور هم نیستند. اگر شما هم کسی را در فرانسه پیدا کردید که حتی سعی کرد که با شما انگلیسی حرف بزند، شاید آنقدر توانایی نداشته باشد، یا شاید هم به خاطر اینکه خیلی در انگلیسی ضعیف هستند و یا شاید هم مثل شما، خجالت می کشند که انگلیسی ضعیف و دست و پا شکسته خودشون رو به شما نشون بدن. اگر شما به اطراف و حومه شهرها سری بزنید، متوجه می شوید که بسیاری از فرانسوی ها اگر دانشی درباره انگلیسی داشته باشند، خیلی کم است (اگر داشته باشند).

لازم نیست که خیلی حرفه ای صحبت کنید، اما باید یک سری کلمات و جمله های اصلی و واجب رو بدونید. خیلی هم بهتر می شه اگر تو گوشی خودتون، برنامه مترجم فارسی – فرانسوی و یا انگلیسی – فرانسوی حتما داشته باشید تا آماده بشید و بتونید با همه فرانسوی صحبت کنید.

چهار از هشت: چیزی درباره زمان بندی فرانسوی نمی دانید!

خوب شما می خواهید برای خرید، تعطیلات و غذاهای فوق العاده به بیرون بروید، آن هم در حالی که شما در تور فرانسه هستید؟

مسئله ای اینجا وجود داره؛ زمانش اشتباه هستش، و شما ممکنه قبل از اینکه بتونید تمام اون مواردی رو که به خاطرش به فرانسه سفر کرده بودید رو نبینید. در زمان بندی فرانسوی یک ریتم وجود دارد، که شما حتما باید قبل از رفتن به فرانسه، کاملا از این زمان بندی سر در بیارید. به این شکل، شما می تونید برنامه روزهاتون در فرانسه رو بچینید، بدون اینکه چیزی رو از دست بدید.

به عنوان مثال، در شهرهای کوچک و روستاها (هر چند نه شهرها)، تمام مغازه ها و کسب و کارها، از جمله بانک ها، حداقل برای ناهار در حدود 2 ساعت بسته هستند. در مناطق دور افتاده می تواند از ساعت 1 تا 4 بعد از ظهر باشد. در جنوب فرانسه، مردم زودتر روز خود را شروع می کنند و مغازها زودتر باز می شوند (حول و حوش ساعت 7 صبح)، پس طبیعی که اونا به چرت نیمروز نیاز دارند. به این ریتم و روش عادت کنید؛ که خیلی راحت تر و ریلکس تر می باشد.

پنج از هفت: بیشتر از پولی که دارید، خرج کنید

فقط چند تا تصمیم کوچولو کافیه این وسط بگیرید تا هزینه تعطیلاتتون بالاتر از چیزی که انتظار داشتید برود، حتی بیشتر. حتی شاید بهتر باشه که چند تومانی را بیشتر خرج کنید تا تعطیلات بهتری داشته باشید.

مثلا آیا می دانستید که احتمالا بهتر است، که کارت اعتباری داشته باشید و از دستگاه های ATM در فرانسه پول بگیرید و یا اینکه قبل از آمدن به فرانسه یورو و یا دلار نقد همراهتون باشه؟

اما این نکته های کوچک را به یاد داشته باشید. اگر یک قهوه رو در کافی شاپ در حالی که بیرون و روی یک صندلی نشستید سفارش بدید، گرون تر از میز روی تراس هستش. یا اینکه در یک بار روی یک صندلی چهارپایه بشینید تا اینکه در یک مکان بالاتر و بهتری در بار بشینید (مثل قسمت VIP).

شش از هشت: از وسایل نقلیه عمومی استفاده نمی کنید.

اینقدر اصرار نکنید که تاکسی بگیرید (که در فرانسه واقعا گرون هست)، یا تور با راهنما (که گرون و غیر قابل اعتماد هستند). به جاش، سعی کنید با مترو و قطار در فرانسه سفر کنید؛ قطارها راحت، مطمئن هستند و هرجا که بخواهید شما را می برند. اگر خودتون بلیط قطارها رو تو فرانسه تهیه کنید که خیلی ارزون تر هستش. اینجوری هر وقت ناگهانی هوس کردید جایی برید، بدون اینکه براتون زیاد خرج داشته باشه، می رید.

اتوبوس ها هم بسیار خوب هستند و ارزش زیادی دارند. برای مثال در Provence-Alpes-Cote d’Azur (منطقه کوهستانی در جنوب شرقی فرانسه و هم مرز با ایتالیا که ساحلی هم می باشد)، هر جایی که بخواهید در این منطقه با اتوبوس بروید، تنها 2 یورو خرج دارد و اینجا واقعا منطقه بزرگی است.

در حال حاضر بیشتر شهرهای فرانسه، تراموا دارند که در خیابان های اصلی شهر در حرکت هستند و قیمت آنها بسیار پایین است.

هفت از هشت: هتل های کوچک و جمع و جور و پاسیون ها را رزرو نمی کنید؟

به دنبال یک راه حل ساده مثل رزرو کردن یک هتل زنجیره ای که احتمالا بسیار گران و فاقد هویت است، نباشید. به جای این کار، هتل های کوچکتر، به خصوص Logis Hotel را انتخاب کنید که در همه جای فرانسه قرار دارند. یا اینکه چرا پانسیون ها رو انتخاب نمی کنید (bed and breakfast)؟ بسیاری از صاحبان این دسته از هتل ها، به خصوص آنهایی که در قسمت پرجمعیت توریستی قرار دارند، انگلیسی صحبت می کنند. بعضی از این هتل ها هم یک وعده غذایی را به شما آفر می دهند که بسیار بهتر و به صرفه تر از هتل ها و یا رستوران ها می باشد.

شما به همراه دیگر مسافران انگلیسی زبان هتل، همگی روی یک میز به صورت اشتراکی می نشینید و اینجوری می تونید اطلاعات بیشتری راجع به منطقه اطرافتون بدست بیارید، یا اینکه بپرسید تا حالاکجاها رفتن و دیدن و ... .

هشت از هشت: از سفرتون لذت ببرید!!

با فرانسه مثل هر کشور خارجی که تا به حال اونجا سفر کردید باشید؛ مودب، کنجکاو و علاقه مند. خواهید دید که چه اوقات خوشی را در این کشور خواهید گذراند.

آژانس مسافرتی سام سیر، در زمینه ویزای توریستی شنگن از طریق سفارت اسپانیا در تهران و برگزاری تورهای انفرادی و گروهی به هر مقصدی در اروپا و حوزه شنگن، سوابق درخشان و نظرات مثبت مسافران این مسیر که با این آژانس افتخار همراهی را داده اند، را دارا می باشد و با داشتن کادر حرفه ای و مجرب و مطلع در این زمینه می تواند بهترین خدمات ویزای اروپا، ویزای شنگن، تور اروپا، تور اسپانیا، تور فرانسه، تور پاریس و ... را به شما در کمترین زمان ممکن ارائه بدهد.منبع:تور فرانسه سام سیر
mahshsh
 
پست ها : 12
تاريخ عضويت: شنبه مهر 14, 97 4:38 pm

بازگشت به گردشگری

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

cron