10 راه موفقیت سریع

سه شنبه ، 12 آذر 1392 ، 14:27

قبل از اینکه به سراغ راهکار ها برویم لازم است یاد آوری کنیم که موفقیت یک شبه و بدون زحمت تنها یک رویای دور از دسترس است و بدون رنج هیچ گنجی بدست نمی آید پس اگر با این توهم که قرار است با خواندن این گزارش جادو کنید وارد شدید الان این صفحه را ببندید اما اگر می خواهید روند موفقیتتان را سرعت ببخشید درست انتخاب کرده اید.

به گزارش بانکی دات آی آر، موفقیت دستیابی به موقعیت ها و شرایطی است که برای ما مطلوب و خوش آیند است برای دست یافتن به خواسته هایمان باید تمام تلاشمان را به کار ببندیم اما همیشه انجام چند تکنیک ساده می تواند موفقیت ما را سرعت ببخشد.

1. موفقیت را تعریف کنید

اغلب ما هدفمان را در زندگی موفقیت می دانیم اما مصداق صحیحی برای آن داریم. به همین دلیل لازم است با مصداق مشخص کنید که موفقیت از نظر شما چیست و چه زمانی احساس موفقیت می کنید.

بعد از تعیین کلیات به سراغ جزئیات هم بروید هیچ چیز را رها نکنید و تلاش کنید دنیای موفقتان را با جزئیات ترسیم کنید.

2.در مورد اهدافتان صحبت کنید

در مورد ملاک های موفقیتتان و آنچه دوست دارید به آن برسید با دیگران صحبت و مشورت کنید. موفقیت راز نیست. لازم نیست آنچه به آن علاقه دارید را مثل رازی سر به مهر در سینه نگه دارید گاهی صحبت کردن با دیگران به شما ایده های جدیدی می دهد.

3.برنامه هایتان را یادداشت کنید

برنامه های شما لازم نیست خیلی عمیق یا کلان باشد اما ارزشش را دارد که آنها را به همراه ایده های جدید یادداشت کنید اینطوری هیچ چیز را فراموش نمی کنید علاوه بر این نگارش به شما کمک می کند که برای انجام کارها مصمم تر شوید.


4.    آشفتگی های موجود در اطرافتان را شناسایی و مسئولیت برطرف کردن آنها را به عهده بگیرید.

همه ی ما کارهایی داریم که هر چند شاید کوچک باشند اما انجام آنها را به تاخیر انداختیم و چند کار انجام نشده به همین ترتیب در گوشه ای از ذهنمان تلمبار شده و اجازه نمی دهد فکرمان باز شده و در مورد مسائل مهم تمرکز لازم را داشته باشد ، پس بهتر است ابتدا وقتی بگذارید و تمام کارهای انجام نشده تان را با رعایت اولویت به پایان ببرید

5.برنامه ریزی کنید

حالا که ذهنتان مرتب شد و ایده هایتان را نوشتید و پرداختید بهتر است برنامه ای مدون و کامل برای آینده خودتان تدوین کرده و طبق آن عمل کنید.

6.از متخصص ها غافل نشوید

مشورت با متخصصین امر همیشه مفید است حتی اگر لازم باشد برای مشورت هزینه کنید ارزشش را دارد گاهی نکاتی که یک کارشناس به شما می گوید شما را از تکرار اشتباهات دیگران و انجام امور غیر ضرور معاف می کند به این ترتیب موفقیتتان سریعتر حاصل می شود.

7.به عوامل فراطبیعی توجه کنید

بهتر است جایی هم برای سایر عوامل بگذارید ، گاهی اوقات گرفتن دست یک نیازمند ، یا کمک مالی به کسی که از شما کمک می خواهد ، می تواند شما را زودتر به اهدافتان برساند ، البته باید شرایطی را هم در این امر رعایت کرد. ولخرجی و حماقت را در کمک کردن به دیگران از خودتان دور کنید.

8. میان بر ممنوع

سعی کنید راه های واهی و مسیر های خلاف عرف و قانون را برای دستیابی سریع به موفقیت امتحان هم نکنید چراکه نه تنها شما را از مسیر دور می کنند چه بسا به مشکل بر بخورید.

این به معنی دوری از نو آوری نیست بلکه منظور ما بیشتر این است که سعی نکنید برای دسترسی به موفقیت ارزش ها را زیر پا بگذارید. چون قطعا به آنچه می خواهید نخواهید رسید.

9. خودتان را ارزیابی کنید

در یک بازده زمانی مشخص خودتان را ارزیابی کرده و میزان موفقیت و ناکامی هایتان را مشخص کنید .به این ترتیب متوجه خواهید شد در مسیر صحیح هستید یا باید تغییرات عمده ای در استراتژی هایتان ایجاد کنید.

10. خودتان را تشویق کنید

اگر به موفقیتی هر چند کوچک دست یافتید لازم است خودتان را تشویق کنید و حتی به خودتان جایزه بدهید ! این کار کمک می کند تا انرژی لازم برای ادامه تلاش و کوشش را به دست بیاورید.

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

================

► نرخ ارز،طلا وسکه پایان وقت اداری 12 آذر 92
زنان شاغل عربستانی + عکس ◄

مطالب مرتبط
بنر