استاد قلابی ۳ سال برق تدریس کرد!

دوشنبه ، 8 آبان 1391 ، 10:19

استاد قلابی که۳سال با مدرک جعلی اقدام به تدریس در دانشگاه های فارس می کرد، دستگیر شد. این استاد قلابی که خود را فوق لیسانس برق معرفی کرده بود با ترفندی ماهرانه اقدام به تحصیل در تعدادی از دانشگاه های مختلف استان فارس می کرد.

به گزارش خبرنگار ما چندی قبل گزارشی مبنی بر فعالیت استادی در دانشگاه فسا به دادسرای این شهرستان ارجاع و فاش شد که مدرک این استاد جعلی است.
با توجه به اعلام این گزارش پرونده ای تشکیل و تحقیقات برای مشخص شدن موضوع آغاز شد. در گام اول تحقیقات ماموران دریافتند که این مرد مدعی شده دارای مدرک فوق لیسانس در رشته برق است و از دو الی سه سال قبل اقدام به تدریس در برخی از دانشگاه های استان فارس می کند.

تحقیقات بعدی سرنخ هایی را در اختیار ماموران قرار داد و فاش شد که این استاد قلابی برای تدریس در دانشگاه مدرکی جعلی ارائه داده و پس از اخذ استعلام مشخص شده که این استاد قلابی مدرکش جعلی است.

با افشای این موضوع ماموران تحقیقات خود را آغاز کردند در حالی که تحقیقات برای دستگیری این استاد قلابی کلاهبردار ادامه داشت پرونده های دیگری مبنی بر فعالیت وی در دیگر دانشگاه ها گشوده شد. در بررسی دیگر پرونده ها سرنخ هایی به دست آمد و مشخص شد که این فرد با مدرک قلابی ضمن تدریس در دانشگاه ها از این طریق مبالغ هنگفتی به عنوان حق الزحمه اخذ و به جیب زده است.

در ادامه تحقیقات با توجه به سرنخ هایی که به دست آمد ماموران هویت این استاد قلابی را شناسایی و برای دستگیری وی وارد عمل شدند. با توجه به تحقیقات گسترده مشخص شد که این مرد در شهرستان فسا است.

تحقیقات بعدی سرنخ های دیگری را در اختیار ماموران قرار داد و مشخص شد که این استاد قلابی فقط از یک دانشگاه ۱۴ میلیون تومان به عنوان حق الزحمه اخذ کرده است.

بر اساس اظهارات مسئولان دانشگاه، زمانی که از دانشگاهی که استاد قلابی مدعی شده که در آن تحصیل کرده استعلام گرفته اند پی برده اند که دانشجویی به این نام و مشخصات در دانشگاه مذکور هیچگاه تحصیل نکرده است.

در نهایت ماموران با اخذ مجوز قضایی برای دستگیری این کلاهبردار وارد عمل شده و در یک عملیات غافلگیرانه وی را دستگیر کردند. وی در بازجویی های اولیه به بزه ارتکابی اعتراف کرد. پس از آن متهم برای بازجویی در اختیار بازپرس پرونده قرار گرفت. وی در بازجویی ها به بزه ارتکابی اعتراف کرد و مدعی شد که با ارائه مدرک جعلی طی سه سال در دانشگاه های مختلف در فارس مشغول به تدریس بوده است.

این استاد قلابی گفت: من دارای مدرک لیسانس برق هستم از سه سال قبل تصمیم گرفتم که به عنوان استاد در دانشگاه های فارس تدریس کنم از این رو مدرک فوق لیسانس را جعل کرده و پس از طی شدن مراحل قانونی مشغول به تدریس شدم.

وی ادامه داد: در این مدت که در دانشگاه های مختلف تدریس می کردم فقط تعدادی کتاب مطالعه کرده و سپس به دانشجویان تدریس می کردم.با توجه به اظهارات متهم برای وی به اتهام جعل، استفاده از سند مجعول و کلاهبرداری قرار بازداشت موقت صادر شد و متهم راهی زندان شد.

گفتنی است این پرونده هم اکنون در دادسرای شهرستان فسا در جریان رسیدگی است.

پربازدید ترین های بانکی:

*****************

► ثبت نام از متقاضیان جدید آزمون استانداری استان قزوین
التماس تحقیرآمیزاز استاد برای نمره/عکس ◄

بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر