بنر

مشکلی که گریبان گیر زائران اربعین حسینی شده است

دوشنبه ، 22 مهر 1398 ، 13:22
براساس آخرین سخنان رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و هوایی ایران، بلیت فروشی پروازهای اربعین اشکال دارد و پیدا کردن بلیت برای زائران مشکل شده است.

سیستم بلیت فروشی مشکل دارد

حرمت الله رفیعی گفت: معتقدم نرخی که برای پرواز اربعین تعیین کرده اند؛ مبلغ دو میلیون و 200 هزار تومان گران است. قبل از این نرخ گذاری، قیمت بلیت دو طرفه اربعین حدود یک میلیون و 800 هزار تومان بود. جدا از این اقدام، بلیت پروازها فقط در اختیار چند آژانس چارترکننده قرار گرفته، حتی من آژانس دار نمی توانم این بلیت را راحت تهیه کنم، چه رسد به مردم عادی. وی افزود: در جلسه ای که پیش از اربعین در سازمان هواپیمایی برگزار شد، قرار شد بلیت فروشی پروازهای اربعین با آژانس های دارای مجوز و سایت شرکت های هواپیمایی باشد و سایت های فروش آنلاین در بازه اربعین محدود شوند.

طبق صحبت ها قرار بود این فروش توسط حدود سه هزار آژانس مسافرتی و خدمات هوایی انجام شود. حالا درست است که در سایت های اینترنتی فروش آنلاین نداریم، اما به همه آژانس های هوایی هم اجازه فروش بلیت پروازهای اربعین داده نشد. او در پاسخ به این سوال که آیا مصوب شده بود همه آژانس های مسافرتی و هوایی فروش بلیت پروازهای اربعین را انجام دهند یا این امکان فقط به یکسری آژانس و شرکت های هواپیمایی داده شد؟ گفت: طبق صحبتی که در جلسات سازمان هواپیمایی شده بود، قرار شد آژانس های مجاز فروش داشته باشند، اما حالا فقط یکسری آژانس چارترکننده این امکان را دارند. ما اعتراض های زیادی از مردم دریافت کرده ایم که بلیت پرواز اربعین را نتوانسته اند از این آژانس های محدود تهیه کنند.

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی قبلا گفته بود: فروش بلیت پروازهای اربعین فقط از طریق آژانس های مجاز و سایت شرکت های هواپیمایی امکانپذیر است و سایت های اینترنتی مجوز فروش پروازهای اربعین ندارند. سازمان هواپیمایی کشوری اوایل مهرماه فهرستی از 17 نماینده رسمی فروش بلیت پروازهای اربعین را منتشر کرده است. بلیت پرواز اربعین نیز حضوری و به تعداد محدود و در صورت داشتن اصل کارت ملی، اصل پاسپورت و کپی آن فروخته می شود. در حال حاضر «بلیت رفت» تا نجف که در اختیار برخی از این آژانس ها قرار دارد، با قیمت مصوب (یک میلیون و یکصدهزار تومان) و از تاریخ 24 مهرماه در دسترس است، اما بلیت «پرواز برگشت» به نرخ مصوب نایاب شده است. به گفته این آژانس ها، ظرفیت پروازهای برگشت تا پایان مهرماه تکمیل شده و برگشت زائرانی که هم اکنون برای خرید بلیت اقدام کنند به آبان ماه موکول می شود که قیمت آن از محدوده نرخ مصوب نیز خارج شده و طبق اطلاعات آژانس های فروشنده، نرخ آن در یک مسیر به یک میلیون و 800 هزار تومان می رسد.

با این حساب هم اینک هر شخصی موفق شود بلیت رفت و برگشت عراق را تهیه کند قیمت آن به مرز سه میلیون تومان می رسد. از سویی در سایت های شرکت های هواپیمایی از یک هفته پیش، برای پروازهای این مسیر در رفت و برگشت «ظرفیت تکمیل» اعلام شده است. تنها تاریخ آزاد برای خرید بلیت پرواز اربعین در برخی از این شرکت ها 27 مهرماه بوده و ظرفیت پروازهای برگشت از چهارم آبان ماه برای فروش باز شده است.


► مناطق ممنوعه گردشگری بزودی تعیین تکلیف می شوند
تغییر ساعت کار موزه ها در شش ماه دوم سال ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر