بنر

رشد ۱۷ هزار و ۹۲۱ واحدی شاخص کل بورس

شنبه ، 13 فروردين 1401 ، 22:37

امروز چهارشنبه (۱۰ فروردین) شاخص کل بورس در ابتدای معاملات با اُفت ۷۴۱ واحدی در ارتفاع یک میلیون و  ۴۱۳ هزار واحد  قرار گرفت. در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس با رشد ۱۷ هزار و ۸۸۷ واحدی، در تراز یک میلیون و ۴۳۲ هزار و ۱۳۷ واحد متوقف شد.


آرتا اسدی تحلیلگر بازار سرمایه گفت: اخباری همچون، الزام واحد‌های تولید کننده مواد اولیه به عرضه تولیدات خود در بورس کالا، جزییات عرضه ۱۴۳ هزار تن کالا در بورس کالا، سرمایه گذاری در طرح توسعه پالایشگاه غیر بورسی، افزایش حجم صادرات نفتی، اجبار به توزیع سهام زیرمجموعه ایران خودرو  پس از افزایش ۴۰ درصدی، خبر اعطای تسهیلات به فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و استارت آپ‌ها که باعث افزایش اشتغال و سود آوری خواهد شد، بازار سرمایه امروز را تحت تاثیر قرار داد و برای این بازار رشد ۱۷ هزار واحدی به ارمغان آورد.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به حدود رقم ۲ هزار و ۷۸۱ میلیارد تومان رسید. «فارس»، «نوری» و «فولاد» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و «خودرو»، «شستا» و «خساپا» سه نماد پر تراکنش بودند.


رشد ۱۷ هزار و ۹۲۱ واحدی شاخص کل بورسشاخص کل هم وزن هم با رشد ۲ هزار و ۹۸۲ واحدی روی پله ۳۶۵ هزار و ۹۰۸ واحد قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز سهام در بورس تهران به تعداد ۷ هزار و ۴۰ میلیارد سهم به ارزش ۲ هزار و ۷۸۱ میلیارد تومان رسید.


رشد ۱۷ هزار و ۹۲۱ واحدی شاخص کل بورس


شاخص فرابورس هم با رشد ۲۶۰ واحد روی پله ۱۹ هزار و ۳۱۶ واحدی قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز در فرابورس ایران به تعداد یک هزار و ۱۱ میلیون و سهم به ارزش ۶۷۰ میلیارد تومان رسید.


رشد ۱۷ هزار و ۹۲۱ واحدی شاخص کل بورس


نماد‌های تاثیر گذار در شاخص کل بورس

نماد‌های فارس، نوری و فولاد به ترتیب با ۱۰۳۲۳، ۱۱۲۷.۵ و ۷۳۵.۶ واحد بیشترین تاثیر مثبت را به جای گذاشتند و نماد‌های کچاد، وغدیر و کگل به ترتیب با ۲۰۹.۱۳، ۱۶۲.۶۹ و ۱۵۰.۶۳ واحد بیشترین تاثیر منفی را به جای گذاشتند.


نماد‌های تاثیرگذار در فرابورس

نماد‌های آریا، زاگرس و شگویا به ترتیب با ۹۹.۹۳، ۳۸.۱۱ و ۱۹.۷۷ بیشترین تاثیر مثبت را به جای گذاشتند و نماد‌های شاوان، حآفرین و بزاگرس به ترتیب با ۲.۳۶، ۱.۸۳ و ۱.۸۱ واحد بیشترین تاثیر منفی را به جای گذاشتند.


برترین گروه صنعت بورس

امروز خودرو بیشترین ارزش معامله را با مبلغ ۸۱۰ میلیارد تومان به خود اختصاص داد. همچنین «شیمایی»، «بانکها» و «فلزات اساسی» در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند.


رشد ۱۷ هزار و ۹۲۱ واحدی شاخص کل بورس


بیشترین افزایش و کاهش قیمت در بورس

سهام شرکت‌های فارس، دپارس و سغرب بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت‌های پردیس، ثامان و سخزر بیشترین کاهش قیمت را در بورس تهران تجربه کردند.


بیشترین افزایش و کاهش قیمت در فرابورس

سهام شرکت‌های هجرت، قاسم و دبالک بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت بزاگرس، حآفرین و غپآذر بیشترین کاهش قیمت را در فرابورس ایران تجربه کردند.


برترین عرضه و تقاضا در بورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های وساپا، ورنا و افران بیشترین عرضه فروش سهام را نماد‌های همای، صمعاد ۲۱۲ و ارمغان در بورس ایران داشتند.


برترین عرضه و تقاضا در فرابورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های اعتماد، اوصتا و آسامید و بیشترین عرضه فروش سهام را نماد‌های اعتماد، تابان ۰۳ و  اوصتا در بورس ایران داشتند.


بیشترین ارزش و حجم معاملات سهام در بورس و فرابورس

نماد‌های خودرو، خساپا و خگستر بیشترین ارزش معامله و نماد‌های شستا، خساپا و خودرو بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.


نماد‌های اعتماد، کارا و آریا بیشترین ارزش معامله و نماد‌های کرمان،   تجلی و کارا بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.

► رشد ۱۷ هزار و ۹۲۱ واحدی شاخص کل بورس
واریز سود سهام عدالت از فردا آغاز می‌شود ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر