بنر

طنز/برای پیدا کردن شغل مناسب معتاد شوید!

چهارشنبه ، 15 تیر 1390 ، 09:02

 

کافیست کمی هزینه کنم و به جای واریز کردن پول بی زبان به حساب سازمان های مختلف برای آزمون استخدامی، چند بار از مواد فروش های اطراف میدان امام حسین مقادیری کراک و شیشه مرغوب بخرم و ساعاتی فضا نوردی بر روی زمین را تجربه کنم. بعد از مدتی هم با اراده ی آهنینی که از خود سراغ دارم ترک می کنم و می شوم همان بهبود یافته و یا نجات یافته ای که رئیس جمهور گفته بود...


وقتی که هنوز دانشجو بودم، با وجود آه و ناله های اطرافیان درباره بیکاری خیلی به فکر آینده شغلی خودم نبودم. فکر و خیال ها از زمان دوره خدمت سربازی شروع شد و در روزهای آخر به اوج خود رسید و حالا که بیش از شش‌ماه از پایان خدمتم می‌گذرد، هیچ فکر و خیالی ندارم و گویی از فرط ناامیدی دچار خلاء فکری و ذهنی شده و کلا بی خیال قضیه شده ام!

اما گذشته از شوخی! در این مدت که دنبال شغل مناسبی بودم، همه روزنامه ها را زیر و رو کرده و هر روز به سایت های کاریابی و استخدام سر زدم، تا به امروز کلی پول از بابت ثبت نام در آزمون های استخدامی خرج کرده‌ام (مثلا همین اواخر 25هزارتومان ناقابل به حساب مجلس واریز کردم تا در آزمون استخدامی آنجا شرکت کنم) و به همه اقوام و آشنایان صاحب نفوذ هم سپرده‌ام، اما خبری نسیت که نیست!

 

تا امروز که با بی حوصله گی خبرهای روزنامه ای را نگاه می‌کردم و ناگهان در بین خبرها چشمم افتاد به "اولویت اول اشتغال" و اصل خیر این بود: (( معتادان بهبود یافته در اولویت اول اشتغال و مسکن قرار می گیرند )). ناگهان جرقه‌ای به مغزم زد! خبر را تا آخر خواندم، این را رئیس‌جمهور در جمع 20هزار نفری بهبود یافتگان مواد مخدر وعده داده بود که (( دولت مصوب خواهد کرد در تمام استان‌ها در کارگروه مسکن و اشتغال اولویت اول با بهبود یافتگان مواد مخدر باشد)).به جرقه‌ای که در مغزم پدید آمده بود، فکر کردم و به همه رویاهای دست نیافتنی‌ام درباره شغل و مسکن! کار سختی نخواهد بود، کافیست کمی هزینه کنم و به جای واریز کردن پول بی زبان به حساب سازمان های مختلف برای آزمون استخدامی، چند بار از مواد فروش های اطراف میدان امام حسین مقادیری کراک و شیشه مرغوب بخرم و ساعاتی فضا نوردی بر روی زمین را تجربه کنم. بعد از مدتی هم با اراده ی آهنینی که از خود سراغ دارم ترک می کنم و می شوم همان بهبود یافته و یا نجات یافته ای که رئیس جمهور گفته بود. بعد هم می‌روم دم در خانه آقای احمدی نژاد و به ایشان می‌گویم که من یک بهبود یافته‌ی از اعتیاد هستم. لطفا شغل و مسکن مرا به من بدهید!فقط باید تا وقتی که خیل بیکاران از این نقشه بکر من مطلع نشده و معتاد نشدند، دست به کار شوم و هر چه زودتر مظاهر معتاد شدن را در خودم ایجاد کنم.

من رفتم مواد بخرم!

 

اخبار برگزیده بانکی دات آی آر:

=================

► استخدام بازاریاب در شركت توسعه گران نرم افزار آذربايجان
اپل ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر