راهنمای برنامه ریزی برای اولین سفر خارجی

پنجشنبه ، 2 اسفند 1397 ، 11:54

 

هر دقیقه و هر روز از سال، برای انجام دادن کارهایی که دلتان می خواهد انجام بدهید مناسب هستند؛ اما ممکن است همیشه اینگونه احساس نکنیم و تصور کنیم که در زمان مناسبی برای انجام یک کار خاص قرار نداریم. بیشتر افراد برای انجام کارهای مختلف، منتظر زمان مناسب می مانند : زمان مناسب برای استعفا دادن از یک شغل ناخوشایند، زمان مناسب برای پایان دادن به یک رابطه سمی، زمان مناسب برای ورزش کردن و ساختن اندام خوب ؛ و یا زمان مناسب برای سفر کردن به اقصی نقاط جهان. حقیقت این است که هیچ زمان ایده آلی که در آن احساس کنید می توانید همه کارهایتان را متوقف کنید و به کار خاصی بپردازید وجود ندارد. سفر کردن یکی از آن کارهایی است که می بایست بدون هیچ تردیدی برای آن اقدام کنید و بلافاصله آن را انجام دهید. در این نوشتار، قصد داریم شما را جهت برنامه ریزی برای اولین سفر بین المللیتان راهنمایی کنیم. این راهنمای کامل برنامه ریزی اولین سفر خارجی به شما کمک خواهد کرد که شجاعت این کار را پیدا کنید و شما را قادر خواهد ساخت که استرس بیخود را کنار بگذارید و به سفری که همیشه رویای آن را داشته اید بروید. سه مورد اول در این فهرست ممکن است بسیار سخت به نظر برسند؛ اما قدم های اصلی و مورد لزوم برای تصمیم گیری و برنامه ریزی سفر خارجی به شمار می روند. سایر موارد به شما کمک خواهند کرد که آماده تر باشید و بدانید که پیش بینی کردن، کلید موفقیت است. اگر تابحال هیچ سفر بین المللی نداشته اید و قصد دارید در این زمینه اقدام کنید، بهتر است ابتدا این مطلب همگردی را بخوانید. با ما همراه باشید :

برنامه ریزی اولین سفر بین المللی : یک مقصد انتخاب کنید و در مورد آن تحقیق نمایید

بسیاری از افراد در مورد این که چقدر به سفر خارجی علاقمند هستند صحبت می کنند؛ اما هرگز هیچ قدم محکم و موثری در این زمینه بر نمی دارند. شاید به این دلیل که گزینه های بی شمار مقاصد گردشگری زیبا در جهان، آنها را گیج و انتخاب کردن را برایشان سخت می کند. اگر این احساس باعث شده است شما در جهت بازدید از نقاط فوق العاده در سرتاسر جهان اقدام نکنید، برایتان یک راه حل ساده داریم : بدون این که بیش از اندازه فکر کنید، یک مقصد انتخاب نمایید و سفر خود را آغاز کنید. وقتی مقصدتان را انتخاب می کنید، برنامه ریزی کردن در جهت انجام دادن سفر آسان تر می شود. این که بگوییم "قرار است به سفری به کارتاگنا در کلمبیا بروم" خیلی آسان تر است تا بگوییم "قرار است به نقطه ای در آمریکای جنوبی سفر کنم".

برنامه ریزی اولین سفر خارجی: طول سفر و چگونگی آن را تعیین کنید

طول سفر شما و سبک مسافرت کردنتان، مقدار هزینه ای که برای سرمایه گذاری در این تجربه تان نیاز دارید تعیین می نماید. این که سفرتان 5 روزه باشد یا 14 روزه یا یک ماهه و یا شش ماهه؛ و این که قرار است یک سفر ارزان باشد یا سفر با کوله پشتی، سفر تکنفره یا گروهی و یا یک سفر راحت و مجلل، همه اینها مقدار هزینه ای که می بایست برای آن کنار بگذارید را مشخص می کنند. اصلا لازم نیست تاریخ دقیق سفر را بدانید؛ اما می بایست حداقل در مورد نقاطی که قصد بازدید از آنها را دارید، طول سفرتان و سبک سفری که می پسندید تصمیم قطعی بگیرید.

برنامه ریزی اولین سفر بین المللی : مقدار پولی که نیاز دارید معین کنید

بهتر است براساس سبک سفری که انتخاب کرده اید، در مورد هزینه های سفر در مقصد مورد نظرتان تحقیق کنید. این کار به شما کمک می کند که هزینه روزانه خود را مشخص نمایید و یک بودجه روزانه برای سفرتان در نظر بگیرید. مثلا فرض کنید بعد از تحقیقات، متوجه شوید برای سفرتان که قرار است شش ماه طول بکشد، به یک بودجه 3000 دلاری نیازمند هستید؛ این یعنی در حدود 17 دلار در روز. اگر این مقدار پول را از قبل پس انداز کرده باشید، واقعا فوق العاده است؛ می توانید برنامه ریزی و رزرو کردن پرواز ها و هتل های خود را آغاز نمایید. اما اگر این مقدار پول در حساب بانکی تان موجود نیست، می بایست از قبل برای آن برنامه ریزی کنید. روش های مختلفی برای پس انداز پول وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید؛ روش هایی مانند غذا خوردن در خانه و پول نپرداختن برای غذای بیرون؛ فروختن اتومبیل یا وسایلی که به آنها نیاز ندارید؛ ترک کردن قهوه، الکل و سیگار؛ پیدا کردن یک شغل دوم، یا مشتریان بیشتر و پس انداز پول های اضافی که از آن کسب می نمایید.

برنامه ریزی اولین سفر خارجی: در جهت گرفتن پاسپورت یا تمدید آن اقدام نمایید

اگر پاسپورت ندارید، بلافاصله در جهت گرفتن آن اقدام کنید. پروسه گرفتن پاسپورت اصلا طولانی نیست. اما در نظر داشته باشید که بدون شماره پاسپورت خود نمی توانید هیچ پروازی رزرو کنید. اگر پاسپورت دارید، مطمئن شوید در طول سفر بین المللی شش ماهه تان منقضی نمی شود. مسلما دلتان نمی خواهد بخاطر این که زمان انقضای پاسپورتتان رسیده است، در یک فرودگاه اسیر شوید و از ادامه سفر باز مانید.

برنامه ریزی اولین سفر بین المللی : در مورد اخذ ویزای کشور مورد نظرتان تحقیق کنید

چیزی که اجازه می دهد وارد یک کشور دیگر شوید، ویزا می باشد. اگر ویزا نداشته باشید، نمی توانید سفر کنید. کشور های مختلف در سرتاسر جهان، قوانین متفاوتی در زمینه صدور ویزا برای گردشگران دارند و در بسیاری از موارد، این قوانین به کشوری که مهر آن روی پاسپورت شما خورده است بستگی دارد. پس بهتر است قبل از ادامه برنامه ریزی برای سفر، در زمینه اخذ ویزای کشور مورد نظرتان تحقیق و سپس اقدام کنید.


برنامه ریزی اولین سفر خارجی: بلیط پرواز خود را رزرو کنید

بهتر است بلیط پرواز خود را مدتی قبل از سفر رزرو نمایید؛ سعی کنید تحقیقاتی انجام دهید که به شما در زمینه گرفتن حداکثر تخفیف کمک کند. این که قیمت بلیط پرواز شما چقدر باشد، به آن زمان خاص از سال و بسیاری موارد دیگر وابسته است؛ بنابراین بهتر است در این زمینه ها اطلاعات کامل کسب نمایید.

برنامه ریزی اولین سفر بین المللی : محل اقامت خود را رزرو کنید

توصیه می شود از مجموعه های اقامتی تفریحی اختصاصی و گران قیمت دوری کنید و در مکانی اقامت نمایید که مفهوم فرهنگ و سبک زندگی مردم آن کشور را به شما نشان دهد. با این کار، هزینه اقامتتان هم کمتر می شود. آپارتمان های اجاره ای، میهمان خانه ها و کاوچ سرفینگ Couchsurfing (میهمان شدن در خانه مردم محلی) گزینه های عالی برای این کار هستند؛ اما ممکن است در همه جای جهان موجود نباشند. نکته مهم این است که محل اقامت خود را مدتی قبل از سفر رزرو کنید تا تخفیف های بیشتری هم دریافت نمایید.

برنامه ریزی اولین سفر خارجی: بیمه مسافرتی تهیه کنید

گردشگران باهوش، حتما بیمه مسافرتی تهیه می کنند؛ زیرا می دانند در طول سفر، ممکن است اتفاقات بدی رخ دهد و می بایست بیمه ای داشته باشند که در یک سفر بین المللی، موارد مورد نیازشان را پوشش دهد. حتما تحقیق کنید و شرکتی را انتخاب نمایید که پوشش مناسبی را با قیمت خوب ارائه می دهد و خدمات مشتریان فوق العاده ای دارد.

برنامه ریزی اولین سفر بین المللی : برای فعالیت هایی که قرار است انجام دهید برنامه ریزی کنید

قبل از سفر کردن، فهرستی از فعالیت های مورد علاقه تان که قرار است در طول آن انجام دهید تهیه کنید، هزینه انجام دادن این فعالیت ها را محاسبه نمایید و بودجه خود را براساس آن تنظیم کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد که اگر برای هر کدام از فعالیت های مورد نظرتان، نیاز به رزرو کردن تور یا برنامه خاصی دارید، در جهت آن اقدام کنید؛ و در عین حال، هیجان شما را برای شروع سفر افزایش خواهد داد.

برنامه ریزی اولین سفر خارجی: با اسباب جابجایی در کشور مورد نظرتان آشنا شوید

بعد از این که تجربه سفر های متعدد را کسب کنید، متوجه خواهید شد که خیلی اوقات بخاطر این که در مورد گزینه های ارزان تر یا ایمن تر جابجایی در کشور مقصدتان اطلاعات نداشته اید، مجبور به پرداخت مبلغ بالایی به تاکسی یا وسایل حمل و نقل دیگر شده اید، در حالی که می توانسته اید همان مسیر را به طور رایگان بپیمایید یا بخاطر استفاده از وسیله حمل و نقل ناامن، یک تجربه ترسناک را پشت سر گذاشته اید و سپس متوجه خطرناک بودن آن شده اید. بنابراین قبل از این که سوار هواپیما شوید، در مورد محلی که به آنجا سفر می کنید، محله ای که قرار است در آن اقامت کنید و گزینه های مختلف جابجایی در آن نقطه تحقیق نمایید. در مورد این که چگونه می توانید سیستم حمل و نقل آن کشور را استفاده کنید، مطالبی پیدا کنید و بخوانید؛ نقشه های دیجیتال دانلود کنید تا در پیدا کردن راه به شما کمک کنند؛ و برنامه حرکت وسایل نقلیه را بررسی کنید. این کار یک سرمایه گذاری عالی در زمان است؛ زیرا باعث می شود پول و وقتتان در طول سفر از بین نرود. همچنین وقتی در مورد مقصدتان اطلاعات کامل دارید، استرس کمتری را هم تجربه می کنید.

برنامه ریزی اولین سفر بین المللی : یک سیم کارت محلی تهیه کنید

هزینه مکالمات بین المللی می تواند بسیار بالا باشد و باعث خرج شدن بودجه سفرتان شود. بنابراین بهتر است یک سیم کارت محلی تهیه کنید و تا آنجا که ممکن است از اینترنت وای فای استفاده کنید تا هزینه کمتری بپردازید.

برنامه ریزی اولین سفر خارجی: دو هفته قبل از سفر، کمی پول نقد برداشت کنید

بهتر است همیشه کمی پول نقد برای مواقع اضطراری همراه داشته باشید. مبلغ 500 دلار پول نقد (که 200 دلار آن به پول کشور مقصد تبدیل شده باشد) مبلغ بسیار مناسبی است. بنابراین حداقل یک یا دو هفته قبل از سفر، مقداری پول نقد برداشت کنید و قسمتی از آن را به پول کشور مقصد تبدیل نمایید.

 

بیشتر بخوانید:


4 شغل مناسب برای افراد علاقمند به سفر

30 توصيه به مسافران نوروزي

ایرانیان بیشتر به کجا سفر می کنند + عکس (5)

► دوازدهمین نمایشگاه گردشگری تهران به کار خود پایان داد
چگونه بر ترس از پرواز غلبه کنیم؟ ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر