اطلاعیه بورس تهران در پاسخ به حواشی ماینر‌ها!

يكشنبه ، 11 مهر 1400 ، 21:28

به گزارش بانکی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، امروز ۱۰ مهر ماه شرکت بورس تهران با انتشار اطلاعیه‌ای در سایت کدال به شفاف‌سازی در خصوص حواشی اخبار اخیر پیرامون دستگاه‌های استخراج رمزارز پرداخت.


موارد و دلایل مطرح‌شده در این اطلاعیه از سوی شرکت بورس تهران به قرار زیر است:


۱- در هیئت مدیره وقت و هیئت مدیره حاضر هیچ‌گونه دستورجلسه یا مصوبه‌ای مبنی بر فعالیت در حوزه رمزارز‌ها اعم از استخراج یا معاملات وجود نداشته است.


۲- تجهیزات خریداری‌شده بر اساس مصوبات کمیته ساختمان تحت عنوان «سرور‌های پردازشگر مورد نیاز مرکز داده» بوده است که کاربرد چندگانه تجهیزات مذکور موجبات سوءاستفاده از این ابهام و در نهایت قصور یا تقصیر مجریان را فراهم کرده که مراتب رسیدگی انضباطی به موضوع توسط هیئت مدیره و نهاد ناظر در دست پیگیری است.


۳- یادداشت‌های همراه صورت‌های مالی و گزارش حسابرس و بازرس قانونی موید آن است که اتفاق صورت‌گرفته بسیار محدود بوده و مطلقا مصداق «ضرر و زیان سهامداران» نیست.


۴- فعالیت صورت‌گرفته هیچ‌گونه خللی در روند عادی فعالیت و انجام وظایف بورس اوراق بهادار تهران و نیز روال عادی معاملات ایجاد نکرده است.


۵- هیئت مدیره در حال بررسی ابعاد اتفاق به وقوع پیوسته از زوایای فنی و مالی است که با شفاف‌تر شدن موضوع، موارد متعاقباً به اطلاع کلیه سهامداران و ذی‌نفعان خواهد رسید.


این موضوع قطعا یکی از مهم‌ترین تخلفات در بورس تهران است. در حال حاضر، بسیاری از سهامداران به ویژه مالباختگان سال گذشته بازار سرمایه در این فکر هستند که وقتی آنها در حال از دست دادن سرمایه‌های خود بودند، عده‌ای از مسئولین که باید ناظر بازار و مانع از ضرر و زیان آنها می‌شدند، خود در شرکت بورس در حال استخراج رمزارز بودند.

► بورس تغییر جهت داد
سهامداران شرکت دامداری «تلیسه نمونه» سود سهام خود را در شعب بانک صادرات ایران دریافت کنند ◄

مطالب مرتبط