بنر

خروج دارایی های بانک های ایرانی از اروپا

دوشنبه ، 22 مهر 1387 ، 17:28
 
 
با ادامه وضعيت بحران مالي در اروپا و ورشکستگي تعدادي از بانک‌‏هاي اروپايي، تعدادي از بانک‌‏هاي دولتي ايران دارايي‌‏هاي خود را از بانک‌‏هاي اروپايي خارج کردند.
در اين ميان بانک سپه بيش از 2ميليارد دلار از دارايي‌‏هاي خود را از بانک‌‏هاي اروپايي خارج کرده است. ساير بانک‌‏ها همچون بانک صادرات نيز که از جمله بانک‌‏هاي فعال در خارج از ايران است و 22 شعبه در خارج از ايران دارد، براي خروج بخشي از دارايي‌‏هاي خود از بانک‌‏هاي اروپايي دست به کار شده است.
اين موضوع در خصوص ساير بانک‌‏هاي دولتي نظير بانک ملي و بانک ملت نيز صادق است.
بر پايه تازه‌‏ترين آمارها بحران مالي درآمريکا سبب شد تا 15 بانک آمريکايي ورشکست شوند.
دکتر احمد ميدري، اقتصاددان معتقد است وقتي ورشکستگي بانک‌‏هاي آمريکايي را دربر مي‌‏گيرد، خطر در کمين بانک‌‏هاي ايراني نيز هست؛ لذا بايد در برخورد با آنها جوانب احتياط را رعايت کرد.
بر اين اساس، دکتر ا...‏ داد نيز خروج دارايي‌‏هاي بانک‌‏هاي ايراني از بانک‌‏هاي اروپايي را يک اقدام عاقلانه توصيف کرده و معتقد است در شرايطي که ريسک بالا مي‌‏رود، بايد احتياط بيشتري در بانکداري داشت.
بر پايه اين گزارش، بانک‌‏هاي اروپايي در صورت ورشکستگي ايفاگر تعهدات خود در قبال سپرده‌‏گذاران نيستند و همين امر سبب شده تا بخشي از مردم اروپا دارايي‌‏هاي خود را از برخي بانک‌‏ها خارج و در بازارهاي ديگري سپرده‌‏گذاري کنند.
 

► ورودی های دانشگاه تهران تجارت کارت جوان گرفتند
تعطیلی شعب زیان ده بانک تجارت ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر