بنر

بنر
مکانیکی که ناخن‌ها را مانیکور می‌کند

 

بانکی دات آی آر: پاتریس بنکس، مکانیک و صاحب تعمیرگاه خودرویی در آمریکا، سالنی برای آراستنِ مو و ناراخن خانم‌ها قرار داده است تا در زمان تعمیر ماشین‌شان به کارهای روزمره هم برسند.

 

 


پاتریس به تازگی با شبکه خبری NBC گفتگویی داشته است. او در این مصاحبه اعتراف کرده که در ابتدا از شروع این کار می‌ترسیده است.

نه تنها در کشور ما، بلکه در بسیاری از نقاط جهان تفکر رایجی وجود دارد مبنی بر اینکه زن‌ها نسبت به مردها علاقه کمتری به ماشین و تعمیرِ آن دارند. در تحقیقی که در کشور آمریکا انجام شد، 50 درصد شرکت‌کننده‌ها گفته بودند که در هنگام خرابی ماشین، به همسران‌شان تلفن می‌کنند، 30 درصد به امدادخودروهای جاده‌ایی و فقط 20 درصد از آنها برای تعمیر ماشین‌شان خودشان دست به کار می‌شوند.

علاوه بر این با توجه به اینکه در سراسر دنیا اکثر مکانیک‌ها «مرد» هستند، اینطور جا افتاده که تعمیرکاری ماشین شغل مردانه‌ایی است. حتی عموما این آقایان هستند که در رشته «مکانیک خودرو» تحصیل می‌کنند نه خانم‌ها.

خواسته یا ناخواسته، این رویکرد، جوِ ناخوشانیدی علیه زن‌ها به وجود می‌آورد. شاید به همین خاطر باشد که پاتریس، به تمام این قواعد رایج پشت پا زده و شغل مکانیکی را برای خودش انتخاب کرده است. پاتریس کلینیک اتومبیل دختران «Girls Auto Clinic» را تاسیس کرد تا زنان بیشتری را قدرتمند کند.

پاتریس شاگردان زیادی را برای کارآموزی تربیت کرده است. او در تعمیرگاهش برای راحتی هرچه بیشتر زنان، آرایشگاه کوچکی تعبیه کرده است تا زنان هنگام تعمیر ماشین‌شان به امور شخصی‌شان رسیدگی کنند.

پاتریس نام خودش را از mecanics به shecanics تغییر داده است. او به خانم‌هایی که ماشین‌شان را به تعمیرگاهش می‌برند، نکات مهم نگهداری ماشین را رایگان آموزش می‌دهد.

در کنار شجاعت و جسارت او برای وارد شدن به شغل مکانیکی، مهمترین نکته‌ایی که کسب و کار پاتریس را متمایز می‌کند استفاده از سالنی جداگانه برای آراستن موها و ناخن‌های مشتریان است. به این ترتیب مشتریان به جای اتلاف وقت می‌توانند رایگان ناخن‌هایشان را مانیکور کنند یا مدلی زیبا به موهایشان بزنند.

 

 

 

 

 

 

بانکی: سمیرا همتی

► دورکاری چیست؟
آیا ما مسول عادت‌هایمان هستیم؟ ◄

 
پابلیکا
بنر
بنر

افراد حاضر

ما 884 مهمان آنلاین داریم