حذف پول از اقتصاد

مباحث مربوط به اقتصاد اسلامی و بانکداری اسلامی

حذف پول از اقتصاد

پستتوسط bipoolei » چهارشنبه آذر 2, 90 10:35 am

آیا روشی برای حذف پول از زندگی بشر وجود دارد؟

پول علت العلل، اکثر برنامه ریزی و جهت گیریها در زندگی روزانه به پول ختم می شود، استعدادها و علایق خود را فدای پول میکنیم، برای رسیدن به پول از گفتن دروغ و فریبکاری ابایی نداریم، هدف بدست آوردن پول بیشتر است، انسان های طمع کاری که اسیر پول شده اند و به جای آنکه پول مایه آسایش و راحتی آنها باشد خواب را از چشمانشان گرفته و در مقابل انسان هایی که فقط به زنده ماندن فکر می کنند و مشکلات چنان به آنها فشار آورده که حاضرند برای رسیدن به پول دست به هر کاری بزنند.

پول برای آسایش و راحتی انسانها بوجود آمد ولی هر چه زمان جلو میرود وضعیت بدتر می شود و این انسانها هستند که اسیر ساخته دست خود شده اند. نظام پولی تبدیل به نظام بیمار شده است پول در دست عدهای اندک از مردم قرار دارد و مابقی انسانها در خدمت این گروه خاص و اندک قرار دارند. می توان گفت که نظام سرمایه داری اکنون در بیشتر کشورها حکمرانی میکند و برده داری به شیوه نوین در حال اجراست.

با برنامه ریزی و همکاری بین انسان ها می توان پول را از زندگی بشر حذف کرد و به جای آن ملاک های دیگر را برای رسیدن به رفاه، امکانات، قدرت و ... قرار داد. برای رسیدن به این منظور باید برنامه ای با همکاری کشورها تدوین گردد و طی مدت زمانی مشخص ( مثلا 50 الی 100 سال ) زیر ساخت های برای حذف پول از اقصاد ایجاد گردد، این زیر ساختها عبارتند از :

1- تولید انرژی پایدار

2- کنترل جمعیت

3- برآورد و تهیه میحتاج اولیه زندگی برای هر خانواده ( غذا ، مسکن ، پوشاک )

4- ارائه راههکارها و استفاده از روش های نوین برای تهیه محصولات کشاورزی

5- واگذاری کارهای یدی و طاقت فرسا به ربات ها

6- تعریف و بوجود آوردن سطح طبقاتی در هر کشور با توجه به فرهنگ و استعداهای جامعه

7- ایجاد مرکز جهانی واردات و صادرات

مطالب بيشتر : http://bipoolei.samenblog.com/
bipoolei
 
پست ها : 1
تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر 2, 90 9:52 am

بازگشت به اقتصاد و بانکداری اسلامی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان