بنر

"وپاسار" نماد رشد و توسعه در بازار سرمایه

سه شنبه ، 30 فروردين 1401 ، 15:23

بانک پاسارگاد از سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را در ایران آغاز کرده است و از مردادماه سال 1390 با نماد "وپاسار" در فهرست بورس اوراق‌بهادار تهران قرار گرفته‌است و از ابتدای شروع فعالیت خود همواره عملکرد درخشانی در میان بانک‌های خصوصی ایران از خود نشان داده است.

نبض بورس ـ در ادامه به بررسی عملکرد9ماهه بانک پاسارگاد می‌پردازیم.


بانک پاسارگاد (نماد وپاسار) در 9 ماه اول سال1400 به سود خالص 6،636 میلیارد تومانی رسید (1،013 ریال به ازای هر سهم) که 46% بیش از مدت مشابه گذشته بوده است.


هم‌چنین این بانک در این مدت، حدود 28،716 میلیارد تومان درآمد از تسهیلات داشته که 87% بیش از مدت مشابه سال گذشته بوده است.


هم‌چنین مبلغ 19،730 میلیارد تومان بابت سود سپرده‌ها پرداخت کرده است که 76% بیش از مدت مشابه سال گذشته بوده است.


جمع درآمدهای عملیاتی ۹ماهه سال جاری بانک پاسارگاد با افزایش ۳۰درصدی به ۱۰،۱۸۰ میلیارد تومان رسیده است.


خالص سود سرمایه‌گذاری‌های بانک در این 9 ماه حدود 43 میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییری نداشته است.


اما نکته قابل توجه در صورت مالی ۹ماهه بانک پاسارگاد، تمرکز بیشتر بر روی خالص درآمدهای کارمزد بوده که این درآمدها نسبت به سال قبل افزایش ۵۹درصدی داشته و به ۱،۵۷۵میلیارد تومان رسیده است. به عبارتی ۱۵درصد از درآمدهای عملیاتی بانک پاسارگاد از محل کارمزد است. مانده موجودی نقد بانک پاسارگاد هم با افزایش ۶۳درصدی نسبت به سال قبل به ۴۳.۹۸۵ میلیارد تومان رسیده است. حاشیه سود خالص وپاسار در صورت مالی ۹ ماهه به ۶۵درصد رسیده که ۷درصد افزایش را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.


عملکرد ماهانه بانک:


بانک پاسارگاد در اسفند ماه و در دروه 12 ماهه سال 1400 تراز مثبت و عالی ثبت کرده است.


بانک پاسارگاد در عملکرد 12 ماهه منتهی به اسفند ماه، حدود 38،360 میلیارد تومان درآمد از تسهیلات اعطایی خود کسب نمود. هم چنین جمع سود اعطا شده به سپرده های سرمایه گذاری شده در این بانک به 26،615 میلیارد تومان رسید.


هم‌چنین تراز این بانک در اسفندماه 1،096 میلیارد تومان و در 12 ماهه 11،745 میلیارد تومان مثبت بوده است.


بنظر رشد تراز عملیاتی بانک‎‌ها در ۱۲ ماه گذشته و بحث سود تسعیر ارز موجب خوش‌بینی فعالان به صورت‎های مالی ۱۲ ماهه بانک‌ها شده است. در بین ۷ بانک پذیرفته شده در بورس‌ها وپاسار پس از وبملت بیشترین رشد تراز عملیاتی در مقایسه با سال ۹۹ را به ثبت رسانده‌ است.


آخرین قیمت سهم در حدود 8.830 ریال است و در یک ماه گذشته نزدیک به 11درصد رشد داشته است.

► بانک‌ها مجاز به انتشار اوراق خرید دین مبتنی بر مطالبات از بخش دولتی شدند
اعلام نرخ حق الوکاله سپرده های مدت دار بانک کشاورزی در سال 1401 ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط

حمایت بانک تجارت از تامین مالی طرح جامع شرکت پالایش نفت تبریز


مدیرعامل بانک تجارت دردیدار با مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز بر لزوم حمایت از تامین مالی طرح جامع این مجموعه تاکید کرد.


مدیرعامل بانک تجارت دردیدار با مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز بر لزوم حمایت از تامین مالی طرح جامع این مجموعه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک تجارت، دکتر هادی اخلاقی فیض آثار، دردیدار با باقری مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز در مجموعه تاریخی بانک تجارت واقع در میدان امام خمینی که با حضور حسین زاده مدیر شعب آذربایجان شرقی برگزار شد، با تاکید بر لزوم حمایت از تامین مالی طرح جامع این مجموعه گفت: بانک تجارت از دیرباز با حمایت از بخش انرژی همواره جزو بانک‌های اول این صنعت محسوب می‌شده است و با در اختیار داشتن کارشناسان متخصص مالی همسو با برنامه‌ها و پروژه‌های این شرکت‌ها در مسیر سودآوری و تحق اهداف آن‌ها حرکت می‌کند.


وی با اشاره به همکاری دیرینه بانک تجارت با حوزه نفت و انرژی گفت: نگاه بلند مدت بانک تجارت و حمایت از صنعت نفت، گاز و پتروشیمی در سال‌های اخیر با نگاه تخصصی به این حوزه‌ها همراه بوده و توانسته در قالب طرح‌های ویژه مانند گشایش اعتبارات اسنادی داخلی، صدور ضمانت نامه، تنزیل LC داخلی این همکاری‌ها را تداوم بخشد.


مدیر عامل بانک تجارت ادامه داد: همکاری با بخش‌های مختلف حوزه نفت و انرژی همواره جزو اولویت‌ها و برنامه‌های اصلی بانک محسوب می‌شود. بانک تجارت با وجود تحریم‌های بین المللی خود را موظف می‌داند در کنار شرکای تجاری خود و همسو با اهداف این مجموعه‌ها گام بردارد.


مدیر عامل شرکت پالایش نفت تبریز با اشاره به تجربه همکاری بانک تجارت با شرکت‌های حوزه نفت، گاز و پتروشیمی گفت: بیشترین حجم فعالیت‌های اعتباری شرکت، به بانک تجارت تعلق دارد و مدیران و کارشناسان بانک همواره با مشاوره‌های خود این مجموعه را همراهی می‌کنند.

بنر