رازهای استخدامی

پنجشنبه ، 8 خرداد 1393 ، 08:49


پیدا کردن کار مناسب نیاز به تلاش فراوان دارد. کارجویان ممکن است برای پیدا کردن کار روزانه صدها آگهی مختلف و چندین مصاحبه ی استخدامی انجام دهند اما باز هم نتوانند کار مناسب خود را پیدا کنند. بنابراین موفقیت در کار پیدا کردن فقط به بررسی آگهی های استخدامی نیست بلکه باید میزان مهارت و تجربیات خود را نیز افزایش دهید تا بتوانید در کار پیدا کردن موفق باشید. اهمیت استخدام از نظر کارفرمایان و کارمندان متفاوت است. کارفرمایان ممکن است تجربه و مهارت را مد نظر قرار دهند اما کارمندان بیشتر به حقوق و مزایا توجه میکنند. پس باید در هر موقعیت استخدامی زوایای مختلف را بررسی کردو در نهایت بهترین آنها را انتخاب نمود.

 


به گزارش گروه خبری بانکی دات آی آر کیفیت یک کار به کارمندانش بستگی دارد به همین دلیل کارفرمایان اهمیت زیادی به استخدام افراد با تجربه میدهند. هر کارآفرین یا کارفرما یک سری ویژگی ها را مناسب استخدام شدن میداند که اگر آنها را در کارمندی دید وی را استخدام میکند. پس هر کارفرمایی دیدگاه خود را نسبت به کار و استخدام دارد. از این رو رازهای زیادی در پس استخدام افراد وجود دارد. اما در اینجا به 10 راز استخدامی از زبان کارفرمایان میپردازیم.


1-کرس لیکادا؛ صاحب یک شرکت مواد غذایی در کنکورد معتقد است استخدام افرادی که در کار جدی هستند مهمتر از میزان تجربه و مهارت آنهاست. چون اگر با وجود مهارت کار جدی گرفته نشود مسئولیت ها به درستی انجام نمیگیرد و باعث اختلال در کار میشود.


2-ژان اریکسون صاحب شرکت بازرگانی در کلرادو مهمترین معیار خود را برای استخدام کارمندان شایستگی افراد را برای هر موقعیت کاری میداند او معتقد است که استخدام کارمندان مهمترین فرآیند در هر شرکتی است.


3-هانپدر بروس که در زمینه ی مدیریت هتل فعالیت میکند به نظم کارمندان در انجام کارهای روزانه اهمیت میدهد به اعتقاد او اگر در هر کاری نظم وجود داشته باشد نتیجه ی کار موفق خواهد بود.


4-مکمن کتاری؛ دیزاینر آشپزخانه به صداقت در کار اشاره میکند و آن را مهمترین ویژگی برای کارمندان به حساب می آورد چون صداقت در کار پایه و اساس موفقیت در کار است.


5-کران گیل مدیر انجمن های مرتبط با محیط زیست میگوید علاوه بر داشتن یک رزومه ی قوی نگرش افراد نسبت به کار اهمیت دارد. انعطاف پذیری و تمایل به یادگیری مهارت های جدید از ویژگی های یک کارمند خوب است.


6-جان هافر مهندس آرشیتکت و کارآفرین؛ اخلاق را مهمترین فاکتور برای استخدام میداند او معتقد است کسانی که از نظر اخلاق و برخورد با مسائل در کار حرفه ای تر هستند موفق تر خواهند بود.


7-توماس ری صاحب کلینیک زیبایی فقط تجربه را عامل مهم برای استخدام شدن میداند.


8-دکتر مارالا بوچانن در فلوریدا میگوید افراد با انگیزه همیشه زود تر استخدام میشوند.


9-مارک لانن صاحب شرکت لوازم الکترونیک اخلاق در کار را اولویت قرار میدهد  و حتی اخلاق را از مهارت هم مهمتر میداند چون به اعتقاد او مهارت قابل یادگیری است اما داشتن شخصیت و رفتار صحیح ذاتی است و یاد دادن آن به افراد بسیار دشوار است.


10-گری ملتانن صاحب شرکت لوازم بهداشتی نیز 90 در صد استخدام موفق را در مرحله ی مصاحبه میداند چون مصاحبه ای که با موفقیت انجام شود در نهایت منجر به استخدام خواهد شد.

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

================

 

► 10اشتباه رایج در رزومه نویسی
چگونه کار پیدا کنیم؟(2) ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر