محاسبه اصل و فرع وام به روش پلكاني

مباحث مربوط به نرخ سود موسسات و بانک های دولتی و خصوصی

محاسبه اصل و فرع وام به روش پلكاني

پستتوسط mahkar » چهارشنبه اردیبهشت 1, 89 4:26 pm

خواهشمند است در صورت امكان ، محاسبه كنيد كه يك وام 51 ميليوني با سود 7% و دوره بازپرداخت 5 ساله كه پس از دوره تنفس 5/3 ساله است به چه صورت مي باشد .ضمنا" دوره بازپرداخت بصورت پلكاني است .
mahkar

تاريخ عضويت: چهارشنبه اردیبهشت 1, 89 4:19 pm

Re: محاسبه اصل و فرع وام به روش پلكاني

پستتوسط man » يکشنبه اردیبهشت 12, 89 8:07 am

1.به دوره استراحت سود تعلق ميگيرد ؟ 2. شما وام با اين شرايط مناسب را از كجا پيدا كردين ؟ ;)
man

تاريخ عضويت: پنج شنبه اردیبهشت 2, 89 2:50 pm

پستتوسط sh_65 » دوشنبه اردیبهشت 13, 89 2:08 pm

این وام رو بگیر شرایطش خیلی خوبه .
sh_65

تاريخ عضويت: سه شنبه اسفند 11, 88 9:23 am

پستتوسط farshid » دوشنبه فروردین 8, 90 12:19 pm

[url][/url]
farshid

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردین 8, 90 11:23 am

پستتوسط morbid » سه شنبه تیر 7, 90 1:22 pm

سلام به همه . من تازه عضو شدم و اولين پستم رو اينجا ميزارم . يعني اصلا عضو شدم كه اين پست رو بزارم بلكه مسئولين بانك انصار اين موضوع رو ببينن يا يكي به گوششون برسونه .
سال 88 براي يه وام 5 ميليون توماني به بانك انصار مراجعه كردم كه گفتن بايد 1700000 تومان سپرده بزاري و بعد از 3 ماه وام بهت ميديم . قرار بر اين بود كه من اين پول رو به عنوان سپرده بزارم تو حسابم و بعد 3 ماه وام رو بهم بدن و بهم گفتن اون سپرده اي هم كه گذاشتيد ميتونيد برداريد .
من بيچاره هم به هر بدبختي بود 1 ميليون و هفتصد رو جور كردم و تو آذر 88 سپرده گذاري كردم . ( شعبه انصار شهرستان ايرانشهر) سه ماه تمام شد و خبري از وام نشد ، فرمودن بعد از سال . خلاصه اونقدر دووندنم تا بالاخره مرداد 89 گفتن وامتون آماده هستش و بفرماييد تحويل بگيريد . 2 تا ضامن كارمند كه رسمي هم باشن ( پيماني و قراردادي قبول نكردن) . به بدبختي جور كردم . سفته ، دو تا چك سفيد امضا يكي از خودم يكي از ضامن . گفتن بازپرداخت وام ماهانه 150 تومن و 3 ساله هست . خلاصه با هزار بدبختي وام رو ريختن تو حسابم . اما داستان اصلي اينجاست : رفتم وام رو بگيرم گفتن بخشنامه اومده سپرده اي كه گذاشتيد تا پايان بازپرداخت نزد بانك گرو ميمونه :shock: كلي سر و صدا كرديم گفتن همينه . بعد كه دفترچه پرداخت اقساط رو دادن بهم ديگه كفرم بالا اومد ، ديدم اقساط 139500 تومن و 48 ماه هست . مبلغ كل اقساط هم 6550000 تومن . يعني 1550 تومن سود . گفتم مگه قرار نبود 3 ساله باشه با ماهي 150 تومن اين چيه داديد دستم . بازم گفتن بخشنامه . جالبه وقتي گفتم خوب اون سپرده اي كه نگه داشتين بهش سود تعلق ميگيره گفتن شما تو طرح تعاون نميدونم 2 - 3 - 4 همچين چيزي هستيد و به سپردتون سود تعلق نميگيره . گفتم چرا گفتن از نظره شرعي مشكل داره .
خلاصه قسط دادن هاي ما شروع شد تا امروز كه يازدهمين قسط رو رفتم ريختم و گفتم ميخوام وام رو كامل تسويه كنم . توجه كنيد كه هنوز 1 سال هم از تاريخ دريافت وام نگذشته و من تا به امروز 1520 هزار تومن قسط داده بودم . گفتم چقدر ديگه بايد بدم كه خلاص بشم . كارمند اول حساب كرد گفت شما 4200 بايد بديد تا وامتون تسويه بشه . من شاكي شدم كه چه خبره من هنوز 1 سال هم نشده وام گرفتم چقدر ميخوايين سود بگيريد كه رئيسشون اومد حساب كتاب كرد و گفت درسته حق با شماست و شما بايد 3965000 تومن ديگه بديد تا وامتون تسويه بشه . خلاصه ما پول رو ريختيم به حساب تسحيلات و ازمون امضا و انگشت گرفتن كه يه دفعه گفتن ببخشيد اشتباه شده شما بايد 4500 بديد . گفتم چرا ، فمودن اين 11 تا قسطي كه دادين سوده وامتون محسوب شده و چون سه سال زودتر از موعد ميخوايين وام رو تسويه كنيد ما بهتون 600 تومن تخفيف از سود ميديم و ميشه 4500 . گفتم آخه بي انصافا من براي 11 ماه كه ازتون 5 ميليون گرفتم بايد 6 ميليون تومن پس بدم اينه بانكداري اسلاميتون . گفتن قانونش همينه . زنگ زدم بازرسي بانكشون در زاهدان مركز استان اونا هم همين جوابو دادن . باور كنيد داشتم آتيش ميگرفتم . بايد حدوده 600 تومن پوله اضافه نسبت به بانكهاي ديگه ميدادم تا وامم رو تسويه كنن .
رفتم بانك ملي مركزي شهرمون با رئيسش صحبت كردم و جريان رو گفتم گفت براي ما اينطوريه كه وقتي همچين شرايطي پيش مياد 80% از سود رو تخفيف ميديم و مابقي رو به همراه اصله پول براي مشتري حساب ميكنيم . يعني براي موردي مثله شما مبلغ بازپرداختتون ميشه تقريبا 3700 هزار تومن . ولي اين بانك انصار اول يه صندوق بوده كه حالا شده بانك خصوصي و اصلا ما هم باهاش كاري نداريم .
جالبش اينجاست كه وقتي گفتم آقا نخواستم نميخوام وامم رو تسويه كنم طلبكارم شدن كه نميشه ما حسابت رو بستيم و بازرس بهمون گير ميده كه دوباره بخواييم يه قسط رو راه بندازيم كه من از كوره در رفتم گفتم خودتون اشتباه كردين حالا طلبكارم شديد ، برگشت گفت خوب اشتباه هر جايي ممكنه بشه به ما ربطي نداره . گفتم من پول زور نميدم عزيزم ميخوايي حسابو بازش كن ميخوايي بزار بسته باشه . ميگه پوله زور چيه مگه تو جيبه من ميره ، گفتم بنده خدا پس فكر كردي حقوق و مزايايه تو و همكارات از كجا تامين ميشه از جيب آدماي بدبختي مثله من كه به خاطره احتياجي كه دارن مجبور ميشن به همچين شرايطه .... تن بدن و ازتون وام بگيرن . واقعا اون 1500 كه اسمش رو گذاشتيد سود بانكي حلاله ؟ اون پولي كه به عنوان سپرده اوليه ازم گرفتيد و بعد با دروغ گرو نگه داشتينش حلاله ؟ اين وام اسمش چيه به نظرتون ؟
چرا بايد بانك انصار اينطوري باشه و اينطوري وام بده ؟ چرا امسال من مجبور ميشن تن به گرفتن همچين وامهاي عجيبي بكنن ؟ چرا هيچكس نيست به كارهاي نادرست شما رسيدگي كنه ؟ متاسفم براي خودم كه دارم تو همچين شرايطي زندگي ميكنم و با دست و پا زدن امورات زندگيمو ميگزرونم . فقط جاي تاسف داره .
خواهش ميكنم پاكش نكنيد و بزاريد بمونه شايد يكي به فريادمون برسه .
morbid

تاريخ عضويت: سه شنبه تیر 7, 90 12:46 pm

پستتوسط lovecrazy » شنبه فروردین 22, 94 4:27 pm

این وام رو بگیر شرایطش خیلی خوبه .
GuL
lovecrazy

تاريخ عضويت: شنبه فروردین 22, 94 4:26 pm

بازگشت به نرخ سود

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان