کارت های بانک ملت

دوشنبه ، 14 مرداد 1387 ، 17:23
 

ملت کارت متمرکز (Access Card)

بانک ملت با آگاهی از ضرورت پیاده سازی پرداخت الکترونیک در جامعه و بررسی نیازهای هموطنان گرامی در این خصوص ، این بار دسترسی شما مشتری گرامی را به انواع حسابهای متمرکز این بانک از جمله جام و قرض الحسنه پس انداز الکترونیک ، از طریق ملت کارت متمرکز فراهم نموده است . این بانک افتخار دارد همگام با فن آوری روز دنیا و با تکیه بر تجربیات گذشته و تلاش و کوشش مستمر کارشناسان خود همواره " بانک شما" با شد .
تعریف ملت کارت متمرکز
با همراه داشتن ملت کارت متمرکز مشتریان می توانند علاوه بر تمامی شعب بانک ملت ، از طریق کانالهای مختلف ارتباطی نظیر اینترنت ، فروشگاههای دارای پایانه (POS) ، پایانه های خودپرداز بانک ملت و سایر بانکهای عضو شتاب به حسابهای خود دسترسی داشته باشند .
به بیان دیگر ملت کارت متمرکز کارتی است برای ارائه خدمات شبانه روزی و به هنگام به دارندگان حسابهای متمرکز نظیر جام ، قرض الحسنه پس انداز الکترونیک و ...
 
 
ویژگیهای ملت کارت متمرکز
 ملت کارت های متمرکز دارای شماره استاندارد بوده و با نام صادر می شود.
ملت کارت متمرکز دارای پارامتر(CVV2 (Card VerificationValue بوده و دارندگان ملت کارت متمرکز می توانند بوسیله این کارت و دریافت رمز خرید اینترنتی به راحتی نسبت به خرید اینترنتی اقدام نمایند .
    CVV2  شماره شناسایی دوم مشتری می باشد که دارای سه رقم بوده و در پشت کارت چاپ می شود.
    رمز خرید اینترنتی رمز دوم کارت می باشد که صرفاً برای عملیات خرید/پرداخت اینترنتی کاربرد دارد.
 
محل استفاده از ملت کارت متمرکز
1- پایانه های پرداخت الکترونیکی ( POS ) :
دارنده کارت می تواند با استفاده از ملت کارت متمرکز و مراجعه به هر یک از پایانه های پرداخت الکترونیکی
(POS) منصوب در فروشگاهها و مراکز ارائه خدمات نسبت به خرید کالا و دریافت خدمات فروشگاه مزبور اقدام نماید .
پایانه های پرداخت الکترونیکی (POS) فروشگاهی از اجزاء ذیل تشکیل شده است:

* محل ورود کارت (کارت خوان)
* صفحه نمایش
* صفحه کلید
* خروجی رسید مشتری
نحوه استفاده ملت کارت متمرکز در پایانه های پرداخت الکترونیکی POS 
با کشیدن کارت (از بالا به پایین ) در محل شیار کارت خوان پایانه های پرداخت الکترونیکی (POS) فروشگاهی، منوی ذیل ظاهر می شود که با استفاده از کلیدهای موجود در صفحه کلید پایانه می توانید عملیات درخواستی خود را انتخاب نمایید.

1)خرید کالا
2)دریافت موجودی کارت
3)برگشت کالا
 
خرید کالا
پس از انتخاب عملیات خرید ، منوی ورود مبلغ کالا یا خدمات دریافتی ظاهر می شود ، مبلغ را وارد نموده ودکمه ثبت را فشار دهید. سپس پیغام رمز نمایان می شود ، شماره رمز خود را با استفاده از کلید پایانه( POS) وارد نموده و دکمه ثبت را فشار دهید. پس از انجام این عملیات مبلغ مربوطه از مانده کارت شما کسر خواهد شد و پایانه یک قطعه رسید مربوط به خرید انجام شده را ارائه می دهد.
تذکر: از افشاء نمودن رمز خود به دیگران جدأ خودداری فرمایید.
 
دریافت موجودی کارت
امکان دریافت موجودی کارت ، از طریق پایانه های pos فروشگاهی وجود دارد.
برگشت کالا
در صورت انصراف از خرید کالا، گزینه برگشت کالا را انتخاب نموده و دکمه ثبت را فشار دهید سپس پیغام ورود رمز ترمینال ظاهر می گردد.( این قسمت توسط فروشنده انجام می شود) سپس سریال تراکنش را وارد نموده ( سریال مزبور بر روی رسید خرید کالا درج گردیده است) پس از انجام این مراحل مبلغ مربوط به خرید کالا مجددأ به حساب مانده کارت اضافه می شود. شایان ذکر است عملیات برگشت کالا صرفأ در پایانه های pos فروشگاهی متعلق به بانک ملت انجام پذیر می باشد.
 
 
2- پایانه های خودپرداز بانک ملت (ATM )
مشتری گرامی ، شما می توانید با مراجعه به هر یک از پایانه های خود پرداز بانک ملت نسبت به در یافت خدمات ذیل اقدام نمایید:

1- برداشت وجه( تا سقف 2.000.000 ریال در شبانه روز در صورت کفایت موجودی)
2- اعلام موجودی کارت
3- تغییر رمز
4- انتقال وجه
 
پس از ورود کارت به پایانه ، رمز خود را وارد نموده ودکمه ثبت را فشاردهید.سپس گزینه های فوق نمایش داده خواهد شد . با فشار دادن کلید مقابل هر یک از خدمات می توانید عملیات مورد نظر خود را انتخاب نموده و سایر مراحل را حسب پیام های پایانه ادامه دهید
نکته(1)  توصیه می گردد به منظور سهولت در بخاطر سپاری رمز مخصوص ملت کارت ، در اولین فرصت با مراجعه به یکی از پایانه های خود پرداز ملت ، نسبت به تغییر رمز خود اقدام نمایید.
نکته(2) چنانچه رمز خود را سه بار متوالی اشتباه وارد نمایید کارت شما غیر فعال خواهد شد ، در این صورت بایستی با مراجعه به هر یک از شعب بانک نسبت به تکمیل فرم های مربوطه اقدام نموده تا رمز جدید برای کارت صادرگردد.
3- پایانه های خودپرداز بانکهای عضو شتاب
با استفاده ملت کارتهای متمرکز،خدمات ذیل را از خودپردازهای عضو شبکه شتاب می توان دریافت نمود.

1) برداشت وجه تا سقف 2.000.000 ریال (در طول شبانه روز در صورت کفایت موجودی)
2) اعلام موجودی کارت
4- خرید کالا و یا دریافت خدمات از طریق اینترنت :
جهت استفاده از خدمات پرداخت اینترنتی بوسیله کارتهای صادره بانک ملت (ملت کارت و بن کارت ، کارت هدیه ملت) ، نیازمند دسترسی به رمز اینترنتی و پارامتر (CVV2) کارت خود می باشید. در این راستا تمهیدات لازم جهت اخذ موارد یادشده از طریق پایانه های خودپرداز بانک ملت در سرا سر کشور اندیشیده شده است.
شما می توانید با مراجعه به هر یک از پایانه های مذکور به روش ذیل اقدام نموده و رمز اینترنتی وپارامتر (CVV2)کارت خود را دریافت نمایید:
1- ملت کارت خود را در پایانه خودپرداز بانک ملت (ATM) قرار دهید.
2- رمز کارت خود را وارد نموده و کلید ثبت را فشار دهید.
3- سپس دکمه مقابل گزینه تغییر رمز را فشار دهید.
4- گزینه تغییر رمز اینترنتی را انتخاب کنید.
5- رمز اینترنتی مورد نظرخود را حداقل در 4و حداکثر در12 رقم وارد نمایید و مجدداٌ طبق فرمان سیستم رمز را تکرار نمایید.
6-پس از انجام موفقیت آمیز عملیات ، رمز اینترنتی شما فعال شده و پارامتر (CVV2) به همراه تاریخ انقضاء آن بر روی رسید دستگاه چاپ شده و تحویل می گردد.
     درصورت مفقود شدن کارت بایستی در اولین فرصت با در دست داشتن مدارک شناسائی ، به یکی از شعب بانک ملت مراجعه فرموده تا نسبت به مسدود نمودن کارت و صدور کارت جدید اقدام شود .
ــــ     صدور رمز المثنی و رفع بلوک از کارت با ارائه اصل کارت از طریق تمامی شعب بانک ملت امکان پذیر می باشد .

 ملت کارت هوشمند:
بانک ملت با آگاهی از دل مشغولی های شما شهروند محترم در زندگی روزمره از انجام امور بانکی از قبیل: صف های دریافت و پرداخت ، ارسال حواله ها، پرداخت قبوض و نا امنی نسبت به حمل وجه نقد اقدام به ارائه یک راه حل جدید برای برطرف کردن تمامی این مشکلات نموده است.
این راه حل جدید ، ملت کارت هوشمند است.
 
 
 ملت کارت هوشمند برای شما دو هدیه دارد:
هدیه 1: همانند سایر خودپردازها و عابر بانکهای دیگر به سادگی و به راحتی در هر ساعت از شبانه روز می توانید از هر یک از خودپردازهای بانک ملت که بیش از  1200دستگاه است، دریافت و پرداخت را انجام دهید.
    همواره به مانده حساب شما سود تعلق می گیرد.
    به آسانی می توانید قبوض برق، تلفن و ... خود را پرداخت نمایید.
    همه جا می توانید بوسیله ملت کارت هوشمند از طریق شبکه تبادل اطلاعات بین بانکی کشور که به اختصار "شتاب" نامیده می شود علاوه بر استفاده از پایانه های خودپرداز بانک ملت از بیشتر خودپردازهای بانکی کشور، نیازمندیهای بانکی خود را تأمین کنید.
    ملت کارت هوشمند این امکان را برای شما فراهم نموده است تا بدون پرداخت هزینه و بصورت لحظه ای و آنی وجوه مورد نظر خود را از طریق پایانه های خود پرداز به حسابهای سایر دارندگان ملت کارت هوشمند انتقال دهید.
    به راحتی می توانید خرید خود را از طریق دستگاههای (POS) فروشگاهی انجام دهید.
هدیه 2: ملت کارت هوشمند مشکل بزرگ دیگر شما را نیز حل کرده است.
این کارت کیف پول الکترونیکی شماست که قادر خواهید بود تا مبلغ 200,000 تومان در صورت اختلال در شبکه الکترونیکی به صورت Offline از خودپرداز برداشت کنید. شما می توانید علاوه بر کیف پول الکترونیکی خود مبلغ 200,000 تومان دیگر نیز به صورت Online برداشت نمایید.
بنابراین شما همیشه می توانید تا مبلغ 400,000 تومان روزانه به همراه خود داشته باشید. به دلیل وجود خصوصیات امنیتی ویژه ملت کارت هوشمند سوء استفاده کنندگان از کارتهای خودپرداز را نا امید کرده است.
با استفاده از پایانه های مخصوص واریز و برداشت وجه (POS) این امکان برای شما فراهم خواهد شد تا در 1908 شعبه بانک ملت وجوه مورد نظر خود را تا سقف نامحدود واریز و یا برداشت نمایید.
چگونه می توانیم یک ملت کارت هوشمند داشته باشیم؟
 بانک ملت به منظور تسریع در صدور ملت کارت هوشمند جهت شما شهروند گرامی ، اقدام به صدور ملت کارت هوشمند با مانده صفر نموده است. بدین ترتیب که شما به راحتی می توانید با مراجعه به یکی از شعب مجهز به خود پرداز با ارائه شناسنامه یا کارت ملی با تکمیل و امضاء فرمهای مربوط به شرایط و مقررات آن فقط با واریز مبلغ 10,000 ریال بابت تمبر مالیاتی ، صاحب یک ملت کارت هوشمند شوید و پس از دریافت کارت خود نسبت به شارژ آن حداقل تا مبلغ 000/50 ریال اقدام نمایید.
 
ملت کارت اصناف:
بانک ملت در راستای ارایه خدمات ویژه به مشتریان ارزنده نسبت به صدرو ملت کارت به نام صاحبان پروانه صنفی سراسر کشور اقدام نموده است که بر این اساس صاحبان اصناف می توانند با مراجعه به مجامع امور صنفی/ اتحادیه های مربوطه برای افتتاح حساب و دریافت ملت کارت اصناف اقدام نمایند.
تعریف ملت کارت اصناف:
این کارت ار نوع ملت کارت متمرکز (Access card) و مغناطیسی بوده و قابلیت اتصال به حساب قرض الحسنه پس انداز الکترونیک و سایر حسابهای متمرکز را دارا می باشد. لازم به ذکر است کد شناسه صنفی بر روی کارت مزبور درج می گردد.
مشخصات و ویژگی های ملت کارت اصناف:
ـ امکان درج شماره صنفی بر روی ملت کارت اصناف.
ـ تغییر شماره پروانه کسب به شماره شناسه صنفی.
ـ عضویت واحدهای صنفی دارای ملت کارت اصناف در نظام جامع توزیع کالاهای تحت حمایت دولت.
ـ پرداخت حق عضویت در اتحادیه ها با استفاده از ملت کارت اصناف.
ـ برگزاری انتخابات اتحادیه های صنفی به صورت الکترونیکی با استفاده از ملت کارت اصناف.
 
مزایای ملت کارت اصناف:
ـ امکان نقل و انتقال وجوه برای عاملین توزیع کالاهای یارانه ای حساس و ضروری.
ـ قابلیت استفاده از کارت مزبور مزبور جهت نقل و انتقال وجوه فی مابین صاحبان پروانه صنفی با اتحادیه، مجامع امور صنفی و شورای اصناف از طریق بانک ملت.
ـ افتتاح حساب قرض الحسنه پس انداز الکترونیک با ویژگی شرکت در قرعه کشی حسابهای قرض الحسنه پس انداز.
محل استفاده از ملت کارت:
1) پایانه ها پرداخت الکترونیکی (POS):
دارنده کارت می تواند با مراجعه به هر یک از پایانه های پرداخت (POS) نصب شده در فروشگاهها و مراکز ارایه خدمات نسبت به خرید کالا و دریافت خدمات اقدام نماید.
2) پایانه های خودپرداز (ATM):
دارنده کارت می تواند با مراجعه به هر یک از پایانه های خودپرداز بانک ملت و سایر بانکهای عضو شتاب نسبت به دریافت خدمات ذیل اقدام نماید:
ـ برداشت وجه تا سقف 000ر000ر2 ریال در شبانه روز (درصورت کفایت موجودی).
ـ اخذ صورتحساب و دریافت موجودی کارت.
ـ تغییر رمز .
ـ انتقال وجه.
نکته (1) توصیه می گردد به منظور سهولت در بخاطر سپاری رمز مخصوص ملت کارت اصناف، در اولین فرصت با مراجعه به یکی از پایانه های خودپرداز، نسبت به تغییر رمز خود اقدام نمایید.
نکته 2 : چنانچه رمز خود را سه بار متوالی اشتباه وارد نمایید کارت شما غیر فعال خواهد شد ، در این صورت بایستی با مراجعه به هر یک از شعب بانک ملت نسبت به تکمیل فرم های مربوطه اقدام تا رمز جدید برای کارت صادر گردد.
3) خرید کالا و یا دریافت خدمات از طریق اینترنت:
با دریافت رمز اینترنتی و پارامتر (CVV2)از دستگاه های خودپرداز (ATM) بانک ملت ، دارنده ملت کارت اصناف قادر خواهد بود در محیط اینترنت از خدمات پرداخت اینترنتی استفاده نماید.

 
ملت کارت پزشکان
بانک ملت در راستای ارائه خدمات جهت پزشکان محترم اقدام به ارائه بسته طلایی پزشکان شامل دسته چک و کارت بانکی ویژه پزشکان با رنگ و طرح متفاوت و منقوش به چهره شیخ الرئیس ابوعلی سینا نموده است که بر این اساس پزشکان محترم می توانند با مراجعه به هر یک از شعب بانک جهت افتتاح حساب و دریافت چک و کارت ویژه پزشکان اقدام نمایند.

دسته چک جام پزشکان
طرح و رنگ متفاوت نسبت به سایر دسته چک ها دارد و امکان واریز و برداشت در سراسر شعب کشور و امکان تائید مبلغ چک از طریق اینترنت از جمله ویژگی های آن به شمار می آید.

ملت کارت پزشکان
کارتی است مغناطیسی و قابلیت اتصال به سایر حسابهای متمرکز (قرض الحسنه پس انداز الکترونیک، کوتاه مدت و جام) را دارد.

ویژگی های دسته چک جام پزشکان

1) وصول آنی چک جام در تمامی شعب بدون پرداخت کارمزد.
2) واگذاری هر نوع سند و چک به حساب جام در تمامی شعب.
3) دریافت گواهینامه عدم پرداخت چک پرگشتی از طریق کلیه شعب.
4) شناسایی واریز کنندگان وجه به حساب جام از طریق درج نام واریز کننده در صورتحساب (مخصوص مشتریان ویژه)
5) شناسایی انواع کالا و خدمات درخواستی واریز کنندگان وجوه از طریق ایجاد شناسه در صورت حساب مشتریان خاص.
6) انجام حواله اینترنتی فی مابین تمامی حسابهای متمرکز به صورت لحظه ای .
7) انتقال اینترنتی وجه ازحساب جام به سایر حسابهای جام، قرض الحسنه پس انداز کوتاه مدت و ملت کارت هوشمند.
8) تائید اینترنتی چک: به نحوی که هر برگ چک تنها به شرطی در شعب بانک ملت قابل قبول خواهد بود که دو ویژگی ذیل را داشته باشد:
 
    بایستی تاریخ چک با تاریخ سررسید وارد شده در سامانه اینترنتی تایید چک همخوانی داشته باشد .
     بایستی مبلغ چک تائید شده توسط صادر کننده چک در سامانه اینترنتی تائید چک مطابقت داشته باشد.
     مدیریت قبوض شامل پرداخت اینترنتی قبوض خدمات عمومی.
ویژگی های ملت کارت پزشکان
1)امکان حواله وجوه به هر نقطه از کشور بدون کارمزد.
2) امکان شرکت در قرعه کشی حسابهای قرض الحسنه پس انداز.
3) با همراه داشتن این کارت می توانید علاوه بر تمامی شعب بانک ملت، از طریق کانالهای مختلف نظیر اینترنت، فروشگاههای دارای (pos) پایانه های خودپرداز بانک ملت و سایر بانکهای عضو شتاب به حسابهای خود دسترسی داشته باشید.
4) این کارت دارای پارامتر (card verification value) cvv2 بوده و شما می توانید بوسیله این کارت و رمز خرید اینترنتی به راحتی نسب به خرید اینترنتی اقدام نمایید.
محل استفاده از ملت کارت پزشکان
1)پایانه های پرداخت الکترونیکی (pos)
دارنده این کارت می تواند با استفاده از از کارت و مراجعه به هریک از پایانه های پرداختی  (pos) نصب شده در فروشگاهها و مراکز ارائه خدمات نسبت به خرید کالا و یا دریافت خدمات اقدام نماید.

2) پایانه های خود پرداز (ATM)
دارنده این کارت می تواند با مراجعه به هر یک از پایانه های خود پرداز بانک ملت و سایر بانک های عضو شتاب نسبت به دریافت خدمات ذیل اقدام نمایند:
    برداشت وجه تا سقف 000ر000ر2 ریال در شبانه روز (درصورت کفایت موجودی)
    اخذ صورتحساب و دریافت موجودی کارت
     تغییر رمز
     انتقال وجه
     امکان صدور چند کارت برای یک حساب
     امکان تعیین سقف برداشت برای کارتهای صارده توسط صاحب کارت

نکته (1) : توصیه می گردد به منظور سهولت در بخاطر سپاری رمز مخصوص ملت کارت پزشکان در اولین فرصت با مراجعه به یکی از پایانه های خودپرداز، نسبت به تغییر رمز اقدام نمایید.
نکته (2): چنانچه رمز خود را 3 بار متوالی اشتباه وارد نمایید، کارت شما غیر فعال خواهد شد . در این صورت بایستی با مراجعه به هر یک از شعب بانک ملت نسبت به تکمیل فرم های مربوطه اقدام تا رمز جدید برای کارت صادر گردد.
توصیه می گردد به منظور سهولت در بخاطر سپاری رمز مخصوص ملت کارت پزشکان در اولین فرصت با مراجعه به یکی از پایانه های خودپرداز، نسبت به تغییر رمز اقدام نمایید. چنانچه رمز خود را 3 بار متوالی اشتباه وارد نمایید، کارت شما غیر فعال خواهد شد . در این صورت بایستی با مراجعه به هر یک از شعب بانک ملت نسبت به تکمیل فرم های مربوطه اقدام تا رمز جدید برای کارت صادر گردد.

3) خرید کالا یا خدمات از طریق اینترنت:
با دریافت رمز اینترنتی و پارامتر (cvv2) از دستگاه های خود پرداز (ATM) بانک ملت، گزینه "تغییر رمز اینترنتی " دارنده ملت کارت پزشکان قادر خواهد بود در محیط اینترنت از خدمات پرداخت اینترنتی استفاده نماید.


تسهیلات قابل ارائه
1)پرداخت تسهیلات خرید مطب
2) پرداخت تسهیلات خرید لوازم پزشکی
3) پرداخت تسهیلات خرید خودرو و کالاهای با دوام ساخت داخل به پزشکان
 
 فرهنگ کارت دانشجو:
از دیگر کارتهای نوین بانک ملت، فرهنگ کارت دانشجو می باشد، فرهنگ کارت دانشجو، کارتی است به شکل زیر و با ویژگیهای بن کارت ملت که جهت دانشجویان فعال فرهنگی و بنا به درخواست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صادر می شود.
 
دانشجویان می توانند بااستفاده از این کارت، علاوه بر خرید از تمامی فروشگاههای دارای پایانه پرداخت الکترونیکی POS و یا محیط اینترنت ( فروشگاههای مجازی ) از تخفیف ویژه خرید کالا و خدمات در فروشگاهها، موسسات و اماکن علمی و فرهنگی طرف قرارداد با وزارتخانه یاد شده استفاده نمایند.
* کلیه مراحل صدور، شارژ و ... این کارت همانند روال موجود در خصوص «بن کارت ملت» می باشد، با این تفاوت که کارت یاد شده قابلیت شارژ توسط دانشجویان از طریق پایانه های POS منصوب در شعب را نیز دارد. دانشجویان می توانند علاوه بر پرداخت های غیر نقدی دانشگاهها، خود راساً نسبت به شارژ کارت اقدام و از تخفیفاتی که به دارندگان این کارت تعلق می گیرد، استفاده نمایند .
* دارنده فرهنگ کارت دانشجو می تواند موجودی کارت خود را به دفعات و هر بار به میزان دلخواه تا سقف کارت خرج نماید. بدیهی است با شارژ مجدد کارت، مبالغ واریزی به موجودی قبلی اضافه خواهد شد .


کارت هدیه:
این بانک همچون همیشه با نگاهی آرام و دقیق پیرامون مسئله پرداخت الکترونیک ، یکی دیگر از نیازهای پیش روی مشتریان را مد نظر قرار داده است ، بانک ملت مفتخر است ، همگام با فن آوری روز دنیا و با تکیه بر تجربیات گذشته و همچنین تلاش و کوشش مستمر خود سامانه جدید کارت هدیه ملت را به منظور ارائه خدمات نوین در عرصه کارتهای بانکی معرفی نماید:
 
تعریف کارت هدیه ملت
کارت هدیه کارتی است نقدی و بی نام که دارای ماهیت خرید بوده و با شماره مشخص و مبلغ معین صادر می شود و به دارنده آن اجازه می دهد به دفعات دلخواه تاسقف موجودی کارت اقدام به خرید کالا و خدمات از شبکه پذیرندگان کارت ( پایانه های پرداخت الکترونیکی POS متصل به شتاب ) ویا فروشگاه های مجازی( محیط اینترنتی ) اقدام نمایند ، علاوه بر آن دارنده کارت می تواند در صورت نیاز به وجه نقد ، از طریق پایانه های خود پرداز بانک ملت ، وجوه مورد نظر خود را دریافت نماید.
دارنده کارت هدیه بانک ملت بایستی تاقبل از سررسید تاریخ انقضای کارت ( 3 سال ) نسبت به خرید کالا و یا دریافت وجه نقد طبق موارد یاد شده اقدام نماید.
 
محل استفاده از کارت هدیه
1- پایانه های پرداخت الکترونیکی (POS) :
پذیرنده کارت می تواند با استفاده از کارت هدیه و مراجعه به هر یک از پایانه های پرداخت الکترونیکی(POS) منصوب در فروشگاهها و مراکز ارائه خدمات نسبت به خرید کالا و دریافت خدمات فروشگاه مزبور اقدام نماید .
            
           
            
2. خدمات قابل ارائه از طریق پایانه های خودپرداز بانک ملت (ATM )
مشتری گرامی، شما می توانید با مراجعه به هر یک از پایانه های خود پرداز بانک ملت نسبت به در یافت خدمات ذیل اقدام نمایید:
1- دریافت وجه نقد تا سقف کارت هدیه
2- صورتحساب ده عملکرد آخر
3- اعلام موجودی کارت
4- تغییر رمز کارت
5- تغییر رمز اینترنتی کارت
پس از ورود کارت به پایانه، رمز خود را وارد نموده ودکمه ثبت را فشاردهید.سپس گزینه های فوق نمایش داده خواهد شد . با فشار دادن کلید مقابل هر یک از خدمات می توانید عملیات مورد نظر خود را انتخاب نموده و سایر مراحل را حسب پیام های پایانه ادامه دهید.
نکته (1): توصیه می گردد به منظور سهولت در بخاطر سپاری رمز مخصوص کارت هدیه ، در اولین فرصت با مراجعه به یکی از پایانه های خود پرداز ملت ، نسبت به تغییر رمز خود اقدام نمایید.
نکته (2): چنانچه رمز خود را سه بار متوالی اشتباه وارد نمایید کارت شما غیر فعال خواهد شد ، در این صورت بایستی با مراجعه به هر یک از شعب بانک ودر دست داشتن رسید خرید کارت نسبت به تکمیل فرم های مربوطه اقدام نموده تا رمز جدید برای کارت صادرگردد.
 
3. خرید کالا و یا دریافت خدمات از طریق اینترنت:
جهت استفاده از خدمات پرداخت اینترنتی بوسیله کارتهای صادره بانک ملت (ملت کارت و بن کارت ، کارت هدیه ملت)، نیازمند دسترسی به رمز اینترنتی و پارامتر CVV2 کارت خود می باشید. در این راستا تمهیدات لازم جهت اخذ موارد یادشده از طریق پایانه های خودپرداز بانک ملت در سرا سر کشور اندیشیده شده است.
شما می توانید با مراجعه به هر یک از پایانه های مذکور رمز اینترنتی و پارامتر CVV2 کارت خود را دریافت نمایید
 
 
بن کارت
تعریف بن کارت
کارتی است جهت واریز وجوه مربوط به کمک خرید غیر نقدی پرسنل (بن) سازمانها و موسسات که در حال حاضر به صورت کاغذی به کارکنان ارائه می گردد. با ارائه کارت مزبور، کارکنان سازمانها می توانند با مراجعه به فروشگاههای مجاز دارای پایانه POS و یا از طریق محیط اینترنت، نسبت به خرید کالا و خدمات مورد نیاز خود اقدام نمایند.
 
ویژگیهای بن کارت
    بن کارتها یکبار برای کلیه کارکنان تابعه سازمان صادر و طبق برنامه زمانبندی مدنظر سازمان ذیربط در فواصل متوالی شارژ (مبلغ دار) می گردد.
    امکان استفاده از بن کارت در فروشگاههای دارای پایانه POS که مدنظر سازمان متبوعه باشد، وجود دارد، لذا محدود نمودن محل خرج بن کارتها به فروشگاههای خاص نیز به سهولت میسر می باشد.
    همانگونه که بن های کاغذی با نام صادر می گردد امکان ارائه بن کارت با نام و شماره مشخص برای تک تک افراد سازمان وجود دارد.
    به لحاظ حفظ پارامترهای امنیتی، بن کارتها مانند سایر کارت پول های الکترونیکی دارای رمز مخصوص می باشد.
    با عنایت به فرایند طولانی صدور و توزیع بن های کاغذی در ارگانها وسازمانهای مختلف، با یکبار توزیع بن کارت علاوه بر اینکه امکان شارژ مبالغ کمک خرید غیر نقدی درفواصل متوالی وجود دارد در وقت و هزینه موسسه نیز صرفه جویی گردیده و از سرعت و دقت بیشتری برخوردار می باشد.
    با امعان نظر به اینکه برخی موسسات دارای فروشگاههای تابعه بوده و بر این اساس پرسنل موسسه مربوطه بایستی بن های خود را صرفاً در آن محل خرج نماید لذا با استفاده از بن کارت، عملیات جانبی فروشگاههای مذکور (شامل: جمع آوری بن های کاغذی، استخراج آمار مربوطه، ارسال آن به سازمان ذیربط، اتلاف وقت و انجام دستی برخی محاسبات و... ) کاهش خواهد یافت.
    در حال حاضر بدلیل عدم احراز هویت از کارمندان سازمان در فروشگاه مربوطه، در صورت مفقودی بن کاغذی، امکان هر گونه سوء استفاده توسط سایرین وجود دارد. لکن با بهره گیری از بن کارت بدلیل وجود رمز، تنها صاحب اصلی کارت امکان خرج بن کارت را خواهد داشت.
    خرید از طریق بن کاغذی محدودیتی را به دارنده آن تحمیل می نماید. به این صورت که دارنده بن نمی تواند طبق زمانبندی و نیاز خود در چندین نوبت اقدام به خرج آن نماید ولی با بن کارت با هر بار خرید از طریق پایانه POS فروشگاهی یا محیط اینترنت، مابقی مانده در مرکز نگهداری خواهد شد و دارنده آن می تواند در چندین نوبت خرید انجام دهد.
    برای صدور و پشتیبانی (برای مدت یک سال) بن کارت، هیچگونه هزینه ای از سازمانها و موسسات متقاضی اخذ نخواهد شد.
    صدور بن کارت با مراجعه نماینده شرکت/مؤسسه به هریک از شعب بانک، امکان پذیر می باشد.
    دارنده بن کارت می تواند با مراجعه به پایانه های خود پرداز بانک ملت، نسبت به دریافت خدمات ذیل، اقدام نماید:    
                -   اعلام مانده کارت
                -   اعلام ده گردش آخر کارت
                -   تغییر رمز کارت
                -   تغییر رمز اینترنتی کارت
   راهنمای نحوه اخذ رمز اینترنتی و CVV2 کارتهای صادره بانک ملت

جهت استفاده از خدمات پرداخت اینترنتی بوسیله کارتهای صادره بانک ملت (ملت کارت هوشمند ، بن کارت ملت ، کارت هدیه ملت و ملت کارت متمرکز) نیازمند دسترسی به رمز اینترنتی و پارامتر CVV2 کارت خود می باشید . در این راستا امکانات لازم جهت اخذ موارد یادشده از طریق پایانه های خودپرداز بانک ملت در سراسر کشور فراهم شده است .
شما می توانید با مراجعه به هر یک از پایانه های خودپرداز بانک ملت به روش ذیل اقدام نموده و رمز اینترنتی و پارامتر CVV2 کارت خود را دریافت نمایید .
- پس از ورود کارت خود در پایانه های خودپرداز بانک ملت و وارد نمودن رمز کارت نسبت به انتخاب گزینه تغییر رمز اقدام فرمائید .
- گزینه تغییر رمز اینترنتی را انتخاب نمایید .
- رمزاینترنتی موردنظر خود را حداقل در چهاررقم وارد و مجدداً طبق فرمان سیستم ، رمز را تکرار نمایید.
- پس از انجام موفقیت آمیز عملیات ، رمز اینترنتی شما فعال شده و پارامتر CVV2 به همراه تاریخ انقضاء کارت ، بر روی رسید ارائه شده ، چاپ و تحویل می گردد.
توجه: در حفظ و نگهداری رمز اینترنتی خود نهایت دقت را مبذول فرمایید .
CVV2 چیست ؟
شماره شناسایی دوم مشتری می باشد که دارای سه رقم بوده و در پشت کارت های صادره بانک ملت نیز چاپ می شود.
 
رمز اینترنتی چیست؟
رمز دوم کارت می باشد که صرفاً برای عملیات خرید ویا پرداخت اینترنتی کاربرد دارد.
  
 
 

► تلفن بانک ملت
خودپردازهای بانک ملت ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر