بنر

بحرانی به پهنای خلیج مکزیک + عکس

شنبه ، 8 خرداد 1389 ، 15:04

از زمانی که حادثه نشست نفت در خلیج مکزیک به وقوع پیوسته است در زمینه خسارت های وارده به اقتصاد این منطقه تخمین های متفاوتی زده شده است و البته همه این تخمین ها ضررهای میلیاردی را نشان می دهد.

 

به گزارش بانکی دات آی آر ، برخی آن را در حدود 3 میلیارد، برخی دیگر 14 میلیارد و حتی برخی افراد سیاسی این مبلغ را بیش از 100 میلیارد دلار برآورد کرده اند.

 

واقعیت آن است که دامنه این بحران بسیار گسترده است و این در حالی است که دو مسئله بسیار مهم بدون پاسخ باقی مانده اند. چه زمانی به طور کامل سوراخ بسته می شود و نشت قطع می شود و چه موقع لکه حاصل از این نشت به طور کامل ازبین می رود؟تا زمانی که جواب این دو سوال داده نشود هیچ کس نمی تواند بگوید واقعا به چه میزان خسارت به بار آمده است.گفته می شود چهار صنعت بزرگ در خلیج مکزیک وجود دارد، صنعت نفت، گردشگری، ماهیگیری و قایقرانی که این صنعت ها که در موجموع درآمدی بالغ بر  234 میلیارد دلار در سال دارند ،  این بر آورد بر اساس مطالعات دقیق دانشگاهی در سال 2007 که توسط دانشگاه تگزاس نیز به چاپ رسیده است به دست آمده است.


دو سوم از این در آمد در ایالات متحده آمریکا و یک سوم آن در مکزیک است.
در واقع اگر خلیج مکزیک یک کشور محسوب می شد، 29 امین کشور بزرگ جهان به لحاظ اقتصادی می شد.
و حال با واقعه نشت نفت این اقتصاد همچنان در خطر است! چه آینده در انتظار این خلیج است؟

با هم تصاویری از چگونگی ایجاد و ابعاد این فاجعه ی زیست محیطی را می بینیم:

 


این تصویری از ویدیوی زنده ای است که نشان می دهد چگونه نیروی روبوتیک آمریکا بسیار سهل انگارانه و وحشیانه حین عمل آچرکشی باعث ایجاد نشست و سرریز نفت به خلیج مکزیک شده است.

 


این تصویر که تکه سبزی را نمایش می دهد، تلاش دریاداران را برای پاک کردن باتلاقی است که هم اکنون در نفت غرق شده است.منطقه مشکی ، گستردگی پخش شدن لکه نفت را به نمایش می دهد.

 


تصویر پمپاژ با فشار گل به داخل لوله برای سد کردن مسیر لوله ، همراه با سیمان گرفتن آن.

► مرحله دوم آزمون آموزش و پروش تیر ماه برگزار می شود
رکورد شکنی قیمت سکه و نگرانی از افزایش طلای تقلبی ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر