بنر

کارت‌های اعتباری سخنگو، در جیب مشتریان بانکها

يكشنبه ، 22 اسفند 1389 ، 10:51

 

پس از گذشت 40 سال از ورود نوار مغناطیسی و تغییر نظام بانکداری، اکنون شرکت‌های سازنده کارت‌های اعتباری درپی ساخت کارتی هستند که با صاحب خود صحبت می‌کند!

به گزارش بانکی دات آی آر این کارت‌ها همچنین می‌توانند باقیمانده حساب فرد را نمایش داده و در همان حال می‌توان از آنها به عنوان کارت هدیه نیز استفاده کرد.

این کارت‌ها که قرار است در اواخر سال 2011 در آمریکا معرفی شوند از ریزپردازنده‌های نازک ویفر برخوردار بوده و با باتری‌هایی کار می‌کند که تا سه سال دوام دارند.

از آنجایی‌که شرکت‌ها در تلاش برای مقابله با تقلب هستند، این کارت‌ها تنها پس از وارد کردن کد امنیتی به نمایش اطلاعات شخصی خواهند پرداخت.چند سال پیش اروپا به کارت‌های تراشه‌ای روی آورد که به دارنده خود اجازه می‌داد برای خرید کالا یک شماره پین وارد کنند. این امر موجب کاهش چشمگیر موارد تقلب شد.

اولین نوار مغناطیسی توسط شرکت آی‌بی‌ام در سال 1960 برای دولت آمریکا ابداع شد.

شرکت‌های محدودی در آمریکا تصمیم به تعویض سیستم خود در کارت‌های اعتباری گرفته‌اند که شرکت سیتی‌بانک یکی از آنهاست. این شرکت به تازگی کارتهای 2G خود را به بازار عرضه کرده که از یک نوار مغناطیسی قابل برنامه‌ریزی و دکمه‌های بر روی آن تشکیل شده و به کاربر اجازه می‌دهد از آن به عنوان کارت اعتباری یا برای خرج کردن پاداش‌های خود استفاده کند.

در حال حاضر دوره آزمایشی این کارت‌ها آغاز شده و در صورت موفقیت می‌تواند در تمام آمریکا مورد استفاده قرار گیرد.

شرکت مسترکارت نیز به تازگی کارتی عرضه کرده که روی آن یک صفحه ال‌سی‌دی وجود دارد که کد یکبار مصرف را برای خرید آن‌لاین به کاربرش نمایش می‌دهد.

این بدین معنی است که اگر مشخصات کارت اعتباری دزدیده شود، فرد نمی‌تواند بدون داشتن کد برای خرید از این کارت‌ها استفاده کند.

حتی امروزه سخنانی در مورد حذف کلی کارتهای اعتباری و جایگزین کردن یک تراشه به جای آنها در تلفن همراه شنیده می‌شود.

البته تا رسیدن به این مرحله پنج سالی وقت هست و تا آن زمان تولیدکنندگان کارت‌های اعتباری می‌توانند به راحتی به کار خود ادامه دهند.

اخبار پربازدید سایت بانکی :

===================

► نوآوری/ درخت خورشیدی+ عکس
آگهی جذب هیات علمی ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر