آق قلا در محاصره مجدد سیل؛ مردم نگرانند

جمعه ، 6 ارديبهشت 1398 ، 23:03

در پی بارندگیهای اخیر، ذوب شدن برف ارتفاعات و طغیان رودخانه های گلستان بویژه گرگان رود؛ بخش هایی از شهرستان آق قلا مجددا در محاصره آب قرار گرفت.

هم اکنون روستاهای شرقی آق قلا بویژه سقریلقر، یلمه خندان و میرزاعلی بر اثر طغیان گرگان رود و انشعابات آن در محاصره آب است.

همچنین با نفوذ و پیش روی آب؛ بخش هایی از این روستاها دچار آبگرفتگی شده و مشکلاتی برای اهالی ایجاد شده است.

قوای نظامی اعم از ارتش و سپاه در کنار نیروهای مردمی برای ایجاد سیل بند تلاش می کنند و در کنار آن اقلامی همچون آب بسته بندی و پوشاک مخصوص کودکان بین روستائیان توزیع می شود.

اهالی آق قلا که خستگی حدود 40 روز سیل در چهره برخی از آنها به وضوح دیده می شود از بالا آمدن آب نگران بوده و این موضوع را با نیروهای امداد و نجات اعزامی مطرح می کنند.

همچنین کشاورزانی که پیش از این کم و بیش از سیل آسیب دیده اند با هر وسیله ای در تلاش برای مهار و هدایت روان آبها هستند تا از نابودی کامل مزارع خود جلوگیری کنند.

مشابه این وضعیت برای دامداران و واحدهای پرورش طیور منطقه هم دیده می شود.

این در حالیست که فرماندار آق قلا صبح امروز گفت با وجود طغیان مجدد رودخانه های منطقه نگرانی خاصی وجود ندارد و در مجموع اوضاع تحت کنترل است.

امانگلدی ضمیر با بیان اینکه ستاد اسکان اضطراری شهرستان آق قلا برای شرایط احتمالی پیش رو تعطیل نشده است، گفت: تاکنون (صبح امروز) درخواست یا دستوری برای تخلیه منازل در هیچ نقطه از شهرستان آق قلا صادر نشده است.

در لحظه انتشار این گزارش مقارن ساعت 16:15 عصر جمعه از روستای یلمه خندان در تماس تلفنی با مرکز اعلام کرد که به سبب بالا آمدن آب تمام روستا در محاصره سیلاب قرار گرفته و برای بازگشت منتظر اعزام قایق از مرکز شهرستان آق قلا است.

هم اکنون بیش از 600 نفر در روستای یلمه خندان با تمام تلاش و انرژی سعی در ایجاد سیل بند و دیواره دارند تا از ورود آب و تخریب خانه ها و مزارع جلوگیری کنند.

از دیگر نقاط نیز خبر می رسد مشابه این وضعیت در چند روستای دیگر آق قلا هم وجود دارد.

 

► پرواز همدان - تهران تعطیل شد
جامعه شناسی توریسم ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر