سرزمین هلند را در تهران ببینید | شش ماه فرصت دارید

شنبه ، 24 فروردين 1398 ، 21:54

نمایشگاه باستان شناسی و هنر سرزمین هلند به روایت موزه درنتس، شش ماه قبل در موزه ملی ایران کار خود را آغاز کرد و قرار بود نمایش آثار آن تا پایان نوروز در تالار نمایشگاهی این موزه ادامه داشته باشد، اما براساس توافق های انجام شده بین موزه ملی ایران و موزه درنتس هلند، نمایش این آثار برای 6 ماه دیگر تا 31 مرداد تمدید شد. جبرئیل نوکنده - مدیر کل موزه ملی ایران - با بیان اینکه موزه ملی ایران در راستای سیاست های جدید خود درصدد برگزاری نمایشگاه از آثار تاریخی فرهنگی موزه ای سایر کشورها در این موزه است، از تمدید نمایشگاه باستان شناسی و هنر سرزمین هلند به روایت موزه درنتس، برای 6 ماه دیگر در این موزه خبر داد.

او تداوم برگزاری این نمایشگاه ها را باعث تقویت تعاملات بین موزه ها به عنوان ارکان مهم فرهنگی هر کشور دانست و افزود: با هدف پاسخگویی به درخواست های مکرر بازدیدکنندگان و علاقمندان، در پی تمدید زمان برگزاری نمایشگاه باستان شناسی و هنر سرزمین هلند به روایت موزه درنتس بودیم که بعد از انجام رایزنی های مورد نیاز و موافقت موزه درنتس این نمایشگاه تا 31 مرداد در موزه ملی ایران در تهران برپا خواهد بود. وی با اشاره به گشایش این نمایشگاه از دهم مهر سال گذشته، تعداد بازدیدکنندگان از این موزه را تا کنون بیش از 38 هزار و 541 نفر اعلام کرد و گفت: براساس تصمیمات جدید در موزه ملی ایران، قصد افزایش ساعت بازدید در روزهای پایانی هفته را داریم، همچنین بازدیدهای ویژه و رایگان در ساعاتی خاص را در برنامه کاری داریم در صورت تصویب اعلام می شود. به گفته او، نمایشگاه هلندی ها یا موزه درنتس هلند در موزه ملی ایران هر روز به جز روزهای دوشنبه از ساعت 9 تا 19 برای بازدید فعال است.
در 17 روز تعطیلات نوروز، بیش از 60 هزار نفر به موزه ملی رفتند

او همچنین از بازدید 60 هزار و 517 نفر از موزه ملی ایران خبر داد و افزود: 57 هزار و 251 نفر گردشگر داخلی و سه هزار و 266 نفر گردشگر خارجی از موزه ملی ایران در این مدت دیدن کرده اند. وی اجرای برنامه های متنوع ویژه نوروزی در این موزه و اجرای موسیقی اقوام در نوروزگاه را در جذب مخاطبان در موزه ملی مؤثر دانست و گفت: از دیگر عوامل مؤثر در جذب مخاطبان، اجرای طرح برنامه شبی با موزه با حضور بیش از ده هزارنفر بازدیدکننده بود. نوکنده گفت: نمایشگاه " کشفیات چهاردهه باستان شناسی ایران" نیز با گستردگی به پهنای جغرافیای ایران و نمایش آثاری برای اولین بار نقش بسزایی در جلب رضایت بازدیدکنندگان داشته است.

► وقوع آتش سوزی در کلیسای نوتردام پاریس
کشف استخوان های انسان مربوط به بیش از 2 هزار سال پیش در مبارکه ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر