کاهش نرخ سود تسهیلات بانک توسعه صادرات

سه شنبه ، 25 تیر 1392 ، 11:58

چنانچه مشتریان ضمانت‌نامه صندوق ضمانت صادرات را به عنوان وثیقه ارائه نمایند این نرخ تا 2درصد در هر بخش تقلیل پیدا می کند.
نرخ سود تسهیلات اعطایی بانک توسعه صادرات در امورتولیدی صادراتی 14 درصد و در بخش خدمات وبازرگانی صادراتی 18درصد است که چنانچه مشتریان ضمانت‌نامه صندوق ضمانت صادرات را به عنوان وثیقه ارائه نمایند این نرخ تا 2درصد در هر بخش تقلیل پیدا می کند.

سید صمدالدین هاشمی رییس بانک توسعه صادرات شعبه  اصفهان با بيان اين مطلب در جلسه ماهانه کمیسیون کشاورزی اتاق اصفهان افزود: اين بانك كمترين نرخ سود بانكي را بر اساس بسته سياستي و نظارتي بانك مركزي اعمال مي‌كند.

وي در خصوص تسهیلات بانك توسعه صادرات براي صادرکنندگان محصولات کشاورزی  گفت: مدارک مثبته خرید یک ماه پس از اخذ تسهیلات می تواند قابل ارائه باشد و همچنین مهلت قرارداد تسهیلاتی محصولات صادراتی سیب درختی وخشکبار درقالب عقد فروش اقساطی وسلف از 6 ماه به 9 ماه افزایش پیدا کرده است.

وي با بيان اينكه در 4سال اخیر هیچ سرمایه ای به بانک تزریق نشده و اين بانك به دليل تخصصي عمل كردن نمي تواند بدنبال جذب سپرده باشد تصريح كرد: به منظور تدوام ارائه خدمات به صادرکنندگان استان، می طلبد صادرکنندگان نسبت به متمرکز نمودن گردش عملیات مالی در بانک همکاری نمایند.

آقاي هاشمي گفت: شعبه اصفهان اين بانك سعی نموده در پرتفوی تسهیلاتی خود در همه بخش‌هاي اقتصادي فعالیت نماید که متاسفانه علی رغم صادرات 55میلیون دلاری بخش کشاورزی استان و پتانسیل موجود این مهم انجام نشده است که اميد است این نشست بتواند ما را در این خصوص یاری نماید.
اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

===============

► مایکروسافت هم ساعت مچی هوشمند می سازد
آخرین خبرها از زمان تحویل مسکن مهر ◄

بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر