بنر

بنر
اینترنت بانک ملت
 


سایت بانکداری اینترنتی

سایت بانکداری اینترنتی بانک ملت با قالبی جدید و منطبق با استانداردهای روز دنیا به منظور ارائه خدمات نوین بانکداری اینترنتی به بهره برداری رسیده است.
این سایت که بر اساس اصول کاربرپسندی(User Friendly) و ارائه آسان خدمات اینترنتی به عنوان یکی از خدمات قابل ارائه به دارندگان حسابهای متمرکز بانک ملت طراحی گردیده و امکان دریافت خدمات متنوعی را برای هریک از مراجعین به این سایت فراهم نموده است.
از جمله ویژگی های این سایت دریافت گواهینامه امنیت بین المللی (SSl) می باشد که این اطمینان خاطر را برای مراجعین خود فراهم نموده تا در محیطی ایمن ، امور بانکی خود را بدون صرف زمان و هزینه مالی با آسودگی خیال و آرامش به انجام برسانند. علاوه بر گواهینامه یادشده ، تمامی اصول ایمنی در مراحل تولید نرم افزار و نحوه دریافت و ارسال تقاضا ها از سمت کاربران مورد کنترل سیستماتیک و نیروی انسانی می باشد و هرگونه حرکت و یا درخواست مشکوکی با واکنش سریع واحدهای کنترلی مواجه می گردد.
از دیگر ویژگی های امنیتی این سایت می توان به تجهیز آن به FireWall و Proxy های نرم افزاری و سخت افزاری اشاره نمود.

نحوه ورود به سایت بانکداری اینترنتی:
دارندگان حسابهای متمرکز بانک ملت که متقاضی دریافت سرویس خدمات بانکداری اینترنتی می باشند
می توانند با مراجعه به شعبه افتتاح کننده حساب خود نسبت به فعال سازی آن اقدام و شناسه مشتری و رمز ورود خود را دریافت نمایند .
جهت دسترسی به سایت بانکداری اینترنتی، بایستی به سایت بانک ملت به آدرس www.bankmellat.ir مراجعه و گزینه ورود به سایت بانکداری اینترنتی را کلیک نمایند.
خدمات قابل ارائه بر روی سایت بانکداری اینترنتی
* خدمات اینترنتی حسابهای جام
• انتقال وجه (حواله اینترنتی) به تمامی حسابهای الکترونیک (جام، قرض الحسنه پس انداز الکترونیک، سپرده کوتاه مدت الکترونیک، ملت کارت) به صورت لحظه ای.
• امکان دریافت پنج، ده و سی گردش آخر حساب ( بصورت لحظه ای) حسابهای جام، قرض الحسنه پس انداز الکترونیک، سپرده کوتاه مدت الکترونیک.
• امکان دریافت دویست گردش آخر صورت پذیرفته ( تا پایان روز کاری قبل) با فرمت مورد نظر شامل Excel, Word, HTML, PDF .
• شناسایی واریز کنندگان وجه به حساب جام از طریق درج نام واریز کننده در صورتحساب (مخصوص مشتریان ویژه).
• امکان تایید اطلاعات چک از قبیل سریال، مبلغ و تاریخ به منظور اطمینان از صحت عملیات و پیشگیری از جعل چک.
• استعلام وضعیت چک به منظور اطلاع از آخرین وضعیت برگ های دسته چک اعم از پاس شده، پاس نشده، برگشت شده و ...
*خدمات ویژه اینترنت ملت کارت :
* انتقال وجه از حساب ملت کارت به سایر حسابهای ملت کارت، جام .
* امکان دریافت مانده و سه گردش آخر حساب ملت کارت (بصورت لحظه ای).
* امکان غیر فعال سازی ملت کارت در صورت مفقودی و یا سرقت.
*خدمات ویژه اینترنت حساب قرض الحسنه پس انداز الکترونیک:
• انتقال وجه (حواله اینترنتی) از حساب قرض الحسنه پس انداز الکترونیک به سایر حسابهای قرض الحسنه پس انداز الکترونیک، سپرده کوتاه مدت الکترونیک و جام.
• امکان دریافت مانده و صورتحساب پنج، ده و سی گردش آخر (بصورت لحظه ای).
• امکان دریافت صورتحساب دویست گردش آخر (تا پایان روز کاری قبل) با فرمت مورد نظر شامل , HTML, PDF, Excel, Word.
*خدمات ویژه اینترنت حساب سپرده کوتاه مدت الکترونیک:
• انتقال وجه (حواله اینترنتی) از حساب سپرده کوتاه مدت الکترونیک به سایر حسابهای سپرده کوتاه مدت الکترونیک، قرض الحسنه پس انداز الکترونیک و جام.
• امکان دریافت مانده و صورتحساب پنج، ده و سی گردش آخر (بصورت لحظه ای).
• امکان در یافت صورتحساب دویست گردش آخر (تا پایان روز کاری قبل) با فرمت مورد نظر شامل HTML, PDF, Excel, Word.
سایر خدمات اینترنتی :
• ارائه خدمات مرتبط با حج
امکان ثبت نام عمره (بدین منظور متقاضی می بایست نسبت به افتتاح حساب سپرده کوتاه مدت الکترونیک نزد یکی از شعب بانک ملت و یا از طریق سایت بانکداری اینترنتی اقدام نماید)، انصراف از ثبت نام عمره، استعلام وضعیت ثبت نام عمره
• امکان دریافت گزارش حواله اینترنتی برای تمامی حسابهای الکترونیک (جام، حساب سپرده کوتاه مدت الکترونیک، حساب قرض الحسنه پس انداز الکترونیک).
• مدیریت قبوض شامل پرداخت قبوض و اخذ گزارش قبوض پرداختی.
• امکان ارسال صورتحساب به آدرس الکترونیکی از طریق Email.
• امکان تغییر رمز و شناسه مشتری.
*مدیریت حساب
• امکان افتتاح حساب الکترونیک (حساب سپرده کوتاه مدت الکترونیک، حساب قرض الحسنه پس انداز الکترونیک) برای آن دسته از مراجعینی که دارای یکی از حساب های الکترونیک بانک ملت می باشند.
• تعیین نام مستعار حساب
از طریق این خدمت، صاحب حساب های الکترونیک بانک ملت می تواند با مراجعه به بخش مدیریت حساب سایت بانکداری اینترنتی خود، نسبت به اختصاص نامی مستعار به هریک از حساب های خود اقدام نماید. برای مثال نام مستعار"حساب جام" خود را به نام "حساب پرداخت حقوق کارکنان" تغییر دهد.
• تعیین اولویت نمایش حساب
 از این طریق صاحب حساب می تواند نمایش هریک از حساب های الکترونیک خود را براساس اولویت مورد نظر تعیین نماید.
• تعریف حساب های برگزیده حواله
در این بخش صاحب حساب می تواند لیست حساب های الکترونیکی خود را که بیشترین واریز حواله به آنها را دارد معرفی و برای آنها نام مستعاری تعیین نماید تا در هنگام صدور حواله، در دسترس وی قرار گیرد و به راحتی مقصد واریز وجه را تعیین نماید.
همچنین به هنگام انجام حواله های اینترنتی چنانچه شماره حساب مقصد به عنوان حسابی خارج از لیست حساب های برگزیده تعریف شده سابق باشد، سامانه با نمایش ستاره زرد رنگی به کاربراطلاع می دهی تا درصورت تمایل، بر روی آن کلیک و شماره حساب مقصد جدید را نیز به لیست اضافه نماید.
• بازگشت به تنظیمات اولیه
 با انتخاب این گزینه از بخش مدیریت حساب این امکان فراهم شده است تا تنظیماتی که توسط کاربر اعمال شده است مجدداً به حالت اولیه و پیش فرض سیستم، برگردانده شود.
*تسهیلات اعطایی

مشتری می تواند در صفحه بانکداری اینترنتی خود، تسهیلات متمرکز دریافتی از بانک ملت را مشاهده نماید
  

راهنمای فعالسازی خدمات اینترنتی

چنانچه دارنده یکی از حسابهای الکترونیک ملت (نظیر جام ، قرض الحسنه پس انداز الکترونیک و کوتاه مدت الکترونیک) هستید ولی تاکنون خدمات ویژه اینترنتی خود را فعال ننموده اید می توانید با مراجعه به شعبه افتتاح کننده حساب نسبت به فعال سازی این خدمات اقدام نموده و شناسه مشتری و کلمه عبور خود را دریافت نمایید.
یک روز پس از فعال سازی خدمات ویژه در شعب می توانید به مدت 5 روز با مراجعه به این سایت نسبت به تغییر کلمه عبور خود اقدام نمایید .
حداکثر 48 ساعت پس از تغییر کلمه عبور ، سایر خدمات مورد نظر فعال خواهد شد .
پس از ورود به سایت , شما می توانید شناسه مشتری خود را به شناسه دلخواه تغییر دهید .
   
 
پرداخت قبوض از طریق اینترنت:
به منظور پرداخت قبوض از بستر اینترنت، مشتریان گرامی می توانند با مراجعه به سایت بانک ملت به نشانی www.bankmellat.ir و انتخاب گزینه ورود به سایت بانکداری اینترنتی،با استفاده از شناسه مشتری و رمز عبور به صفحه بانک اینترنتی خود وارد شوند، از آنجاییکه برخی از مشتریان بیش از یک حساب متمرکز در اختیار دارند بایستی حساب مورد نظر خود را جهت پرداخت قبض تعیین و سپس با استفاده از منوی فعالیتها نسبت به انتخاب گزینه پرداخت قبوض اقدام نموده و با کلیک بر روی گزینه اجرا وارد صفحه پرداخت قبوض گردند.
در صفحه پرداخت قبوض بایستی اطلاعات قبض در محلهای مورد نظر (شناسه های قبض وپرداخت و مبلغ) درج و با انتخاب گزینه تایید نسبت به پرداخت قبض اقدام شود، لازم به ذکر است پس از انجام مراحل فوق سامانه نسبت به تولید رسید قابل چاپ اقدام خواهد نمود.

 

امضاء الکترونیک ملت
امضاء الکترونیک ملت یکی دیگر از دستاوردهای نوین در زمینه بانکداری الکترونیکی می باشد، با استفاده از این خدمات شما مشتری گرامی قادر خواهید بود مبالغ مورد نظر را تا سقف 000ر000ر100 ریال در محیط اینترنت بصورت روزانه منتقل نمایید فناوری بکارگرفته شده در این خدمت مبتنی بر فرایند امضاء الکترونیکی بوده که در آن پیام های تبادل شده در بستر اینترنت از سوی کاربر به مرکز و بالعکس بوسیله دو رشته عدد که اصطلاحاً به آنها کلید رمز نگاری اتلاق می شود رمز می گردد.

این خدمت با رمز نگاری مناسب و غیرقابل نفوذ پیام های ارسالی، بستر امنی در اختیار شما مشتریان گرامی قرار خواهد داد که با استفاده از آن می توانید با اطمینان خاطر در بستر اینترنت نسبت به صدور حواله سقف بالا و انتقال وجوه فی مابین حساب های متمرکز خود و دیگران اقدام فرمایید.

شایان ذکر است این خدمت در قالب بسته سخت افزاری و نرم افزاری شامل تجهیزات ذیل ارائه خواهد شد:
     کارتخوان
     تراشه هوشمند
   CD آموزشی و نصب نرم افزار
     بروشور راهنمای استفاده از خدمت امضاء الکترونیک ملت
     پاکت حاوی رمز سخت افزار
نحوه درخواست خدمت امضاء الکترونیک ملت
تمامی دارندگان حساب های متمرکز بانک ملت (قرض الحسنه پس انداز متمرکز، کوتاه مدت متمرکز و جاری جام) می توانند با مراجعه به شعبه افتتاح کننده حساب خود نسبت به درخواست خدمت مورد بحث اقدام نمایند.
خاطرنشان می سازد پس از تکمیل فرم درخواست، پرداخت هزینه مربوطه و اخذ رسید در قبال وجه پرداختی حداکثر ظرف مدت یک هفته بسته حاوی تجهیزات امضاء الکترونیک ملت از سوی شعبه ذیربط در اختیار متقاضی قرارداده خواهد شد.
شایان ذکر است نحوه استفاده از این خدمت طی یک فقره CD آموزشی و بروشور راهنما به کاربران ارایه خواهد شد.
   

خرید کالا و یا دریافت خدمات از طریق اینترنت :

جهت استفاده از خدمات پرداخت اینترنتی بوسیله کارتهای صادره بانک ملت (ملت کارت و بن کارت ، کارت هدیه ملت) ، نیازمند دسترسی به رمز اینترنتی و پارامتر (CVV2) کارت خود می باشید. در این راستا تمهیدات لازم جهت اخذ موارد یادشده از طریق پایانه های خودپرداز بانک ملت در سرا سر کشور اندیشیده شده است.
شما می توانید با مراجعه به هر یک از پایانه های مذکور به روش ذیل اقدام نموده و رمز اینترنتی وپارامتر (CVV2)کارت خود را دریافت نمایید:
1- ملت کارت خود را در پایانه خودپرداز بانک ملت (ATM) قرار دهید.
2- رمز کارت خود را وارد نموده و کلید ثبت را فشار دهید.
3- سپس دکمه مقابل گزینه تغییر رمز را فشار دهید.
4- گزینه تغییر رمز اینترنتی را انتخاب کنید.
5- رمز اینترنتی مورد نظرخود را حداقل در 4و حداکثر در12 رقم وارد نمایید و مجدداٌ طبق فرمان سیستم رمز را تکرار نمایید.
6-پس از انجام موفقیت آمیز عملیات ، رمز اینترنتی شما فعال شده و پارامتر (CVV2) به همراه تاریخ انقضاء آن بر روی رسید دستگاه چاپ شده و تحویل می گردد.
     درصورت مفقود شدن کارت بایستی در اولین فرصت با در دست داشتن مدارک شناسائی ، به یکی از شعب بانک ملت مراجعه فرموده تا نسبت به مسدود نمودن کارت و صدور کارت جدید اقدام شود .
     صدور رمز المثنی و رفع بلوک از کارت با ارائه اصل کارت از طریق تمامی شعب بانک ملت امکان پذیر می باشد .


 

► موبایل بانک ملت
تلفن بانک ملت ◄

 
پابلیکا
بنر
بنر

افراد حاضر

ما 545 مهمان آنلاین داریم