ثبات در قیمت بلیت ناوگان جاده ای

دوشنبه ، 4 آذر 1398 ، 13:38
براساس خبرهای بدست آمده و سخنان مدیر کل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، هیچ یک از ناوگان حمل و نقل عمومی شامل اتوبوس، مینی بوس و سواری تا اطلاع ثانوی افزایش قیمت نخواهند داشت. این خبر پبرامون قیمت ناوگان حمل و نقل عمومی نگارش شده است.

نرخ کرایه ها ثابت می مانند

به گزارش بانکی به نقل از ایسنا، درپی درخواست رئیس اتحادیه سواری کرایه کشور مبنی بر افزایش سهمیه و قیمت بنزین رانندگان عضو این اتحادیه، مدیر کل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام کرد که برای در نظر گرفتن سهمیه سوخت این وسایل حمل و نقل عمومی پیگیری های لازم صورت گرفته و به تائید دستگاه های متولی نیز رسیده، اما هیچگونه افزایش قیمتی نخواهیم داشت.

رحمت حاج محمدعلی، رئیس اتحادیه سواری کرایه ضمن انتقاد از تعیین سهمیه ماهانه 60 لیتری برای اعضای این اتحادیه گفت: برای تعیین سهمیه مناسب سوخت 1500 تومانی برای رانندگانمان با دستگاه های مسئول مذاکره می کنیم و با این وجود تقاضای ما افزایش 10 تا 20 درصدی نرخ کرایه سواری های بین شهری است. در همین رابطه، داریوش باقرجوان، مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار کرد: با اتحادیه مورد نظر مذاکرات لازم صورت گرفته و بر این اساس سهمیه سوخت ناوگان سواری کرایه پلاک عمومی در دستور کار قرار گرفته و این ناوگان به زودی مشمول سهمیه مناسب خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا سهمیه سوخت در نظر گرفته شده، متناسب با پیشنهاد 1000 تا 1200 لیتری اتحادیه سواری کرایه است؟ افزود: آخرین سهمیه بندی بنزین برای اعضای این اتحادیه 750 لیتر بود که البته درگذشته این سهمیه 1200 لیتر در زمان آغاز اجرای طرح هدفمندی یارانه ها بود که به تدریج کاهش پیدا کرد، اما توانستیم با مذاکراتمان دستگاه های متولی در این زمینه را متقاعد کنیم که سوخت لازم برای این ناوگان را در نظر بگیرند.

مدیر کل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به ناوگان 35 هزار دستگاهی سواری های کرایه فعال در کشور گفت: تا اطلاع ثانوی هیچگونه افزایش نرخ کرایه ای برای هیچ یک از ناوگان حمل و نقل عمومی شامل اتوبوس، مینی بوس و سواری اعمال نخواهد شد و رانندگان باید با همان نرخ های کرایه موجود مسافرانشان را جابجا کنند.


► عوارض خروج از کشور افزایش می یابد
مناطق ممنوعه گردشگری بزودی تعیین تکلیف می شوند ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر